el yapımı BOSS DS-1 pedal ile kayıt

orjinal adı Disto-Uno olan ve sözde BOSS DS-1 gibi çalışan bir devre,
evde yaptım bunu ve kaydettim, daha önce BOSS DS-1 kullanmadım hiç. beklediğimden daha iyi çıktı.
üstelik gitar amfim yok, direkt teybin hopörlörünün önünden yaka mikrofonu ile bilgisayara aktardım ve cakewalkta kaydettim bodosloma bir şekilde, çok kek oldu :D
gitarım jackson ps-4.

http://www.xrclan.com/LiveRatings/evrim/Galthor_custom_boss_ds_1_demo.mp3

iyi kötü yorum yaparsanız sevinirim!

• Konu Sahibi Konu Sahibi
çok sağol Prelektro, Zoom gfx707 processorumu yeni sattım, distortionsızlık insana neler yaptırıyo eheh, daha 4 pedal daha yapıcam umarım olur burda sizinle paylaşırız, size de yaparım ya da ortak çalışma yaparız..

bana bi tane harmonist yapsana :D biraz fazla karışık harmonist olayı ama yaparsın sen ;)
şimdi bana 1200$ verdirip nuenel harmonist aldırma :) bi dene belki bi çığır açarsın galthor harmonistleri uygun fiyatı ve kalitesiyle müzisyenin dostu...

-Aytac- demiş ki:
Oldukça başarılı bence.Keşke böyle güzel pedallar, processorler falan yapan bir Türk firması olsa.

Ah keşke ama proseslab.com'a bakabilirsin gerçi sitesinde pek bişey yok ama dün gittim tünele,sansamp ve tubescreamer tarzı bişeyler yapmış cengiz abi :)

Valla elektronikten biraz anlıyo olsam neler yapmak istiyorum da iş elektronikten anlamakla da bitmiyo galiba :oops: Dün internetten indirdiğim basit bi wah pedal şeması için malzeme almaya gittim selanik pasajına herşeyi buldum ama 500mH'lik bobin hiçbiyerde yoktu :cry:
Hadi onu da geçtim pedal mekanizması için gerekli küçüklükte dişliyi ve çubuğu da bulamadım.
Naapalım inşallah galthor arkadaş yapar güzel pedallar da biz de alırız :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
harmonist ne? :D harmonic sweetener var o işini görürmü, eheh,
şimdiki projeler, tube screamer ve sansamp gt2, bakalım nolcak.

harmonist çalıcağın kalıbın armoniklerini veren sese değişik bir zenginlik katan üzerinde her tonun anahtarı bulunan ve vazgeçemediğim bir fx'dir.

oooo sansamp'ada el atcan hee gel senle korsan bir limited kuralım abi ürünlerin sahtelerini yapar ve satarız şöööle güzelinden de kafadan 3 yıl kodese gireriz ama olsun iyi para getirir haa :D

daha önce gitar ekipmanı üreten bir firma varmıydı Türkiye de? ben eskiden varmış diye duydum.
elektronik mühendisiyim ama custom efektler konusunda yolun çok başındayım bir iddiam yok ama ilerde neden olmasın,
şöyle boss+gt2+tube screamer vs. içeren bi kombo amfi yapsak nası olur? türk malı :) her şeyi içinde hem ucuza gelir :D

logo da hazırladım:

mashalla_jcm_800.jpg

Mashallah %100 türk malı eheheh

Türkiyede iyi ampli yapan yerler var ama...
adanada en iyi custom'lar yapılıyor gerçektende hoş bizzatda çaldım mehmet can göksu'da vardı 100 watt lambalı el yapımı özel üretim
yapan adamın ismini bi öğreniyim yazarım unuttum şimdi :roll:

yurtdışında pedal modifikasyonu yapan adamlar var bunlarda stock alıp modifiye edip 200-250 dolara satıyorlar genelde yapılan şeyde kullanılan parçaların bazılarını daha kalitelilerle değiştirmek
bunların sitelerini de incelersen sıfırdan pedal yaparkende sana yardımcı olabilir
bu arada kayıdı dinledim harbiden iyi olmuş hele müziksetinde falan yapıldığını göz önünde bulundurursak

Lee Jackson adında bi adam var sanırım, bu Perfect Connection için rack preamp falan tasarlıyor. Zakk Wylde'ın Marshall JCM800'ünü de bu adam modifiye etmiş.
"Now Zakk Wylde uses JCM800's modded by Lee Jackson."

neyse bakalım, bu gece tubescreamer yapıyom hadi bakalım..

www.tonepad.com daki sansamp clonunun çok başarılı olduğunu duyuyorum, ben de girişebilirim.

Ecnebilerin stock pedallara yaptıkları modifikasyonların neredeyse tamamını www.guitartone.net adresinden bulabilirsiniz. Pedal başına 9$ verip yapılabilecek modifikasyonları açıklamaları ve resimleriyle satın alabilirsiniz. Ya da 30küsür dolar verip bütün modları birden alabiliyorsunuz.

Galthor, kaydı ve tonu başarılı buldum, tebrik ederim gerçekten. Tonepaddeki klonu yaptın sanırım değil mi?
http://www.tonepad.com/project.asp?id=37

şemadaki parçaları direk mi kullandın, bulamayıp muadilini kullandığın parçalar oldu mu? Açıklarsan sevinirim.

Kolay gelsin.

sağol Pyramind,
evet Tonepaddeki şemayı kullandım,
opamp olarak TL072 kullandım aynen, RC4558'le de çalışıyor.
bulamadığım elemanlar için;
transistör olarak 2N5088 yerine BC549 kullandım.
diyotlar 1N914 yerine 1N4148 kullandım.

bunun dışındaki pasif elemanları (direnç,kond.) aynı zaten.modifiye için vakit lazım , tonepadde bir kaç review var orda modifiye önerileri var ama ben orjinal halini kullandım.

sansamp gt2 de sağlam gözüküyor, şimdi tubescreamera bakıyorum ben de, bakalım olcak mı.

Geri