2.el gitarı zuhal'e satmak

Merhaba herkese, yaklaşık 1 - 1.5 aydır gitarımı satmaya çalışıyorum ne sarı sitesi kaldı ne forumlar ancak bir şey çıkmadı hala. Nakit ihtiyacım var ondan satmam gerek bu 1-2 hafta içinde olmazsa zuhal'e götürüp vermeyi düşünüyorum. Daha önce o tarz 2.el alım yapan bir yere gitarını satan oldu mu acaba? Olduysa gitarın fiyatını çok öldürürler mi? Tabi benim direk ilana yazdığım parayı onlardan beklemek gerçekçi olmaz ama yine de çok ucuza gitmesine içim el vermiyor. Eğer bu tarz bir satış yapan varsa bilgilendirebilirse çok sevinirim. Gitarım prs s2 semi-hollow custom 22 forumda ilanı bulunuyor.

Anlaşılan 2 hafta içinde satılması için dua etmekten başka bir şansım yok gibi görünüyor 😅
Takas + nakit tekliflerini degerlendir hocam, yani ihtiyacını giderecek kadar bi nakit + kısa zamanda satabileceğin bi ürün teklifi gelirse işini görebilir. Benim takas önerdiğim ve geri çevrilen bi sürü ilan var, benim elimdeki ürün, teklifimden bi kaç gün sonra satılmış olsa da, takasla almak istediğim ürünün ilanı aylarca beklemeye devam ediyor.

Ben İzmir'de adı lazım olmayan bir yere Dk2m crimson swirl verip amerikan strat almak için gitmiştim, otobüs biletinden hallice bir para teklif edip, bunu yurtdışından zaten ucuza aldın ucuza satabilirsin nasihati ile çıktım. Çıkış o çıkış. Üzerine Zuhal ve Do-re mağazaları da açılınca zil takıp oynayasım gelmişti o yıllarda

Takas + nakit tekliflerini degerlendir hocam, yani ihtiyacını giderecek kadar bi nakit + kısa zamanda satabileceğin bi ürün teklifi gelirse işini görebilir. Benim takas önerdiğim ve geri çevrilen bi sürü ilan var, benim elimdeki ürün, teklifimden bi kaç gün sonra satılmış olsa da, takasla almak istediğim ürünün ilanı aylarca beklemeye devam ediyor.
Mantıklı aslında değerlendirebilirim eğer satamazsam. Teşekkürler 🙂

Bu zamanda herhangi bir 2. el mal satmak çok zor. Hem alacak adam çok çok az, hem de alabilecek olan biraz parası olunca ucuz olsun ama sıfır olsun kafasında. Ben bir sene listedeki mallarımın hiçbirini satamadıydım. Kaldı öyle evde hepsi.

eğer hem çok acil satmaya çalışıyorsanız hem de zorlayıp satamıyorsanız makul bir fiyat belirlememişsiniz demektir. türk insanında 2. el alışverişte kar etmek gibi bir arzu var yurtdışında olmayan, ben çoğu müzik aletimi makul bir fiyat belirleyip 1 hafta içerisinde satmışımdır. ama sarı siteye giriyiroum arada sıfırı 2000 TL olan gitara çok temiz diye 1600-1700 gibi fiyat yazmışlar mesaj atınca da işine gelirse muhabbeti yapıyorlar,

bence zuhal müzikten fiyat alın verdikleri fiyatın biraz üstüne sarı sitede deneyin bir kaç gün, gitarınız les paul ya da strat olsa çok daha iyi şartlarda elden çıkarabilirdiniz tabi umarım nakit probleminiz başka bir şekilde çözülür. bu arada istanbuldaysanız tüneldeki diğer dükkanlara ya da kadıköyde sorabilirsiniz fiyat aynı zamanda zuhal diye şartlamayın kendinizi

Kar
eğer hem çok acil satmaya çalışıyorsanız hem de zorlayıp satamıyorsanız makul bir fiyat belirlememişsiniz demektir. türk insanında 2. el alışverişte kar etmek gibi bir arzu var yurtdışında olmayan, ben çoğu müzik aletimi makul bir fiyat belirleyip 1 hafta içerisinde satmışımdır. ama sarı siteye giriyiroum arada sıfırı 2000 TL olan gitara çok temiz diye 1600-1700 gibi fiyat yazmışlar mesaj atınca da işine gelirse muhabbeti yapıyorlar,
Tabi ki kar etme gibi bir beklentim yok, ihtiyacım olmasa alsa satmayacağım bir gitar çok severek çaldım. Ama gitarım şu an Türkiye'de satılmayan ve bir gitar ve 0 fiyatının yüzde 70'ine koydum, satmazsam daha da düşürebilirim orası ayrı. Bunun sebebi de ihtiyacımı karşılayacak miktarın o olması. Ama haklısınız ürün ne olursa olsun 2.el'de bizden beteri olduğunu düşünmüyorum.

bence zuhal müzikten fiyat alın verdikleri fiyatın biraz üstüne sarı sitede deneyin bir kaç gün, gitarınız les paul ya da strat olsa çok daha iyi şartlarda elden çıkarabilirdiniz tabi umarım nakit probleminiz başka bir şekilde çözülür. bu arada istanbuldaysanız tüneldeki diğer dükkanlara ya da kadıköyde sorabilirsiniz fiyat aynı zamanda zuhal diye şartlamayın kendinizi
Aynen örnek olması amacından zuhali verdim aklımda başka yerler de var bakalım teşekkür ederim

Geri