2022 ekim fiyatlarını baz alarak prosesör önerisi

yaklaşık bir yıldır gitar çalıyorum ve gitara başlamadan bir kaç ay öncesinden beri forumu takip ediyorum(sağ üstteki arama butonunu ve bu konu ile ilgili bir sürü başlık olduğunun farkındayım) sürekli gezen taşınan birisi olduğum için(kendime ait bir bilgisayarım yok) amfi veya ses kartı almak istemiyorum benim ihtiyacım olan şey pişman olmayacağım beni çoook uzun zaman tutabilecek bir prosesör ve referans kulaklık, mooer ge300’ü bir süre araştırdım ama forumdaki dijitallik yorumları ve buna benzer bazı sebeplerden dolayı vazgeçtim ve stoklar tükenmişti. bütçem 15.000’e kadar ama gerçekten memnun kalabileceğim bir sey çıkarsa bunu bir kaç bin daha zorlayabilirim bütçemin büyük kısmını yeni gitarıma ayırdım kalanı da bu. tercihen içerisinde güzel amfi modellemeleri olan, işime yarayacak şekilde bol bol efekt olan ve gerçek amfi deneyimine en yakın sonucu verecek bir prosesör(tarz olarak funk’dan metale kadar hemen hemen her şeyi çalıyorum) okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için şimdiden teşekkür ederim.

ARAMA yaptın ve okuduysan prosesör kadar sesi ne ile alacağının da önemli olduğu konusuna hakimsindir. Adam gibi monitor ve/veya kulaklık olacağı varsayımıyla .... GE300'den çok memnundum (bence öyle dijital filan diye sallanacak alet değil) ama şu an epeydir bir sürü marka değiştidikten sonra Headrush Gigboard kullanıyorum, çok memnunum. Amfi hissine en yakın dersen ve efekt yok ama ses olarak Mooer Pramp Live harika bir cihaz.

ARAMA yaptın ve okuduysan prosesör kadar sesi ne ile alacağının da önemli olduğu konusuna hakimsindir. Adam gibi monitor ve/veya kulaklık olacağı varsayımıyla .... GE300'den çok memnundum (bence öyle dijital filan diye sallanacak alet değil) ama şu an epeydir bir sürü marka değiştidikten sonra Headrush Gigboard kullanıyorum, çok memnunum. Amfi hissine en yakın dersen ve efekt yok ama ses olarak Mooer Pramp Live harika bir cihaz.
o halde elimdeki secenekler sunlar mooer ge300(veya preamp live), headrush gigboard (veya mx5), boss gx100, line 6 pod go(kendimi zorlarsam helix lt) ve zoom g6 var bu secenekler arasindan hangisi sizce f/p olarak digerlerinden ustundur

ve evet zaten mantık olarak prosesor olarak istersem axe fx kullanayım ama boktan bir kulaklık veya kabin ile alabileceğim sonuçlar belirli, sesi alacagim ekipmanın kalitesini önemsiyorum ama onu bir şekilde ayarlarım simdilik önümüzdeki ay şu prosesoru düzgün uzun yıllar kullanacağım bir sey alıp elimdeki orta seviye kulaklığımla kullanıp diğer maaş zamanıma da iyi kalitede sayılabilecek bir referans kulaklık alacağım.

dostum ben epey süre mooer ge 200 bias fx 2 ve çeşitli pluginler kullandım ardından yaklaşık 3 ay önce headrush mx5 aldım şunu söylemeliyim ki gerçekten büyük fark var o yüzden şahsi önerim headrush olucaktır iyi forumlar dilerim

Her özellik olsun büyük olması sorun değil sağlam olsun uzun süre götürsün dersen Boss gx-100 bence fiyat performans bir ürün.

Son düzenleme:

Geri