Murat Kekilli ve Yolcuları

kekilli hakkındaki görüşlerimizi bildirelim.kekilli hakkında ne düşünüyorsunuz.yaptığı müziği ne olarak görüyorsunuz.geçmişteki kekilliyle şimdiki kekilli arasındaki farklar gelin tartışalım.

lisedeyken ilk albümü cıkmıştı(sanırım ilk)
bizim bütün arakadaşlar dinliyordu. ilk başlarda pek sevmiyosun ısınamıyosun ama sora fena deilmiş diyor insan bana öle olmuştu daha sonraında ise hiç dinlemededim 2 albüm daha cıkardı gali ba

Bayhan, müslüm, orhan dinleyenler kekiliyide dinliyor adam iyi söz yazamıyor gırtlak yapıyor ama şu varki adamın arkasındaki müzik çok iyi gitaristleri çok iyi bateristi çok iyi türk rock piyasasında rockcuyum diye gezenlerden çok daha sert müzik yapıyor korkmadan. adamın sözlerine ve sesine poşet geçirip dinlemelisiniz. Adamın solo gitaristi çok iyi sololar atıyor. gitarist ilk 5'in içinde bence adamı o kadarda kötülememek lazım.

en azından efendi bir insan, haddini bilerek yapıyor müziğini. piyasa rockçılarından değil. müziği fena değil ama, efendiliğiyle kesinlikle insanda olumlu bir izlenim yaratıyor orası kesin !

Murat Kekilli ilk çıkış albümü ile arkasında eli jiletli kafasından müslüm bandanasını atmış yerine Kekilli bandanası takan, 'Kekilli Babaa sen çok yaşaaa, Çaaal Çaaal' nidaları eşliğinde Rakısını yudumlayan, pencereye çıkıp içinden 'bu akşam ölürüm' türküsünü mırıldana mırıldana kendini cadde ile hem zemin eden kitleleri görünce ,bu gördüklerini medya ve halk da görünce 'Aaaa.. ne kadar kötü birşey... gençleri kötü yola sürüyor, temiz pak zihinlerine intiharı işliyor' diyerek adamın üzerine gittiler... O da kendini yine doğal olarak doğal ortamı olan Adana Tarlalarına sürdü... Bir müddet sonra baktı kimse bunu arayıp sormuyor e malum parada suyunu çekti, soğan ve patates fiyatları aşağı çekti ..., döndü geri İstanbula... Bir album daha patlattı iki dakkada... İlgi var yine yine aynı gruplar bu seferde 'Seni çılgın, hadi oradan' ile 'sivriburun ayakkabı' (arkası basık) fanlarının dikkatini çekti ve top on listelerinde baya 1. sırada asılı kaldı.. Yine medyadan ve halktan tepki.... Bu sefer tamamen çekildi piyasadan :pinokyo ...

'Yemin ettim dönmem birdaha o piyasaya, beni yanlıs tanıdılar. Ben o kafalarında ki Murat Kekilli değilim, değiştiremeyeceksem de çıkar giderim, yapmam müzik falan kardeşim bidaha ' diyerek çekti restini....

Nihayet yine dayanamadı ve uzun aradan sonra ilk defa Metin Ucanın programına çıkarak 'özledim hayranlarımı,... sizi (metin ucayı) .. aslında rahattım ben kendi tarlamda, soğan dikip satıyoduk ama hayranlarım illaki gel bi kaset daha patlat dediler, bende kıramadım, yakında bomba gibi gelicem yine... ama ben şimdi size bir Bu Akşam Ölürüm eserimi seslendireyim hep beraber bi eskileri yaadedelim. döö hade bismillah... ''''bu akşam ölüürüüüümm...''''' ' diyerek yeniden medya ile içli dışlı oldu.. Hatta bir karavan satın aldı 2. elden düşme... üzerinede kendi silüetini bastırdı (ki sokaktan geçerken 'Aaaa Murat Kekilli deil mi bu... Halkın bağrından kopup geldiği burdan belli baksana, atlar-katlar-villalar-bmwler alabilecekken gitmişkarawan almış ki bize daha yakın olsun, canımız sıkıldığında hadi bi Muratın yanına gidelim de bize avarayı çııırsın... ' :) :) :p

ya nihayetinde bu medya zirveye de çıkarıyor... yerin dibinede sokabiliyor...

Benim son görüşüm. Murat Kekilli ya parası suyunu çekti ondan döndü müzik piyasasına geri, yada cidden hayranlarını kırmamak için döndü....

Bana ikincisi fazla inandırıcı gelmiyor.. Eger hayranların seni özlediyse çağır evine ver bi mini konser bu onlara bi 6 ay gider.. ne gerek albümler,... tükürdüğünü yalamalar ... 'karakterime ters piyasa' demeler falan... yanlıs taktiklerle çıktın yola ve sonucun böyle oldu.. Bi avarë! gezer durursun ortada....

Kendisi dışında grup arkadaşlarını çok severim. Hepsi çok kaliteli Müzisyen! ler.. Müzikten anlayan elemanlar.. Sağlık olsun... böyle bir yolsa sürüklenip gidiyorlar.. yakında inşallah selamete ererler... temennim budur..

Saygılarımla...

PS: Dialoglar doğaçlama yazılmıştır. Orjinali ile karma bir şekilde sizlere sunulmuştur.. :p

:elsalla

Bunu sanırım ekşi sözlükte okumuştum, neredeyse aşağılamaya varan yazılar karşısında sizlerle paylaşmak istedim:
Elemanın birisi yoldan geçerken bi kafede Kekilli ve bir elemanın oturduklarını görmüş. Bir heyecanla yanına gidip ''Abi senin hayranınız, şöyle böyle...'' şeklinde bişeyler söyleyecekken Murat Kekilli çıkıp '' Estağfurullah, sen bize hayran değil dost olursun, otur da bi çayımız iç hele..Uçak bileti artı çay paramı hazırla, evinize de gelip çayımı içerim, yemeğinizi yerim'' demiş. Bu hareketi hakkaten samimi geldi bana..Piyasada dinlenen ''rockçı''ların kaç tanesi bu adam gibi tek başına geziyo, korumasız falan? Ayrıca Adanalı, Kekilli'yi tanıyan bir komşumuzla Kekilli hakkında konuşurken ''5 kuruş parada gözü olmayan, söylediklerinde samimi, doğal bir çocuk'' şeklinde tanımlanmasıyla düşüncelerimin doğru olduğuna inandım. Bu akşam ölürüm şarkısı belki 96-97 yılından beri var ama dallamanın birisi o şarkıyı dinleyip intihar etti diye medya Kekillinin ağzına sıçtı..Ha, bu da onun işine geldi ama adam ne yapsın, medyanın bok atma çabaları sonuç vermemişti işte...Kendisi çıkıp da ''Bi şarkı yazdım bilmem kaç kişi intihar etti'' demedi ya! Eleştirirken biraz daha dikkatli olunursa çok sevinirim. Dediğim gibi Kekilli hayranı değilim ama piyasada laf edilecek o kadar dallama varken kendi halinde müziğini yapmaya çalışan bir adamı yapılan bu eleştiriler haksızlıktır.

Murat Kekilli müzik yapiyor. Bize sade müzigini sunmak istedigi icin geri yani beni ilgilendirmemesi gerekiyor.
(Be tolerant!)

Müzigini dinlerim. Severim. Anadolurock ve o yüzden baska tarzlarla (mesela Gothic, Nu-Metal, Rock.......) kiyaslamam.

Gercekten benim icin en güzel Anadolurock yapanlardan biriside Murat Kekilli. Sesi ve görünüsü ... farkli. Olabilir. Yapdigi parcalarda ama emek var.

Murat Kekilli umarim dahada albümler cikarir.

murat kekilli rock piyasasında yerini sağlamlaştırmıştır.bi kere adamın efendiliği yeter fanlarını olan yaklaşımı çok iyi.(teoman gibi sahneden hakaret etmiyor).ama gerçek şu ki tarzını çok fazla yumuşattı.son albümü avarada, eski parçası eşek gözlümün dışında dinlenecek parçası yok.bu açınığıda diğer grup elemanları kapatıyor.diğer elemanların performansları çok iyi.böyle kaliteli elemanlarla çalması bence en büyük avantajı.

arkasındaki elemanlar hakkaten iyi iş çıkartıyorlar.bütün albümleri var bende severek dinlerim.tarzı diğerlerinden değişik ve hoşuma gidiyor.En azından sadece müziğini yapıyor ve efendi gibi köşesine çekiliyor.son albüm belki diğerleri kadar iyi değil ama piyasadaki çoğu rock albümünden daha iyi...

ya efendiliğine ve müziğine diyecek lafım yok ama benim anlamadığım nokta neden 'yaaaa demek benim şarkımı dinleyince intihar etmişler haaa... medyada karşı ise bu olaya .. eee, o zaman ben ne duruyorum... çekileyim piyasadan bari...' gibi bir tavır takındığı. Ya ilk defe Kekillinin parçasına mı öldüler bu adamlar!

Çok mu alıngan, çok mu efendi bilmiyorum... Hiçmi yol göstereni, strateji belirleyeni yoktu yani Kekillinin ? Gidip tarlada çalışırken televolelere poz vermesi beni deli etmişti mesela !!!...

Neyse .. Gelmiş geçmiş hikayeler.. Son kasedini bende beğenmedim yalnız... Eski kasetleri buna beş basar.

Eyvl.

ya adama diyecek lafım yok ama ayrılığı dinledikten sonra soğudum adamdan güzelim şarkıyı batırmış zaten düş şokağının şarkılarını onlardan başka kimse söyleyemez tezini de oldukça kuvvetlendirdi

murat iyi bir gitarist sarkı solemese sadece calsa cok cok iyi ama bir yerde duyup dinlerken gulmekten kendimi alamıyorum ayrılıgın icine koydugu siirse komedi olmus bende murat ve yolcuları iken daha iyiydiler edirnede canlı dinlemistim

Geri