Pod xt & xt live

Sürgün,

Neden önce GT-6'ya giresin ki? Mod efektleri GT6'dan alacaksan onu sona bağla...

Ben daha öncesinde DODgs30 + Podxt combosu yapmıştım sahnede. DOD'dan wah alıyordum, geri kalanları ise pod'dan alıyordum. Dod'da sadece wah açıktı, hiçbir drive, mod, delay, reverb, amp sim., cab sim. açık değildi. Wahı kapatmak için de dod'da bypass'a geçiyordum... POD her zaman sabitti ama.

Gerçi şimbi FBV4 aldım, bi daha takmam dod falan...

arkadaşlar gnx3 kullanıyorum ve bu aletin genedit die bir software i war şu an yorumlarınızı okuduktan sonra podxt live almayı da düşünüyorum yanlız bu aletin genedit gibi bir yazılımı warmı yani bilgisayardan efektlri ayarlayabilirmiyim yada amfileme vb. şeyleri ?

pod xt kullanan arkadaşlara bir sorum var benim :roll:
ben midi foot kontrol olayından hiç anlamıyorum bu foot kontrol pedalı aletin neresine takılıyor daha önemlisi takıldıktan sonra mesela hafızada olan bir sesimizi 1. pedala diğer sesimizide 2. pedala atacağız bu özellik foot kontrol pedalındamı var yoksa pod'damı var nasıl bir ayar ile yapılıyor bu olay...
zamanını ayırıp yazan herkese şimdiden teşekkur :)

esatburak demiş ki:
arkadaşlar gnx3 kullanıyorum ve bu aletin genedit die bir software i war şu an yorumlarınızı okuduktan sonra podxt live almayı da düşünüyorum yanlız bu aletin genedit gibi bir yazılımı warmı yani bilgisayardan efektlri ayarlayabilirmiyim yada amfileme vb. şeyleri ?

PODxt Live Support is Coming: We are currently working on an update to Line 6 Edit and the online tone library to add support for PODxt Live. We expect to have this completed by the end of November, and will do all we can to get it to you sooner if we can have it all working solidly before then. In the meantime, we recommend that Windows users with PODxt's try out the new GuitarPort 2.5 software, which provides full tone editor/librarian and a whole lot more!We encourage PODxt Live owners with Windows computers to check out the free GuitarPort 2.5 software, which provides complete tone editor/librarian features, a guitarist's audio player with looping and half speed AND access to the unique online world of tracks, tab, lessons and more at GuitarPort Online.

Ya bu pod xt live'ın efektleri güzel değilmiş denedim de...Almayı düşünüyordum iyi ki almamışım.Yok kardeşim pod asla boss kadar iyi efekt yapamaz.O amfi modellemesi yapsın otursun yerinde :) Neyse boss gt8 çıkarsa onu çıkmazsa gt6 alacağım inşallah.

line6 guitar port ile xtlive ında tüm ayarlarını yapabiliyorsun, ayrıca bazı modeller için hazırlanmış olan tonlarıda alete indirebiliyorsun
xtlive support gelinceye kadar :)

valla bazı efektleri için hoş değil muhabbeti dolanıyo
valla ben çokta anlamam ama şuan bence bi sorun yok ama mutlaka benide ilerde tatmin etmezse gmaj alıp onu bağlamayı düşünüyorum iyi bi fxmiş

Sürgün sende bi sor gt-8 den önce böyle birşey mümkünse ve daha iyi sonuç verecekse bi düşün derim...

Kolay gelsin...

aslında başlık açıcaktım da gereksiz gibi geldi buraya yazıyorum ben de.

zaga daki (kel) gitaristin gitar tonu yani solo tonu falan çok güzel işte asıl
ton öyle bişey olmalı bence,
bir de dikkat ettim sanırım elemanın önünde yerde POD var..
nasıl oluyor bu olay, processorde bir solo tonu yazıp, amfi yerine pod'a mı
bağlıyoruz, yoksa ayrıca pod.dan overdrive falan veriliyo mu?
o gitarist nası elde etmiş acaba o tonu..

şimdi şöyle amfilerin gaini açınca distortion tonu alıyorsun ya pod ta o hesap
amp ayarları drive high low channel volume falan var istediğin gibi yapıyorsun
ayrıca stomp ekliyorsun bir sürü seçenek var
ts808 ,big muff , mt2 modları falan var mesela istediğini ekliyorsun
istersen amfiyi komple clean ayarlayıp distortionı pedaldan verebiliyorsun
yada screamer da hafif kirli bir ton yapıp amfiden kökleyebiliyorsun

benim bir kaç gün içinde pod xt live elime geçicek amerikadan geldiği için adaptörü 110 voltaja ayarlı sanırım bizim ülkemizinde 220, tam cevap bulamadım yapmam gereken 220'ye uygun adaptör mü almalıyım? yoksa cevirici mi almalıyım ?
tam bilgisi olan birisi yazarsa çok sevinirim.

ben 8 milyona konya sokaktan aldım
antalyada elektronikçilerin toplaştığı biyer varsa
orda kesin vardır bu arada enaz 30 watt derken 50 veya fazlasını alma 30 kafi gelecektir, malum fazlası para bizim arkadaşa (canneeer) abi şöyle 500 watt :):):) verelim rahat rahat kullanırsın muhabbeti yapmışlar koptuk fazla para kaptırma aman
hadi kolay gelsin

Jeff_Loomis demiş ki:
Sürgün,

Neden önce GT-6'ya giresin ki? Mod efektleri GT6'dan alacaksan onu sona bağla...

Ben daha öncesinde DODgs30 + Podxt combosu yapmıştım sahnede. DOD'dan wah alıyordum, geri kalanları ise pod'dan alıyordum. Dod'da sadece wah açıktı, hiçbir drive, mod, delay, reverb, amp sim., cab sim. açık değildi. Wahı kapatmak için de dod'da bypass'a geçiyordum... POD her zaman sabitti ama.

Gerçi şimbi FBV4 aldım, bi daha takmam dod falan...

Çünkü; outputumun POD XT LIVE olmasını istiyorum gt6 nın outputu zayıftı.... yani XT live dan sonra bir hayli kötüydü... onednele xt live ın çıkısını alıcam zaten gt8 den Çok fazla efekt kullanmıycam sadece loop limiter detuner ve feedbacker tonlarını kullanıcam sıkça...

şöyle güzel ton yazanlar nası yaptıklarını neler kullandıklarını filan yazsa nası olur bu aletle ilgili bilgilerimizi tonlarımız filan paylaşsak ?

Geri