Bakkal Durağı (Ank) Blues-rock

Herkese selamlar

Ankaralı amatör bir grubuz seneye kadar bitmesini planladığımız bir demo albüm çalışmamız var bu çalışmadan 2 parçayı burada tanıtmak istedik

aşka inancım kalmadı
sensizlik

http://www.soundclick.com/bands/4/bakkalduragimusic.htm

bu adresten indirip dinleyebilirsiniz umarım hoşunuza gider tarzımız blues-rock (türkçe)

Bakkal Durağı

Davul-Vokal : Yusuf GÖKDEMİR
Gitar-Vokal : Yusuf BAŞ
Gitar-Vokal : Ümit ÜSTEV
Bass-Vokal : Burçin GÜLİLLİ

diğer amatör gruplara başarılar dileriz

parçaları dinledim,turgut berkes parçalarına çok yakın sensizlik adlı parçanız,hoş olmuş yani!kayıdı nerede yaptığınızı sorsam ayıp olur mu???ya belki ilk mesajda söylemek abes olacaka ama sanki bir metronom problemi var parçalarda!

• Konu Sahibi Konu Sahibi
silent_guitar demiş ki:
parçaları dinledim,turgut berkes parçalarına çok yakın sensizlik adlı parçanız,hoş olmuş yani!kayıdı nerede yaptığınızı sorsam ayıp olur mu???ya belki ilk mesajda söylemek abes olacaka ama sanki bir metronom problemi var parçalarda!

selam

parçaları beğendiğinizee sevindim :) turgut berkeş ismini duymadım ama dinleyebileceğim bir cd veya kasetlerini bulabilirmiyim?

kayıtlar benim evimde gerçekleşti (yusuf BAŞ ) bu 2 parçada gerçekten çok amatörce oldu metronom haricinde mixdede çok problemlerim var ve diğer parçalara konsantre olduğumuz için bu iki parçaya tekrar dönemiyorum zaten benim için kulağa birazcık hoş gelmesi öncelikli
bu metronom problemini hangi enstrümanda algıladın eğer söylersen belki düzeltme şansı verirsin bizlere (parçayı kayıt ve mix aşamasında binlerce kez dinlediğim için bazı bozukluklar belki kulağıma normal yer etmiştir :) )lepistes sanada teşekkür ederim

turgut berkesi hiç duymamış olmana gerçekten üzüldüm.zaten saklıkentdeki konserinde bile 70 kişi izledik yüce müzisyeni.evet piyasada karakutu adlı albümüyle bulabilirsin turgut berkes albümünü ve kesinlikle de tavsiye ederim,bu insan birçok gruba aranjörlük vs. yapmıştır!(örn:ankara'dan pilli bebek!)
neyse asıl konuya dönelim;metronom sorunu parçanın özellikle girişşinde ve bütün enstrümanlarda hakim!evet eğer kulağın öyle alışmışsa sorun varmış gibi gelmez,istersen bu işlerden anlayan başka birilerine dinlet eğer onlar da hatalı bişiler duyarsa o zaman gerçekten bişiler vardır demektir.ilginden dolayı teşekkür ediyorum.
---------------------------------------------------
İyi Seneler!!!

silent_guitar demiş ki:
turgut berkesi hiç duymamış olmana gerçekten üzüldüm.zaten saklıkentdeki konserinde bile 70 kişi izledik yüce müzisyeni.evet piyasada karakutu adlı albümüyle bulabilirsin turgut berkes albümünü ve kesinlikle de tavsiye ederim,bu insan birçok gruba aranjörlük vs. yapmıştır!(örn:ankara'dan pilli bebek!)
neyse asıl konuya dönelim;metronom sorunu parçanın özellikle girişşinde ve bütün enstrümanlarda hakim!evet eğer kulağın öyle alışmışsa sorun varmış gibi gelmez,istersen bu işlerden anlayan başka birilerine dinlet eğer onlar da hatalı bişiler duyarsa o zaman gerçekten bişiler vardır demektir.ilginden dolayı teşekkür ediyorum.
---------------------------------------------------
İyi Seneler!!!

dün gece kayıtta mi telim koptu bugün almaya gidecem ve Turgut berkeşin albümünüde alacam :) inan çokmerak ettim neyseyi pilli bebeği biliyoruz :) özellikle ümit bir pilli bebek hastasıdır bir ara her hafta giderdi izlemeye bizde sabırsızlıkla 2.albümlerini bekliyoruz bu arada

metronom sorununu gruba bahsedecem umarım bu hataları halladeriz zira dediğim gibi diğer parçalara yoğunlaşmış durumdayız ve öncelikle onların bitirilmesi var ilginden dolayı bende teşekkür ederim

BAS

bütün turkrock ailesine yeni yılda başarılar dileriz herşey gönlünüzce olsun yüzünüz hep gülücük dolsun :LOL: :LOL:

mutluluklar

BaKKaL DuRağI

nedir son durum arkadaşım?buldun mu karakutu albümünü?umarım beğenmişsindir,nasıl?bir benzerlik bulabildin mi?
pilli bebeğin ikinci albümü 2 aya kadar hazır oluyor,ben her programlarında bulunuyorum.takip edilmesi gereken bir grup.takip etmeyi bırakmayın!!!

selam

junkcan avataın çok güzel :LOL: teşekkür ederiz karaleke grubuna başarılar dileriz

thulsa en azından birini beğenmene sevindim :D beğenmediğin parça için şöyle bir tespitim var arabesk dinleyen biri üzerinde yaptğım deneylerde parça 1.hafta çok kötü olmuş dinlenmez 2.hafta hmmm aslında sensizlik sensizliiik ooof ooff gibi mırıldanmalar 3.hafta ya bunun sözleri güzel ama ne bilim kasvetli bir havası var ama hoş olmuş gibi bir tespit te bulundum :LOL: sonradan çarpıyor parça galiba yani artık hoşuna gitmediyse gitmemiştir 8O önemli olan bunu bizlerle paylaşman teşekkürler indirip dinlediğin için

silent söylediğim gibi dün koştura koştura gittim gitara bir takım tel aldım sonra karanfile gittim ve karakutu albümünü aldım şimdi çalıyor gerçekten Turgut Berkeş ismini ben ilk defa duyuyorum bizim çocuklar biliyorlarmış fakat onlarda dinleme fırsatı bulamamışlar zaten grubun yeni albümler ve müzik kültürü misyonunu burçinve Gökdemir üslenir abi ben bu konularda fazla iyi değilimdir şimdi albümü biraz çekiştireyim

abi mix ve master olarak söylenecek fazla birşey yok mükemmel olmuş Tarz olarak ilginç vede enterasan ve bu albümde konuk sanatçı Yavuz çetinin olması ayrıca ilgimi çekti renk katmış Rahmetli (Bir yavuz Çetin hastasıyımdır) Turgut berkeşin sesi pilli bebek vokalle çok benziyor yoksa benmi yanılıyorum abi çok benzettim neyse seninde söylediğin gibi sensizlik turgut berkeşin tarzına yakın olmuş açıkçası bende benzettim albüm gerçekten hoş soft bir tarzı var sesi bu olaya extra bir tad katmış ilgiyle dinliyorum sert ve soft parçalar var hatta bob marley tarzı gibi olan bile var (benimsin)

pilli bebek 2.albümünü sabırsızlıkla bekliyoruz umarım bu albümde ilki kadar başarılı olacaktır buradan takip ediyorum çıkar çıkmaz bir albüm alacağım bende

görüşmek üzere şimdi "bebeğim"in gitar kaydı için ara vermek 8) zorundayım

dediğim gibi etkileyici bir müzik tarzı yaptığı.bu arada bir düzeltme lazım:berkeş değil berkes soyadı.beğenmene memnun oldum ama şunu da söylemem gerekir;müzik kültürünü geliştir yani sadece dinlediğin tarzda kalma.müziğin kültürel misyonun sadece grubun diğer elemanlarına bırakmanın gruba hiçbir getirisi olmaz.kendini bu konuda geliştir.parana acıma ve çeşitli türlerden bir arşiv yap kendine.internettn konser görüntüleri bul,onları izle falan!!!farklı tarzlar dinlemek sana hiçbir şey kaybettirmez aksine yaptığınız müziğe renk katar.inan bana elektronik müzik bile ritim duygunu geliştirir,musiki bile bir esin kaynağı olabilir sizin için!
dikkate aldığın ve takip ettiğin için saol!kayıtta başarılar diliyorum

Rookie demiş ki:
selam

thulsa en azından birini beğenmene sevindim :D beğenmediğin parça için şöyle bir tespitim var arabesk dinleyen biri üzerinde yaptğım deneylerde parça 1.hafta çok kötü olmuş dinlenmez 2.hafta hmmm aslında sensizlik sensizliiik ooof ooff gibi mırıldanmalar 3.hafta ya bunun sözleri güzel ama ne bilim kasvetli bir havası var ama hoş olmuş gibi bir tespit te bulundum :LOL: sonradan çarpıyor parça galiba yani artık hoşuna gitmediyse gitmemiştir 8O önemli olan bunu bizlerle paylaşman teşekkürler indirip dinlediğin için

:)ama arabesk dinleyen biriyle ilgili olan tespitinin bu şarkıyı "benim"beğenmememle ne ilgisi var?herneyse dediğin gibi belki zamanla severiz olası bi durum tabe... :p indirip dinledik hatta dağattık bikaç kişiye bile:)

çoğu şarkı veya albüm için de geçerlidir o arabesk dinleyen arkadaşın üzerinde yaptığın tespit.ben dumanın köprüaltı albümünü kapağını beğendiğim için almıştım(ve de o zamanlar grup olarak müzik yapan adam bulmak zordu),hem de albümün çıktığı ilk günlerden biriymiş.ve uzun bir süre sadece köprü6'yı dinledim ama daha sonradan albümün 2,3 derken tamamı sarmaya başladı.bunun örnekleri pek çoktur.acele etmeye gereke yok,önce dinlenir beğenilir,çok tutarsa kendi hayran kitleniz bile oluşmaya başlar.her şey zamanla olur.

tabiki de hayran kitlesi olacak,ama tutarsa.yani tutarsa dediğim sevilirse ve yüzünüze alışılırsa.bunun için elinizden geldiğince organizasyon ve konserlerde yer almaya bakın.ve bunlarda özellikle besteleriniz çalmaya özen gösterin.inanın ''şu parçanızı çok beğendim,demonuz falan var mı?'' diyen birileri çıkacaktır karşınıza.o yüzden olabildiğinde beste yapın ve playlistde onlara yer verin!!!

uzun zamandır sesiniz,soluğunuz çıkmıyordu.merak etmeye başladım:)çalışmalarınız ne durumda bakkal durağı?haydi artık bir şeyler bekliyorum takip edebileceğim.sizin de bayramınız kutlu olsun!

teşekkürler silent çalışmalar bilgisayarımdaki donanımsal bir problem yüzünden epey sarktı fakat çözüldü tekrar kayıtlara başladık . uzun bayram tatilinde bizimkileriznde izinli olması nedeni ile epey bi yol katetmeyi düşünüyoruz ya düşündüğün kadar hızlı ilerliyemiyoruz çünkü bizde herkez maraba (çalışıyor) yni mininimum muzik maximum iş

bakalım nolcak ilgine teşekkürler tekrar iyi bayramlar görüşürüz

Geri