M-AUDIO MOBILEPRE USB / FAST TRACK USB

bu kart hakkında yorumlarınız bekliyorum.düşük latency ve gitar kayıt açısından bana uygun gibi geldi.bu tarz daha hesaplı kartlar var mı acaba??

mobilepre_usb.jpg

MOBILEPRE USB Stereo Analog Mikrofon preamp Audio interface - Mac-PC USB 149.- EUR

2 x 2 16-bit/48kHz analog I/O

2 microphone inputs (XLR balanced) with 48v phantom power

stereo microphone input (1/8”)

2 high-impedance instrument/line inputs (balanced/unbalanced 1/4” TRS)

2 mono line outputs (1/4” @ -10dBV)

stereo line output (1/8”)

stereo headphone output with level control knob

gain control knob for each input channel (+40 dB max)

zero-latency hardware direct monitoring (mono/stereo) with software level control
USB-powered for total mobility

includes Maximum Audio Tools software bundle

sampling rates (kHz): 8, 9.6, 11.025, 12, 16, 22.05, 24, 32, 44.1, 48

frequency response: 20Hz-20kHz +/- 1.2dB

signal-to-noise ratio: 101dB (typical, A-weighted)

dynamic range: 101dB (A-weighted)

THD: < 0.002%

USB recording: • 16-bit/44.1kHz > 2-in/2-out

• 16-bit/48kHz > 2-in/2-out

http://www.m-audio.com/products/en_us/MobilePreUSB-main.html

http://www.m-audio.com/products/en_us/MobilePreUSB-focus.html

• Konu Sahibi Konu Sahibi
skatheist demiş ki:
Direct monitoring, inputu direkt out'una vermesi. Soft-synthleri canlı kullanmaya kalktığında yine latency ile karşılaşırsın.

bu söylediğiniz fast track usb için de geçerli midir? ben gt player tarzı programlarla efectleri canlı kullanmak istiyorum.
eğer çok rahatsız edici gecikmelerle karşılaşacaksam bu sevdadan vazgeçmeyi düşünüyorum.
fast track usb nin demo mp3 lerini indirip dinledim.bana göre tek eksiği distorsion.dist olarak mt-2 kullanıyorum.diğer efectler için de soft olarak çözüm arıyorum.sizce hayal mi kuruyorum?

teşekkürler

aslında ben şu anda o/b ses kartı kullanıyorum.asio sürücüleriyle çalışıyor. gt player demo programı ile gayet iyi performans alıyorum.pek fazla gecikme yok.sadece amplitube pluginini kullanırken bazen cızırtı oluyor.daha iyi performansı varsa almaya değer görüyorum aynı zamanda yanında gt player programını hediye ediyor.fast track usb için compel e mail attım aralık ayında satışa sunulacakmış.fiyat 100-115 euro civarında olur diyorlar.

gt player programını kullananlar var mı?kayıt işini nasıl hallediyorsunuz?full sürümünde böyle bir imkan var mı?

yok ben amfinin önüne mikrofon koyup kayıt yapmıştım epey önce ve ses yarım saniye falan geç geliyordu o günden sonra yapmadım hiç
bu tür bir alet alıp sonra iyi birde mikrofon kullanarak gene amfi önüne koyup kayıt yapsam gecikme olur mu olmaz mı?

skatheist in dediği gibi real time efect kullandığında gecikme kaçınılmaz.
ancak böyle bir alet aldığında kesinlikle gecikme daha az olacaktır.

özellikle gt player kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

daha önce de bahsettiğim gibi nvidia o/b ses kartına rağman bu program iyi sonuç veriyor.
nvidia asio sürücüsüyle gecikme farkedilemeyecek kadar az fakat hafif parazit var.
nvidia asio full duplex sürücüsüyle ses daha kaliteli fakat gecikme daha fazla.

gelen yorumlara göre fast track usb konusunda kesin karar vereceğim.

Fast Track Aralık ayı içinde elimizde olacak.
Cihaz stoklara girdiğinde bize gelip cihazı deneyerek istediğin sonucu verip vermediğine bakıp daha doğru bir karar verebilirsin.

İskender.
Compel Ltd.

mail atıp bilgi almıştım zaten.aralık ayında satışa sunulacağını biliyorum.
ilginiz için teşekkürler.

ben bu zaman zarfında benzeri kartları ve programları kullanan arkadaşların fikirlerini öğrenmek istedim.

compel :alkıs

Geri