Pod xt & xt live

hypocrisy_real demiş ki:
dsl 100 gercekten cok iyi bi anfi al ona tamam ama gt6+pod 2.0 ı satıp xtlive alma bence yazık edersin guzelim setup a

AAHhh ahhh İçime kurt düşürmeyin nolur !!!! :) :LOL:

xt live aslında Bu setup ın bir nevii aynısı gibi... Aslında Çok kararsızım Hala .....

Ama korkarımki POD xt live alıcam Hayatımda bir değişiklik olsun :p

ne kadar paran var bilmiyorum ama eğer paran yeterse vetta ıı al derim hem kafa hem xt de ne varsa bundada var line6 nın son durağı :)

vetta2_atnight.jpg

vetta2head_front.jpg

Öncelikler VETTA lar mükemmel aletler fakat Kıvılcım ne yazıkki 4400 € ya getiriyor... İlk hedefim aslında vettay dı fakat Türkiye deki bazı gereksiz GÜMRÜK protokolleri girişine izin vermiyor giriş olsa bile neredeyse 1000 $ fark istyiyorlar... VETTA 2 leri çok araştırdım fakat alamaycağım için POD xt Live + DSL 100 jcm 900 ikilisine yöneldim... :( ne yazikki VETTA olmuyor... Vetta yı almak için Yurtdışına çıkıp getirmek lazım.. haliyle masraflı...
1 de sanırım VARIAX olmadan vetta Çok anlamsız kalıyor sanırım Variax ve vetta 2 2lisi gayet başarılı...

Sevgili Dark-Saga;
Videoları indirdim.. insanın canı çekiyor walla :p Umarım gt6+pod 2.0 dan daha verimli sonuç alırım XT live dan....

Başka öneriniz tavsiyeniz hatta karşılaştırmalarınız varsa lütfen iletin..

Teşekkürler....

10-15 gün içinde gelicek xt live'ım bende kullandıktan sonra tecrübelerimi , artılarını - eksilerini elimden geldiğince anlatmaya çalışırım..
(ne kadar gerekli orası tartışılır, çok güzel açıklamış arkadaşlar)

XTlive ım geldi
gayet güzel bir simülatör fakat efekterli bir okadar vasat :(:(:(
Sanırım gt8 alıcam takviye için sanırım ocak ayında çıkacakmış piyasaya... dual processor olayına giricem....

Xt live ın delayleri ve chorus güzel bunun dışında diğer efektler çok yapay... gt6 mı özletti bana malesef...
herneyse ama anfi simülasyonu 1 numara tavsiye ederim düşünenler için...

o zaman xtlive ın ne esprisi kaldıki yanına bide gt8 bağlıycaksan ki onunda cıkacağı belli değil ortalıkta bin tane laf dönüyor, yazık ettin desene pod2.0+gt6 ya üzüldüm :(

graffit demiş ki:
o zaman xtlive ın ne esprisi kaldıki yanına bide gt8 bağlıycaksan ki onunda cıkacağı belli değil ortalıkta bin tane laf dönüyor, yazık ettin desene pod2.0+gt6 ya üzüldüm :(
yooo aslında yazık etmedim şimdi kontrolü daha kolay olacak POD2.0 sabit kullanılıyordu ısınamadım ona hem :( GT8 çıkıyor şubatta... çıkmasa bile gt6 alırım yine :) çünkü ciddeb gt6 nın değerini birkez daha anladım....Cidden süper 1 aletmiş.... ama POD xt live için ÇOK pişman değilim :) beni düşündüren gt8+pod xt live arasındaki bağlantıdaki output balance ları.. deneyerek görücem onuda artık :) ... :LOL:

processorle POD nasıl kullanılıyor bir arada? ya da amaç nedir?

processorden sonra PODu mu bağlıyosun? amp. sim.lerinden mi faydalanıyorsun?

mesela processorde bir solo tonu yazdın, ayrıca PODdan ekstra overdrive falan kullanılıyormu bu durumda?

eskiden POD v2.0 ı GT6nın externlinden bağlıyordum... external drive olarak tanıtıyordum üzerine EQ ve FX koyuyordum.... fakat bilindiğin üzere POD v2.0 floorboard değildi ve tek sabit bir drive tonuna mahkum kalıyordum... Fakat şimdi xt live + gt8 i bağlamayı düşünüyorum önce gt8 e giricem gitarı oradan xt live ın inputuna v eoutputlarıda xt den alıcam.. Tabi bu şimdilik bir üdşünce nasıl bir sound alırım bilemiyorumbeni düşündürüyor açıkcası :) önce bir gt6 ile deniycem bu COMBO yu sonuç olarak 2floorboard processor ü birbirine bağlıycam... chain olarak... ama işte sonuç olarak drive lar bu chain in en sonunda yer alıcak bu biraz düşündürüyor beni.. clean tonlarda problem yaşamam ama drive larda biraz sorun olabilir sanırım... Malum delay+phaser+detuner+feedbacker gibi effectler drive lardan sonra kullanılır chainde amaben onları öne almak zorundayım...

Bu konuda yardımcı olursanız sevinrim her hangi bid fikriniz öneriniz varsa mesut olurum :)

ben 2 processor bağlamadım hiç :) ikisinin birarada neden
kullanıldığını da anlamadım..
seri bağlarsın da birinden birini kullanırsın. gt8 bypassken
podxtyi, podxt bypassken de gt8i kullan sen en iyisi..

sahnede artık processorlerin üzerinde yürümek zorunda kalırsın..

mallara okuldan haciz geldi :)
okulla ilgilenmediğim için geldiler götürdüler ne var ne yok ehe

cash, abi bu aralar başka işlerim var , kısa vadede tekrar başlıcam ekip biçmeye :)

Geri