''Temmuz'da(im juli)''

İdil Üner o hanımkızın adı, ve bildiğim kadarıyla Duvara Karşı filminde de bi şarkıcıyı oynamış.. Ama o şarkının adı nedir yahu :D

Şarkının adı: GÜNEŞİM

Güneşim ayım sana ışık olsun
Sıcak kumum yoluna açık olsun
Okşarım tenini rüzgârlarımla
Susuz kaldı sularım dudaklarına
Ah o gözlerin
Arasın beni izlesin peşime düşsün
Ah o dudakların
Gelsin bulsun tatsın ve öpsün beni

Fatih Akın'ın mucizelerinden biri daha ne diyebilirim. İnanılmaz güzel bi film.
İzlerken istemeden gülümseyerek izliyorum.
Resmen insana yaşama sevinci aşılıyan bir film...

Kessinlikle izlerken hem çok etkilendiğim hem de heyecanlandığım bir filmdi.Bana halen kirlenmemiş birşeylerin olduğunu gösterdi.Fatih Akın'ı severdim Temmuzda'dan sonra daha çok sevdim.

filmdeki tesadüfler, arabayi calma planlari ve cekilen fotoraflar bir yana en güzel bölümü daniel ile juli gece tuna nehri kiyisinda ot icip uctuklari bölümdü. hic unutamam o bölümü.

"duvara karşı" ya çok benzediği söylense de iki film de ayri ayri birer başyapit . türk sinemasinin en başarili iki filmi. bir de türk- alman ortak yapimi olayi var iki filmde de ama türk filmi diye geçiyormuş her yerde.

hakan_el demiş ki:
en güzel bölümü daniel ile juli gece tuna nehri kiyisinda ot icip uctuklari bölümdü. hic unutamam o bölümü.

:zipla ;) o sahne candır yaw sinema da feci dumur oldum

ama bide daniel in yıkık köprüden arabayı ucurmaya çalışması var (hesap kitap yapıp falan :LOL: )

hakan_el demiş ki:
filmdeki tesadüfler, arabayi calma planlari ve cekilen fotoraflar bir yana en güzel bölümü daniel ile juli gece tuna nehri kiyisinda ot icip uctuklari bölümdü. hic unutamam o bölümü.

Blue Moooooooooooon :D

Filmdeki tesadüflerin bazılarının çok benzerlerini kendi hayatımda yaşadığım için filmde kendimden çok şey buldum ve çok sevdim. 2 Defa izledim. Ve şunu söyleyebilirim bu Fatih Akın'ın bu yapımı insanın aşkı hiç ummadığı yerde ve zamanda, ummadığı bi şekilde, kafasında hayalini kurduğu sevgili modelinden çok daha farklı birisinde bulacağını çok güzel örneklemiş...

Ayrıca kamyon şoförünün müzik kutusunun önüne yığıldıktan sonra kıza göz kırpması da çok hoş idi. Müzik seçimi konusunda da sizlerin de dediği gibi çok başarılı. Özellikle danielin extacy kurbanı olduktan sonra macar kızın oyuncağı olduğu sahnedeki müzik inanılmaz uyuşmuş konu ile... Edirne istanbul arasındaki molada Melek ile Daniel karşılaşmasında Meleğin Isa nın sevgilisi olduğunu anladığımda çok şaşırmıştım. Filmde tahmin edebildiğim tek tesadüf boğaz da julinin daniel i bekleceğiydi. Onun dışındaki hiç bi tesadüfü tahmin edemedim hep umduğumdan farklı çıktı.

Sonuç olarka bir Türk Yönetmenin böyle güzel bi yapıma imza atmış olması sevindirici. Türk sinemasının parlaması için çok Fatih Akınlara Ferzan Özipeklere ihtiyaç var...

biraz geç de olsa bu tatlı filmi izlediğim için kendimi şanslı hissediyorum,insanın içini ısıtan,umut veren filmlerden biri,fatih akının küçük bi rol aldığı bölüm bayağı eğlenceli(sınırda evlilik,düğün hediyesi:) ayrıca fatih akın,ferzan özpetek gibi yönetmenler türkiyenin imajına çok şey katıyorlar, çok gurur duydum izlerken,tebrikler...

eskişehirde bi öğrenci evinde gecenin 3'ünde arkadaşlarla birlikte izliyorum film bittiğinde kendimi istanbulda buldum - film bitti biz tren bileti almaya gidiyoduk esk. - ist. arası ne geceydi unutamıyorum :D

Geri