Larry Elmore

BAEN books, Bantam, Warner Books, ACE/Berkley, Doubleday, and Del Rey gibi yayıncılarla çalışmış 20 yıllık bir fantezi ressamıdır.
TSR, Inc, FASA, Mayfair Games, Game Designer’s Workshop, White Wolf, Iron Crown Enterprises, Dragon Magazine, Amazing Magazine, Wizard Press, D. C. Comics, First Comics, Eclipse Comics ve Frank Frazetta’s Fantasy Illustrated için yardımcı yazarlık yapmıştır. TSR'dayken (1981-1987) Dragonlance kitap kapaklarını çizmiştir.
LJN Toys, Mattel, Lucas Films, Tonka, Monogram Models, Western Publishing, Sony Entertainment’s Ever Quest firmalarında ve bir çok bilgisayar oyununun kapağının düzenlenmesinde görev almıştır.
Şuan Elmore Productions, Inc.'in sahibi ve başkanıdır.

Resmi sitesi: www.larryelmore.com'dur.

Yetenekli amcamızın bir de resmini koyuyorum:

bio001.jpg

Ama siz bir de çizimlerini görün:

lg_co_009.jpg

...ve daha da fazlasına sitesinden ART linkinden ulaşabilirsiniz.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Amoremorte demiş ki:
eski anılarımı depreştirdin ya. Dragonlance ruhunu en iyi veren çizerdir bence...
Evet! (oh be sonunda biri post attı başlığa, kimse bilmiyor diye korkmaya başlamıştım)

Son baskılarında kitap kapakları değiştirilmiştir, fotograf montajları kullanılmıştır (o kadar gerçekçi çizebiliyor da olabilir tabi)

Fantastik ve bilimkurgu tarzı çizimler pek ilgi alanıma girmesede kendisinin dalında çok meşhur ve başarılı biri olduğunu biliyorum ve görüyorum ....

• Konu Sahibi Konu Sahibi
sagittarie demiş ki:
aynen fantastik ve bilimkurgu tarzı çizimler benimde ilgimi çekmez ama (bkz:avatar) tarzı resimleri hoşuma gidiyor.
Tabi ki herkes sevecek diye bir şey yok ama DL kitaplarını okuyanlar bilir; bu resimler kitaplardaki olayları canlandırmada çok başarılılardır. Mesela Laurana'nın, yerde Sturm yatarkenki yüz ifadesi...

tsr ın hazırladığı bir dragonlance takviminde ilk çalışmalarıda yer alıyordu.bulabilirseniz kaçırmayın.ankarada dost kitabevinde vardı,tükenmediyse...

Elmore iyidir. Bi de Clyde Caldwell severim... Ama Elmore-Dragonlance birleşiminin yeri ayrıdır. Adamın DL çizimleri ayrı bi duygu yüklü. "Companions of the Lance" çizimi (AD&D 2nd ed. Dragonlance boxed set üzerindeki kamp ateşi başındaki sahne ) tüm ana karakterlerin en iyi yansıtıldığı çizimdir bence.

lg_co_161.jpg

Fantasy çizimlerinde Todd Lockwood ve Diterlizzi derim ben. Hele Lockwood hasta bir adam. Dark Elf Trilogy'nin yeni kapaklarına bir bakın eğer görmediyseniz. Tek kelimeyle harika...

Geri