Gevende

eskisehirli bu grup

daha önceden demolarını dinleyip cok begenmiştim
bide anadolu universitesi gsf sonuclarının acıklandigi aksam ayyukanın davulcusu ve gitaristiyle birlikle kucuk caplı bir konser verdiler bunyede ne sinir ne stres kaldı tesekkurler tekrar

gelecekleri cok parlak olan bar programlarını eglencelik oda orkestrası olarak taktim eden sevdigim insanlardan kurulu; eskişehir menşelii; genel olarak Türkiyeli diyebilecegimiz; grup...

Yanlış hatırlamıyosam "Nem" adlı instrumental bir şarkıları vardı.
Eğer onlarsa çok güzel yani..
Gecen hafta eskişehirdeydim konser afişlerini etrafta gördüm gitmek görmek isterdim ama zamanım kısıtlı olduğu için bu isteğimi yerine getiremedim..
Başarılarının devamını dilerim...

Gevende 2000 Eskisehir'de bar grubu olarak kurulmustur:
Trompet, trombon, viola, klarnet, gitar, bass, davul, vokal.
Grup elemanlarından baterist ve vokal-gitar haric hepsi konservatuar ogrencisidir.
Uzun sure boyunca Rock'n Roll, Blues, Swing, Ska parcalarda barlarda sahne aldı ve halen de almaktadır (Eskisehir Hayal Kahvesi, Doors Park, Bursa Resimli Bar...)

Gecen uzun zamandan sonra grup kendi muzigine yonelmis ve etnik, folk dogaclama diyebilecegimiz bi kulvar icinde yer almıştır.
Barda kendi bestelerine yer vermemektedirler. Beste calismalarini sadece festivallerde calmaktadırlar, katildigi bazi festivaller:

- H2000'03, Istanbul
- Kayafest, Fethiye
- Beyond The Music Festival, Atina
- 2. Amator Caz Festivali Eskisehir...

Grup bagimsiz yonetmen Seyfi Cem Baskin ile calismakta ve kisa film muzikleri yapmaktadir.

Daha detayli bilgi icin grubun web sitesine gözatabilir ve mp3 leri download edebilirsiniz:

www.gevende.com

aman da aman :twisted:

bu hafta sonu bursadaydı sevgili gevende.. hoş vakit geçirdik sayelerinde .. :p

başarılarının devamını diler, bize değişik zevkler sunan bu nacizane gruba ellerine sağlık dileklerimizi sunmayı borç biliriz :p

Gevende..muhteşem bir grup bence..Okyanus Düğünü,Nayu,Nayu(accustic) çalışmaları ilk kes dinleyenler için iyi bir başlangıç olabilir..izmirde hala beklemekteyiz kendilerini.. 8)

Yönetici Uyarısı: Mesaj içeriği anlaşılmayı güçleştirecek ölçüde yazım ve anlatım hatalarına sahip olduğundan yönetim tarafından silinmiştir. Kasıtlı olarak Türkçe'yi yanlış kullanmaya devam etmeniz durumunda siteden atılacaksınız. Lütfen Forum Kurallarını okuyunuz.

harika bir muzik.........

ya bilmiyorum bu grubu ilk doydugumda ozellikle bir keman asigi olarak cok etkilendim diger enstrumanlarida yabana atmamali tabii.
bide amator gruplar arasinda gevende ama cogu prof denilen gruptan cok daha iyi daha ne diyim mukemmel....

kendilerini enson 27 aralıkta bizim ogrenciyiz.com etkinliğinde hayal kahvesinde dinledim grup içinde baya bi uyumlu çalıyorlar sevdim kendilerini

öncelikle üzgünüm,forum kurallarını pek iyi okumadığım :oops: için bir önceki mesajım silinmiş..
Bursa'da dinlemiştim gevende'yi.kendileri hakkında hiç bir fikrim yoktu.Bir arkadaş requiem for dream'in film müziklerini çalıyorlarmış hadi gidelim dedi,gittik..harikaydı..itiraf etmeliyim daha önce hiç bir amatör grubu dinlerken ve izlerken bu kadar eğlenmemiştim..
vokal oldukça mütevazi,söylemeden geçemeyeceğim..
viola'daki eleman enstrümanına ne kadar hakim,daha önce böylesini dinlememiştim hiç (birebir)..
web sayfalarına da girdim,indirdim şarkıları,severek dinliyorum..
yine gelin bursa'ya..
hadi sağlıcakla.. :elsallaa

mrb ben sizden bişey istiyorum..
repertuarınıza Michel Fugain'in Une Belle Histoire şarkısını da alır mısınız??
lütfen!!
düşünürseniz size şarkıyı ve sözlerini gönderebilirim ;)

Sizin canlı perfonmansınızı dinlemek bi türlü biz izmirlilere nasip olamadı walla.Sanırım bundan 2 sene önce bornovada çaldınız ama kısa süreliydi bu sene gelmeyi düşünüyomusunuz buralara :?: bursa ya bile gitmişsiniz.

ilginç benim hiç haberim olmadı bu olaydan..gerçi ben askerdeydim o zamanlar onunda etkisi vardır die düşünüorum:) :)

Jazz dinleyen biri oalrak Carpe'diem de kendilerini dinleme şerefine eriştim... Gayet başarılı ve sanatsal yöne önem veren bir grup olduğunu anladım... Yaratıcılıkları ise iyidi.. Ne diyeyim yolları açık olasun...

Geri