EMG-81 lerle ilk solo kaydım fikirleriniz?YENi! kayıt....

cubase bilgisayar ses kayıt programı mı ?

eğer öle ise download linki verde download ediyim

kayıt güzelmiş..

Sana bi tavsiye EMG ile solo tonu çekerken midleri baya açık tut tizleri de biraz kıs. Yoksa böyle süreksiz bir ton elde edersin. Midler solo için çok önemlidir.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
valla download dı yok öle küçük bir program değil zaten 500 Mb dır azamı

ayrıca bu kayıdı yaparken kullandığım teknik şu önce ritm gitarı kayıt ediyorsun metronomla daha sonra kaydetiğin ritm çalarken üzerine solouyu kayıt ediyorsun kabaca programın işlevi bu ayrıca bateri klavye ve bassta yazılabilir ama ben 3 gündür kullandığım için henüz onları bilmiyorum

prelektro tşk ederim daha öncekileri göre tabiki iyi olacak boru değil ya bu emg kaaarrrrdeeeşiiimmm!!!!

slm

Jeff_Loomis cevap: tavsiyen için tşk ederim ama zaten anfiyi biliyorsan eğer solo atarken middle booster tuşu aktifti middle da 4 kademedeydi presence ise + 5 idi bass tiz full dü birde dikkatini çekerim direkt kayıt yaptım mix bilmediğim için programda oynamadım benim kolonlara göre ayarladım orda farklı duyulmuş olabilir ayrıca Mp3 kalitesi birde

söylediğin şeyide deniyicem saol tavsiyen için

slm

evet aslında bu söylediğin şeyi bir çok forumda gördüm fakat öyle bir imkanım yok kabin sesi alıyım desem adam gibi mic lazım şu anda en mantıklısı yada elimde bulunan şartlada yapabiliceğim bu ama dediğinide uygulamaya geçirmek para istiyor malum burası türkiye olunca iyi şeyler bile kötü akarılıyor kayda tşk ederim tavisyen için

Evet bilgisayarın o ufak mikrofonunu amfinin önüne koyup öyle kayıt almayı dene. Olmazsa "Amplitube" adındaki plug-in'i indir (demosu yasal olan yani). Cubase'de plug-in efektler içinden bunu aç ve kaydettiğin simülasyonsuz gitar sesini bunun içinden geçirerek amp/cab simülasyonunu elde edebilirsin...

Tizi de sona getirme asla...

Jeff_Loomis demiş ki:
Evet bilgisayarın o ufak mikrofonunu amfinin önüne koyup öyle kayıt almayı dene. Olmazsa "Amplitube" adındaki plug-in'i indir (demosu yasal olan yani). Cubase'de plug-in efektler içinden bunu aç ve kaydettiğin simülasyonsuz gitar sesini bunun içinden geçirerek amp/cab simülasyonunu elde edebilirsin...

Tizi de sona getirme asla...
+1

tşk ederim arkadaşlar
bu cubase için pack ekini nerden bulucam nasıl kullanıcam Cubase bilgisayar yükleyeli daha 1 hafta olmuştur fazla bişey bilmiyorum yardım

lütfen

Olayı anlamışsın ama biraz daha ton araştırması yap. Daha güzel tonlar elde edeceğine eminim. Mesela modern hi-gain, ile mikrofonu "far" konumuna getirmeyi dene fln. Uğraş işte...

İlk kayıdı beğenmedim çok tiz olmuş kulaklarım rahatsız oldu yani.

İkinci kayıt ise gerçekten fena değil, çok daha iyi olmuş.Emg işini iyi yapıyor ama tonu biraz daha ayarlarsan çok daha iyi olur.Tiz biraz fazla gibi geldi.

slm

tamam oynuyucam ama arad fıs diye sesler geliyor sebebi nedir acaba
ben daha önce distortionlu kaydettim ordanda anfiyi clean aldım öle var olan kayıdın üzerine fx verdim nası yapmam gerek tam olarak biraz yardım özellikle fis sesi neden oluyor başınıza geldiğimi???

Geri