bilmediklerim hakkında bir kaç ufak soru

merhabalar :p
Dün forumda gezerken bir şeyler okudum akşam cevapda yazmadılar çatladım kendi kendime gece, melodik major,armonik major,biarmonik major nasıl oluyor hiç duymadım minörlerini duydum ama majorde nasıl oluyor inşallah yanlış bişey demedim yada cahilce bişey
dün akşam kayıt olcaktım tırsdım millet çok sinirliydi yüze tükürenler falan :?

Korkma arkadaşım istediğini istediğin gibi sor istediğin gibi söyle ;)
akşam dünya armoni savaşları 1 çıkacakmış nedenide bir arkadaşımızın öğretmen olan amcasına şöyle yanlış bir laf atılması
''o öğretmen olan amcanı bana gönderde ona biraz özel armoni dersi vereyim'' ordanda yine öğretmen olan bi ağabeyimiz yanıt vermiş olaya ortalık karışmış ne gerek yaa bunlara :!:
sonra insanlar yanlış anlıyor ve çekiniyorlar :!: bide cevap yazmadan yada soru sormadan önce FORUM KURALLARI'nı oku dostum onun dışında istediğini sor istediğini koy ortaya kimse cahil muamelesi yapamaz ben kefilim :!:
sorduğun soruların cevaplarını bilmiyorum daha sonra yine takılırsın yanıtlanmış olarak bulunur foruma böyle bir soruda gelmemiş daha önce
bulur arkadaşlar ;)

önce şunu belirtmek isterim herkesin bildiği kendinedir.okuduğuda :!:
Dün ben ,umut,sedat abi ve uğurhan abi devam ettik senden sonra muhabbete olan sen çıktıktan 10 dakka sonra oldu zaten bişeyler yazldı ve yanlış olduğu anlaşılıp silindi :!:Garip olan kurulan cümlelerdeki harf hatalarına kadar kusur aranmış buluna buluna klavye hatası olan neo rock'a yanlışlıkla neon rock denmesi olmuş bunlanda bayaa kafa bulmuş abimiz Neyse boşverelim artık tatsızlığa gerek yok burası çok saygın bir site böyle şeyler olmamalı.
Terimler hakkında müthiş bir muhabbet vardı bilmediğim herşeyi sordum bende senin gibi arkadaşım zaten bu sitede bana yardımı dokunan ve en sevdiğim kişiler sketheist ve uğur hocam onlara burdan tekrar tekrar teşekkürler saygılar
ben senden önce düşündüm ve sordum çünkü hiç duymadığım bir şeydi senin gibi bende minörünü duydum sadece zaten forumda buna benzer bir soru sorulmuştu kimsede yanıt verememişti yanıtını öğrendim ve yazıyorum;

Armonik majör ve özellikleri;
a)3-4 7-8 doğal 1/2 sesler.
b)1-3 dereceler arasında büyük(majör 3'lü)
c)6.7 dreceler arasında artmış 2'li
d)6. derece pesleşmiş,çıkıcı ve inici konumda aynı kalır.

Melodik majör ve özellikleri;
a)3-4 dereceler arasında 1/2 ses.
b)5-6 dereceler arasında 1/2 ses.
c)1-6 dereceler arasında küçük (minör) 6'lı
d)1-7 dereceler arasında küçük (minör)7'li
e)çıkıcı halinde 6,7 pesleşir inici hali naturelleşir.

Biarmonik majör ve özellikleri;
a)1-2 dereceler arasında 1/2 ses.
b)2-3 dereceler arasında artmış 2'li
c)4-5 dereceler arasında 1/2 ses.
d)6-7 dereceler arasında artmış 2'li
e)3-4 dereceler arasında doğal 1/2 sesler

Tüm major türleri,naturel majör armatür işaretlerini taşır.Armonik majörde 6,melodik majorde 6,7 ve biarmonikte de 2;6 derecelerin pes olmaları ,sadece ölçüler içinde gereken notaların önüne yazılır.

turkrock kütüphanesi için güzel bir tanım oldu gibi ;)

Abi bir şey diycem belki beni eleştiriceksiniz yada hadi ordan çok bilmiş diyceksiniz ama bunun gibi en az 50 -60 konu yok turkrock'da arama yaptım denkleştirip toplamaya çalışıcam benim bile bilmediğim çok acaip şeyler var benim diye bahsediyorum kendimi büyülttüğümü falan zannetmeyin bende herşeyi biliyorum diye kendimi avutan tayfadanımda o yüzden dedim 2-3 hafta gibi bir süre içinde hazırlıycam bu kaynaklardan yararlanıp kesin bilgiler koyarak Turkrock'a bi hediye bi nevi sözlüğümüzde yok yok her şey olsun :!:

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Çok teşekkurler akşam acaip derecede takmıştım kafaya öğrendim şimdi olayı :p
Şu olaya bende katılabilirim sıkı bir VH1 müsic channel dinleyicisiyim
Van halen gerçekten çok büyük adam michael jackson,elton john,david lee roth,george michael,tonny adams ve nice insanlarla mükemmel parçalara imza atmış ve jason beckerin çok yakın arkadaşıymış tapping tekniğini ve yapay harmonic olayını rock müziğe sevdirmiş bir isim
her cumartesi ustalar adlı belgeselde var her hafta ayrı biri çıkıyor
jason becker'in ''hot for teacher'' adlı parçasınıda çok iyi yorumlamıştır o parça gerçekte jason'ınmış herkese parça hediye ediyormuş bu arada becker içlerinde steve vai bile var hediye parça verdiklerinin

Tamam mutant herif bak ben sözlüğe yarayacak bir sürü şey buldum jazz içinde kullanılan yasak akorlar klasik geçişler falan sende muhabbetlerin arasında geçen şeyleri yazdır sonrada ekle şu gramer kısmına ;)

Geri