Bilgisayar Kapalıyken Usb Girişini Kapatma Sorunu

S

stritnic

Bilgisayar kapalıyken usb girişi çalışmakta, ancak kapatmak istiyorum. Bilgisayar ilk açılınca biyerlerden girilip yapılıyormuş ama beceremedim, bilgisi olan var mıdır?

biosdan yapılıyor ama oralara girip ayar yapmanı tavsiye etmem madem istemiosun kasanın fişini çek hiçbişey çalışmaz :D ki usb lerin çalışması kapalı iken zararsızdır neden kapatmak istiyorsun ki?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
m-audio fast track ses kartı da takılı aynı zamanda. fast track'in power düğmesi olmadığı için 24 saat açık konumda bekliyor.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
BIOS'a girmeyi becerdim sonunda
icon_smile.gif
Advanced ayarlarından, USB Configuration' girince şöyle bir menü çıkıyor:
USB Function -------------->Enabled
USB 2.0 Controller---------->Enabled
USB 2.0 COntroler Mode---->High Speed
BIOS EHCI Hand-off-------->Enabled
Legacy USB Support-------->Auto

Buradan neyi değiştirmem gerekiyor? Bilen var mıdır?

BIOS ayarlarına girmene gerek olmaması lazım. Donanım sekmesini seçmen ve oradan USB portlara sağ tıklayarak Özelliklere girmen gerekiyor. Kapanmayan USB portuna sağ tıklayıp özelliklerine bak ve burada "bilgisayar kapalıyken bu port için güç tasarrufu yap" gibi bir seçenek olması lazım bu kutuyu tıklarsan bilgisayarını kapattığında usb porta güç gitmez. Hangi işletim sistemi olduğunu yazmamışsın o yüzden genel olarak yazıyorum.

İlla BIOS altından yapacaksan BIOS>>AI Tweaker altında EUP diye bir ayar olacak, bunu off yaparsan kapanır. Ama sen ilk yazdıklarımı dene ilk önce.

Donanım sekmesini seçmen ve oradan USB portlara sağ tıklayarak Özelliklere girmen gerekiyor. Kapanmayan USB portuna sağ tıklayıp özelliklerine bak ve burada "bilgisayar kapalıyken bu port için güç tasarrufu yap"

bu yazdığınızı win7 ye göre anlatabilirmisiniz? EUP ten hepsi kapanıyor ben sadece seçtiğim usb portlarını kapatmak istiyorum.

Win7:
1- Başlangıç menüsü > Bilgisayar
2- Bilgisayar > sağ tık > Özellikler
3- Açılan pencerede sol üst taraftaki menüde "Aygıt Yöneticisi"
4- Aygıt Yöneticisi penceresinde en altta "USB Serial Bus kontrolleri"
5- Hangi port ile ilgileniyorsan > sağ tık > Özellikler
6- Açılan özellikler penceresinde üst kısımda en sonda yer alan tab: "Güç Yönetimi"
7- "Bilgisayar kapalıyken bu port için güç tasarrufu yap" kutucuğu işaretlenmesi

Geri