netteki sitelerde ne gibi özellikler ararsınız

A

Asivampir

netteki sitelerde ne gibi özellikler ararsınız iyi bir forum ve indirebileceğiniz programlar vb yani bir siteden ne gibi içerik beklersiniz :bilmem :icelim :zipla :yaratik :seytan :deli :zombi

Bir sayfa hazırlayıcısı olarak benim isteklerim şunlardır.
** Hız. En önemli unsurdur. Sayfalar telefon hattından bağlanan kullanıcılar da düşünülerek tüm içeriğiyle birlikte hızlı açılmalıdır. Menü gibi aletler alengirli olmamalı ve resim konulacaksa da mümkün olduğunca küçük konulup aynı renk olan yerlerde table açıp bgcolor ifadesiyle renklendirilmeli. Hareketli animasyonlar için mutlaka az yer kaplayan flash animasyonları kullanılmalı.

** Mutlaka çok karışık olup gözü yormamalı. Kullanıcıya bıkkınlık vermemeli.

** Yine mutlaka ve mutlaka işini iyi yapabilen bir arama motoru bulunmalı.

** Ayrıca el emeği göz nuru bir sayfa taktirimi her zaman bayağı bir arttırır. phpnuke ya da asp nuke kullanılmamalı :) Zor ama ne yapalım..

** Pop-up diye tabir edilen pencerelerden mümkün olduğunca kaçınılmalı.

** Sağ - sol kaydırma çubukları asla çıkmamalı.

Şimdilik bu kadar geldi aklıma.

Bende webmaster lıga soyundum sitem yapım aşamasında daha domain alamadım COMİNG SOON yani :LOL:
aslında çalıştığım yerin sitesini ben yapıyorum incelemek isterseniz buyrun;

www.peri.ajansi.com

tabi bitince daha güzel olucak bana sitem hakkında YAPICI eleştiri yaparsanız sevinirim

önerilerinizi bekliyorum..

stQrm demiş ki:
Bende webmaster lıga soyundum sitem yapım aşamasında daha domain alamadım COMİNG SOON yani :LOL:
aslında çalıştığım yerin sitesini ben yapıyorum incelemek isterseniz buyrun;

www.peri.ajansi.com

tabi bitince daha güzel olucak bana sitem hakkında YAPICI eleştiri yaparsanız sevinirim

önerilerinizi bekliyorum..

Alınma gücenme yok olur mu? Giriş sayfasındaki renkleri değiştirirsen fena durmayacak gibi. Bir de fontlarını değiştir. Kırık görünüyor daha hoş ve kararlı fontlar kullanabilirsin. Photoshop la bütün resim olarak değil de tek tek image leri işleyerek tablolarla çalışırsan derli toplu olur hem de site geç açılmaz. Dreamweaver tavsiye ederim. Ana sayfadaki menüleri daha özenli yap istersen ;) Bu kadar büyük kullanma fontlarını ve renklerle oynamaya çalış. Logoyu gif çalıştın sanırım kalitesi bozulmuş logonun,arka gölgelendirmeler göze güzel gelmiyor. :roll:
Fazla yazamıyorum alınırsın nesi varmış be dersin diye ;)
Küçükpark'taysan komşuyuz demekki alınma olur mu? Biraz daha geliştirmeye çalışırsan kendini eminim çok daha iyisini yaparsın.

Geri