Gitar jak giriş yeri

merhaba arkadaşlar ,

gitarımda jak giriş yeri tam anlamıyla darmadağın oldu. Bütün parçaları ayrıldı . Bu gun Tünelde bi yere götürdüm Fıyatı hakkında 50 Tl dedıler , bu biraz fazla mı yoksa normal fiyatları bumudur ? Orjinal parcalarından kaybolan yok hepsini bi jeletine koydum onuda götürdüm

Fikirlerinizi alabılırmıyım ?

teşekkürler

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Aslında altın kaplama değil. Ben kendim baktım pek teknik bilgim yok bu konuda ama Kablolarda sorun yok yani lehimler sağlam. Fakat Jak girişini değiştirirken kabloları değiştiricekmi bilmiyorum danışıyım dedim.

Fikir belirten arkadaşlara teşekkürler ,

arkadaşım gitarı yaptırmıs ve ucretı odemıs ,

arkadasıma borcluyum artık. Keske daha onceden konuyu acsaydım :(

edizkralll demiş ki:
Bence jack da sorun yok :D Dış somunu düştü sadece :D
Süpersin kardeşim, bunu tahmin ettiğim için sormuştum ben de. Zaten Tünel'de bi -usta- herhangi bi işlem için 50 TL gibi cüzi! bi ücret talep etmişse muhtemelen ya vida sıkacaktır, ya da sap ayarı çekecektir ki teknik olarak bu da vida sıkmak demek... :)

Vah vah, vida sıkarak biri daha ustalığına usta kattı, parasına para kattı. Yazık gerçekten. 2 vida sıkmaya 2 tane lehime 50lira istenir mi be kardeşim. Hayrına yapılacak iş yahu.

Bilene vida sıkmak kolay, bilmeyene cehennem olur. Sadece malzeme fiyatı değil, işçilik ve bilgi de paradır. 50 TL normal bir ücrettir. Bence haksız laflarla bilene hakaret ediyorsunuz. İşin ne kadar zaman aldığı ayrı bir konu, işin düzgün yapılması için gereken şeyi yapan kişi de bu parayı hakediyordur. Adam zorla parayı cebinden almadı, işini yaptı ve aldı. Sizler de büyüyüp çalışma hayatına girince, bilgi gücünün ne kadar para ettiğini hesaplayıp size kolay gelen işlere ne kadar ücret isteyeceksiniz çok merak ediyorum.

Bu arada bu arkadaşın işini ben yapmadım, kimseyi tanımam. Sadece biraz düşünerek yazın diyorum.

eğer sorun vida sökmekten ibaret ise yüzde kaç kar etti merak ettim şahsen. geliş fiyatı emek vs vs. fiş kestimi ki?
asgari ücretle gün boyu lehim+boyama+torna yapan adam günde 50 lira kazanmıyor : )

neyse emeğe saygı diyelim, burdan konuşmak kolay diyelim : )

Atalay demiş ki:
Bilene vida sıkmak kolay, bilmeyene cehennem olur. Sadece malzeme fiyatı değil, işçilik ve bilgi de paradır. 50 TL normal bir ücrettir. Bence haksız laflarla bilene hakaret ediyorsunuz. İşin ne kadar zaman aldığı ayrı bir konu, işin düzgün yapılması için gereken şeyi yapan kişi de bu parayı hakediyordur. Adam zorla parayı cebinden almadı, işini yaptı ve aldı. Sizler de büyüyüp çalışma hayatına girince, bilgi gücünün ne kadar para ettiğini hesaplayıp size kolay gelen işlere ne kadar ücret isteyeceksiniz çok merak ediyorum.

Bu arada bu arkadaşın işini ben yapmadım, kimseyi tanımam. Sadece biraz düşünerek yazın diyorum.

Hem gitarın basit sorunları hakkında az buçuk bilgi sahibi biri, hem de bi eğitimci olarak diyebilirim ki, bu işlemlerin ederi 50 TL değildir/olmamalıdır. Hayatı boyunca yerin yüzlerce metre altında kazma kürek işlerinde çalışan bi madencinin günlük 60 TLye çalıştığı bi ülkede, eğer onun oğlunun gitarının kıytırık vidasını 50 TLye sıkacaksam, olmaz yani. (Yazdıklarımın başlığı açan arkadaşla alakası yok tabi, yanlış anlaşılmasın.) Vicdandan geçip sadece bilgiye-uzmanlığa yönelenler ne yaptılar gördük, atom bombası yaptılar.

Bu arada biraz agresif olmuş yazdığım yazı. Lütfen kişisel alınmasın. Tünel'de bazı ustalara temiz verdiğim gitarları vuruk kırıklı geri aldım ve üste para alınası işçilik karşılığında, yüksek bedeller ödedim... 3 - 4 yıl önce sadece manyetik takma, orjinal potu, push pull potla değiştirme işlemi için 80 TL ödeyip iki hafta sonra sorunlu bi şekilde geri aldım gitarı, artık objektif bakamıyorum bu tarz durumlara.

fret değişimi boya badana kırık dökük haricinde gitmiyorum şahsen. param yok lakin.
bu gibi pahalı durumlara kendim adına biraz seviniyorum. lakin bu durum sayesinde gitarı söküp takmayı, manyetik, entanasyon vs. her ne ayar varsa kendim yapmayı öğrendim. dünyayı kurtarmış kadar oldum. çalmak yanında ayrı bir hobi oldu. ^^

Geri