13 yaş için gitar önerisi

Sn. Jedirobbit, arkadaşlar sizi doğru yönlendiriyorlar, nokta atışı şu gitarı alsın demelerini bekliyorsunuz ama yanılıyorsunuz bence.
Merhaba. Herkesin fikrine ve bilgisine itimat ederek yaklaşıyorum burada. Konu mesajımda da çok açık bir dille ifade ettiğimi de düşünüyorum burada bilgisini gerçek manada paylaşanların bana nasıl yardımcı olduğunu. Kimse nokta atışı yapamaz bunda sanırım hemfiriz. Benim burada ki istediğim husus. Tecrübe ve bilgi sahibi arkadaşlarımız der ki. "Sizin talebinize göre çalacak olan arkadaşın yaşı ve tecrübesizliğinide göz önüne alarak siz şu şu şu şu modellere gidin bir bakın ve bunlar içerisinden çalacak kişinin beğendiğini alın" dene bilirmiydi ? denebilirdi. Ülkemizdeki satıcıları tarife gerek var mı ? hayır yok. Bugün do re dende içeri girsen zuhal dende içeri girsen. Satıcı karşısında ki insanın bu konuda bilgi sahibi olmadığını elinde bir kaynak ile gelmediğini anladığı an başlıyor goygoya. Mesela bir arkadaşımız bana 3 4 tane model önerdi. Bunları git yerinde bir çalsın çocuk beğendiğini de hocaya gönderin hoca ok derse alırsın. dedi. Sizce hangi yaklaşım doğru. Kaldı ki 2 yıl önce ki ilk elektro gitarını bu forumdaki tavsiye edilenler sayesinde NOKTA ATIŞI aldım. Çokta memnunuz. Teşekkür ederim.

Bu durumda bahsi geçen mağazaların internet sitelerinden fiyatın yanı sıra gövde şekli, köprü, manyetik dizilimi gibi temel filtrelemeleri yaparak alacak olan kişinin beğendikleri belli bir sayıya düşürülüp, gerekirse buradan o modeller hakkında fikir alınıp akla yatan modeller son aşamada mağazada denenip alınabilir.

Geri