Piyanist

Savaşın yıkımını ve yapılan eziyetleri Chopin'in duygusal tınılarıyla birleştirerek inanılmaz bir ironi yakalamış, son yılların en etkileyici ve belki de ağlatıcı filmlerinden birisi.

sinema da izledim çok güzeldi. alman subayı Atatürk'e benzetmişler gibi gelmişti bana. hatta bi arkadaşa bunu söylerken ben de aynı şeyi düşünmüştüm dedi..

UzaysIz demiş ki:
sinema da izledim çok güzeldi. alman subayı Atatürk'e benzetmişler gibi gelmişti bana. hatta bi arkadaşa bunu söylerken ben de aynı şeyi düşünmüştüm dedi..
ohaa daha neler artik zannetmiyorum adami bilerek Ataturk e benzetmeye calissinlar sadece benzemistir ama bence benzemiyodu yani...

hayır tabiyki de Atatürk ün aynısını yapmışlar demiyorum. hem fiziksel acıdan hem de huy bakımından Atatürk`e benziyordu. yanlış anlaşılmasın. oturup Atatürk`ü yapacakları yok tabi :)

ben artık böyle filmlerden bıktım.hepsi bir şekilde propaganda yapıyor.istediği kadar sanatsal açıdan değerli olsun,izlemedim,izlemiycem.
iğrenç.

mükemmel bir film bir kaç saat önce tv deydi ancak seslendirme berbattı...Ya böyle hit filmlere seslendirme yapmıyolarmı deliriyorum... Yüzüklerin efendisininde içine etmişlerdi :( tüm fil boyunca aragorn,gandalf ve frodo konuştukça sinirim tavana vuruyordu :evil:

UzaysIz demiş ki:

Katılıyorum ben de bunu hissettim 8O hatta o alman subayı önce herifin erkek kardeşi zannetmiştim diyaloglar başlayınca tanıyıp da tanımamazlıktan geliyor gibi gelmişti. Tipi benziyordu.

Baba bir filmdir çok güzel,acıtıyor insanın içini. :roll:

aslinda filmi izlerken kötu olsun istemistim cunku Roman Polanski uyuz bi adamdir ama yinede cok guzeldi film ben baya sevdim ilk defa izledigimde ama tekrar izliyecek kadar deil...

Filmin etkili olduğu doğru.. Hele ki o yaşlı adamı tekerlekli sandalyeyle aşşağı atmaları :( Ama bence çok sıkıcıydı.. Biraz daha renk lazımdı o filme. İŞkenceden başka birşey yoktu.. En iyi şey Chopin- nocturne

Geri