2. el Klasik gitar önerisi

Arkadaşlar merhaba 2. el bir klasik gitar bakıyorum. Gitarda çok yeni değilim akustik gitarım var ve notaları öğreniyorum. Akustikte artık biraz bazı noktalarda zorlamaya başladı. Biraz rahat etüt yapmak adına klasik gitar bakıyorum. Fakat baktığım klasik gitarında çokta dandik bir şey olmasını istemiyorum. O yüzden 2. el gitarda bakıyorum. Sıfıra vereceğim parayla 2. el daha güzel bir gitar alabilirim diye düşünüyorum. Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.6-7K civarı bütçem var fakat çok iyidir 2. el bunu bulabilirsen 10k civarı derseniz yine önerilere açığım.

Benim ilk çaldığım iyi denebilecek etüt gitarım Yamaha c40 idi.Kendi fiyatı aralığında klavyesi en rahat gitar olabileceğini düşünüyorum.Çünkü ondan epey pahalı,truss rod'u olmayan ve nispeten üst segment sayılabilecek Antonio Sanchez(emin değilim,yanlış olmasın) olduğunu hatırladığım ve sesi oldukça hoş olsa da çalımı sapından dolayı çalınacak gibi değildi.Dore'de bazen güzel gitarlar da denk gelebiliyor,deneyerek almanızı öneririm.

Benim ilk çaldığım iyi denebilecek etüt gitarım Yamaha c40 idi.Kendi fiyatı aralığında klavyesi en rahat gitar olabileceğini düşünüyorum.Çünkü ondan epey pahalı,truss rod'u olmayan ve nispeten üst segment sayılabilecek Antonio Sanchez(emin değilim,yanlış olmasın) olduğunu hatırladığım ve sesi oldukça hoş olsa da çalımı sapından dolayı çalınacak gibi değildi.Dore'de bazen güzel gitarlar da denk gelebiliyor,deneyerek almanızı öneririm.
Bilgilendirme için teşekkür ederim. Tabi deneyerek alacağım ama 2. el olunca sahibinden üzerinden bakıyorum. Dore müzik ve Zuhal müzikte de 2. el veya outlet ürünler var onlarada bakacağım. Yamaha C40 deneme şansım oldu ama sesi çok beni tatmin etmedi bilemiyorum ısınamadım galiba(hoş genel olarak klasiğe karşı ısınamadım ama yapcak bir şey yok 🙂 ) Çalışmak için bir klasik gitar şart. Başka öneriler olursa onlara da açığım

Bilgilendirme için teşekkür ederim. Tabi deneyerek alacağım ama 2. el olunca sahibinden üzerinden bakıyorum. Dore müzik ve Zuhal müzikte de 2. el veya outlet ürünler var onlarada bakacağım. Yamaha C40 deneme şansım oldu ama sesi çok beni tatmin etmedi bilemiyorum ısınamadım galiba(hoş genel olarak klasiğe karşı ısınamadım ama yapcak bir şey yok 🙂 ) Çalışmak için bir klasik gitar şart. Başka öneriler olursa onlara da açığım
Sevmeden,zevk almadan bir enstrümanı gerekli gibi görerek çalmanızı mantıklı bulmuyorum.Klasikle başlamayı mantıklı bulan olabilir,belki duyumunuzu geliştirmek klasik gitar daha faydalı olabilir.Ancak sevmiyorsanız çalmayın derim.Klasik eserlerle uğraşmayacaksanız,arpej vb. teknik çalışmıyorsanız şart olduğunu düşünmüyorum.Akranlarımda aile baskısıyla piyano,keman,klasik gitar dersleri alıp sonrasında enstrümandan soğuyanlara şahit oldum.Klişe bir söylem ancak insanlar sevmediği,ısınamadığı eylemleri(enstrüman çalmak,ilgi alanı dışında bölüm okumak) zorunluluk olmadıkça başarılı bir şekilde uygulayamazlar.

Sevmeden,zevk almadan bir enstrümanı gerekli gibi görerek çalmanızı mantıklı bulmuyorum. Klasikle başlamayı mantıklı bulan olabilir, belki duyumunuzu geliştirmek klasik gitar daha faydalı olabilir.Ancak sevmiyorsanız çalmayın derim.Klasik eserlerle uğraşmayacaksanız,arpej vb. teknik çalışmıyorsanız şart olduğunu düşünmüyorum.Akranlarımda aile baskısıyla piyano,keman,klasik gitar dersleri alıp sonrasında enstrümandan soğuyanlara şahit oldum.Klişe bir söylem ancak insanlar sevmediği,ısınamadığı eylemleri(enstrüman çalmak,ilgi alanı dışında bölüm okumak) zorunluluk olmadıkça başarılı bir şekilde uygulayamazlar.
Gitar çalmayı seviyorum, akustik gitar çalışma sırasında ister istemez yoruyor. Klasik gitarın tellerinin yapısı gereği daha yumuşak ve perdeler arasındaki mesafeler tabi akustiğe göre biraz daha fazla. Bu nedenle klasik gitarı etüt için kullanmak istiyorum. Burada da klasik gitarı alırken çok kötü veya çokta profesyonel bir gitar almakta istemiyorum. Sonuçta sahne almayacağım veya konser vermeyeceğim kendi vaktimi geçirebileceğim ve sesi de kötü olmayan bir gitar bakıyorum. 36 yaşındayım kursa kendi isteğimle gidiyorum o yüzden sevmesem devam etmem. Bilgilendirme için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Gitar çalmayı seviyorum, akustik gitar çalışma sırasında ister istemez yoruyor. Klasik gitarın tellerinin yapısı gereği daha yumuşak ve perdeler arasındaki mesafeler tabi akustiğe göre biraz daha fazla. Bu nedenle klasik gitarı etüt için kullanmak istiyorum. Burada da klasik gitarı alırken çok kötü veya çokta profesyonel bir gitar almakta istemiyorum. Sonuçta sahne almayacağım veya konser vermeyeceğim kendi vaktimi geçirebileceğim ve sesi de kötü olmayan bir gitar bakıyorum. 36 yaşındayım kursa kendi isteğimle gidiyorum o yüzden sevmesem devam etmem. Bilgilendirme için teşekkür ederim.
Belirttiğim unsur klasik gitarı şartmış gibi gördüğünüzü söylediğinizden ötürü kendimce yaptığım naçizane bir izahtı.Daha rahat olduğunu düşünüyorsanız tabii ki tercih etmelisiniz.Ancak klasik gitarda sizi çalmaya teşvik edecek seviyede güzel bir ses çıkmasını bekliyorsanız denemeden almamanızı öneririm.Üst seviyelere çıkmadıkça klasik gitarlarda aynı modellerde bile bazen ciddi ses farklılıkları olabiliyor.

Geri