Hero- Jet Li

süper film...film 2002 yapımı.Tarantino atmış imzasını yine de. Tarantino bildiğim kadarıyla Jet Lee hayranı olduğundan değil,filmi beğendiği ve Amerika'da ve tüm dünya'da istenileni veremediği için yapım hakkını almış.Zaten Tarantino'nun çekmek istediği bir film tarzıdır bu film...

ne diyebilirim ki?? hayran kaldım... ama filmden hiçbir şey anlamayan ve sadece dalga geçmek için yer arayan bazı insanlarla aynı ortamda izlediğimden pek zevk alamadım... yine de harika bir film!

filmde gerçekten çok büyük bi emek var.her rengin kendine özel anlamı olduğunu bilerek izleyince etkileyici oluyor.görsel efektler bence de gözümüze gözümüze giriyor ama tarantino bi filmi desteklemişse boş değildir tabiki de.yalnız bazı sahnelerde kendimi gülmekten alamadım.o su üstünde dövüş sahnesi.fizik kurallarını hiçe sayıp,sudan destek alıp sıçramalar,uçmalar,su üstünde yürümeler falan.cüneyt arkın koca orduyu tek başına yenince şaçmalıksa bu filmdeki sahnede saçmalıktır.

Mükemmel bir film bence.
İnsanların havada uçabildiği uzakdoğu filmlerinden nefret etmemme rağmen gerçekten başarılı. bir olayın üç farklı bakış açısıyla tekrar elealınması ve bunun toplamda iki kişi arasındaki bir dialogu oluşturması çok zekice planlanmış.
İçerisinde Aşkın da işlendiği ama birçok film gibi (örnek: Troy,matrix) bokunun çıkarılmadığı bir başyapıt bence...

çok guzel bı fılm..olayı her anlatısı guzel,sacmalanmadan ask yerlestırılmiş hemde ıcıne,tebrık etmek lazım..ayrıca da kıyafetler ve renkler cok ıyı..ben cok begendım..

Bence filmde güzel birşeyler anlatımaya çalışmışlar gibi ama senaryo birbirine girmiş bu arada filme görsel efekt katarken suyunu çıkarmışlar. kısacası ellerine yüzlerine bulaştırmışlar.

Bu filmi izleyip beğenen arkadaşların, izlediği çoğu filmleri beğendiklerini düşünüyorum...Seçici bi insan mükemmel demez bu filme. ''Hero'' gösterim öncesinde adından çok söz ettirdi mi? -Ettirdi... Film vasat mı? -Vasat...
Night Shayamalan ''Köy'' filminden sonra dünyanın eleştirisini almıştı.Çünkü izleyici korku filmi diye gitti filme.
Yani Hero da büyük umut vaadetti ama izleyenlerin biçoğunu hayal kırıklığına uğrattı.
Bence Tarantino bu filmde kendisine olan güveni yıkmasa bile sarsmıştır..

Yönetici Uyarısı: Mesaj içeriği anlaşılmayı güçleştirecek ölçüde yazım ve anlatım hatalarına sahip olduğundan yönetim tarafından silinmiştir. "V" yerine "W ya da F" , "Z" yerine "S", "K " yerine "Q" kullanmayınız ve kelimeler üzerinde gereksiz kısaltmalar yapmayınız. Kasıtlı olarak Türkçe'yi yanlış kullanmaya devam etmeniz durumunda siteden atılacaksınız. Lütfen Forum Kurallarını okuyunuz.

Muazzam bişey. Valla sanki film değil de tablo'ya bakar gibi izledim. Amerikan sineması baksın da öğrensin biraz. Kore sinemasından bozma yeniden çevrim filmleri oscara boğuyorlar artık, o kadar düştüler :)

Katatoniaaa demiş ki:
Bu filmi izleyip beğenen arkadaşların, izlediği çoğu filmleri beğendiklerini düşünüyorum...Seçici bi insan mükemmel demez bu filme. ''Hero'' gösterim öncesinde adından çok söz ettirdi mi? -Ettirdi... Film vasat mı? -Vasat...
Night Shayamalan ''Köy'' filminden sonra dünyanın eleştirisini almıştı.Çünkü izleyici korku filmi diye gitti filme.
Yani Hero da büyük umut vaadetti ama izleyenlerin biçoğunu hayal kırıklığına uğrattı.
Bence Tarantino bu filmde kendisine olan güveni yıkmasa bile sarsmıştır..

Malesef bilmeden yazmışsın bazı şeyleri. Filmi izleyip beğenenlere neden bozuluyorsun ayrıca ? Keyif kahyalığı yapmanın alemi yok. Tarantino'nun bu filmin yapımında hiç bir etkisi, katkısı yoktur. Sadece Amerika'daki gösterim ve dağıtım haklarını satın almıştır. Film, öz bi öz Çin yapımıdır. Yani Tarantino amcam filmin Çin dışında da duyulmasına izlenmesine destek olmuş, e biraz da kaymağını yemiştir.

Ayrıca Shayamalan'ı da çok severim, Village benim izlediğim en güzel filmlerden biridir. Vasat filan değildir. Sana vasat gelmiş olabilir. Neyse konu Shayamalan değil.

Bu filmi izlerseniz bence ingilizce seslendirmesini değil mandarin olanını izleyin. Altyazıyı Türkçe yada ingilizce açın.
Çince'den bir halt anlamasam da ingilizce seslendirmesini başarılı bulmadım ve havası çok değişiyor filmin.

renkli RASHOMON oteline hoş geldiniz...
bilindiği üzere kurosawa'nın kült filmi rashomon'da
gerçeğin kişiden kişiye değiştiği ve mutlak gerçeğe
ulaşılamayacağının altı çiziliyordu.
bu filmde de renkler kullanılarak olaylardaki gerçeklik olgusunun değişiklik gösterdiği beyaz
perdeye ustaca yansıtılmış. sırtını rashomon'a
yaslayan görsel bir şölen...

ekranlar tek renkten renkliye döndü döneli böyle bir şölen yaşamamıştır kesinlikle! buram buram japon animeleri kokan içinde felsefeyse felsefe aksiyonsa aksiyon ters köşeyse ters köşe barındıran bukadar güzel bir sinema gerçekten izlenmeli kesinlikle izlenmeli!!

Keyifle izlenen bir film. Anlatımı sürükleyici. "Masalsı anlatım"ı olan sahneleri, kendinizi kaptırmadan izlerseniz, saçma bulabilirsiniz... Ancak genel olarak güzel bir film.

Geri