pc den elektro.

arkadaşlar parayı denkleştirdim yani az kaldı.ama anfisiz olarak. zaten anfi almayı düşünmüyodum 5-6 ay pc de çalıp sonra almayı düşünüyorum.şimdi pc de çalmak için internetten distortion ve benzeri programlar varmış ve bayağı iyi ses veriyomuş ancak bu sanırım iyi bir ses kartı için geçerli.benimki onboard glaiba yani baktım c-media falan yazıyoda o galiba programı :).neyse yani kısaca bana bilgi verebilirmisinz bu iş hakkında? çok fazla kullanmıyacağım pc de ,sadece anfi parasını çıkarana kadar idare etsin istiyorum ..ciddi bunu uygulayanlar artıları eksileri ve gereksinimleri yazarsa sevinirim.(bu arada alabileceğim gitarlar cort x-6 veya washburn wr-154)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
demin denedim pc de çalmayı cort x-2 ile..ya cızırdama oluyor .anca switch üstteyken çok az oluyor.o yüzden internetten processor gibi bir program bulmam lazım eğer bilenler varsa iyi distoriton ve clean tonları(programları) buyursunlar.galiba cızırdama ses kartının dandikliğinden oluyor.neyse yani kısaca bana uzun bir açıklama lazım ona göre adım atceem
şimdden sağoln

merhaba dostum
ben seni çok iyi anlıyorum aynı şeyleri ben de yaşadım.
revalver live diye bir program var. aslında işe yarıyor gibi üzerinde bir sürü preamp poweramp effect ve speaker modellemesi var. onlardan istediklerini seçip güzelce çalıyorsun "teorik olarak"
tabi bunun için gitarını jackın ucunu ufaltıcı bir aparatla bilgisayarının ses kartının line in girşine bağlamalısın. ancak dediğim program bende (onboard ses kartı amd 1700 işlemci 256 ddr ram vs.) ancak birazcık distortion verebildi.bir süre sonra zıvanadan çıkabiliyor (mesela birkaç saniye ses gelmiyor ondan sonra yeniden geri geliyor falan) aslında sağlam bir ses kartı bulursan bu sorunları minimuma indirebilirsin. bir de programın ayarlarını iyice kurcalaman gerek. sen bir araştır bakalım programı bulamazsan söylersin bana e-mail adresini mailine yollarım. bir de aman diyorum corta morta paranı yatırma. forumda güzelim gitarlar gidiyor onlardan düşün. cort alırsan da 2. elini al.
hadi bakalım hayırlısı olsun

sağol uğraşıp yazdığın için..programı şu anda buldum eğer değişik versiyonuysa falan söylerim sana.iyi bi ses kartı alırsan minimuma indirirsin problemleri demişin ancak bu ses kartlarının fiyatları ne kadar _iyi ses kartları 200 den başlıyor diyorlar oraya kadar ben anfi alırım kendime :) o yüzden işe yaramaz heralde...

Direk bendensin dicem de.. bak orda üstte arama diye bişe var. Orda aratırsan bu konuyla ilgili herşeyi bulursun. Ben revalverle yatıp kalkıyodum bi aralar :). Creative ses kartım vardı işlemci ram falanda pek aşırı değildi, dist. idare etti beni yani latency de sorun olmadı hiç.
sen arama ya başla
bide evde çalacaksan basit bi amfi yerine pod veya v-amp2 al derim daha iyi bence

eee sebde revalver varmış heralde yatıp kalkcan :) bu arada pod ve v-amp2 ne duydum ama ne olduğunu iyi bilmiorum..revalver fena progarma benzemiyor..

Öncelikle selamlar
Pc üzerinden eş zamanlı efekt programları üzerine çok yazıldı biraz araştır
Ben şahsen Guitar Fx Box kullanıyorum Memnunum da
Revalver da kullandım gerçekten çok güzel program Setup mantığı ile çalışıyor Ve çok iyi ses kalitesi var fakat ben fazla performans alamadım çünkü ses kartım SB 5.1
Bu durumda ses kartım çok iyi değilse Guitar Fx Box ı tavsiye edebilirim Revalverdan farkı Setup mantığında olmaması ve ses kalitesi
Fakat ayarlayabilirsen çok hoş tonlar elde edebilirsin
Şu anda G Fx Box kullanıyorum ama Pc me Anfi Bağlı.Şunu da söleyim Pc programları hiçbir zaman gerçek bi aygıtın yerini tutmaz O yüzden efekt istiyosan mutlaka Pedal yada Processor alman gerekli.Tabii anfi olayının unutmamak gerek.Anfi sadece sesis yükseltmez gelen sinyale harmonikler ekler ve sesi kulağına daha hoş gelmesini sağlar:eek: yüzden piyasada "gitar anfisi" vardır.Cami anfisine gitar bağlarsan çok iyi ses bekleme bence
Pc de aynı yani cami anfisi gibi harmonik eklemez İsterse 5+1 kullan yine de gitar tonu anfideki gibi çıkmayacaktır onu da hatırlatayım
Bence ilk önce anfini al ton açığını biraz kapat.Pc ye efekt programı ile kullan .Sonra da Pedal yada Processor a geçersin ...

dostum kusura bakma gönderemedim programı herhalde yahoo mail'e biraz fazla büyük geldi 3 mb attachleyemedim mesaja. ama ben de önerebilirim vamp 2 veya podu. şimdi keşke amfi almasaydım pod falan alsaydım diyorum. çünkü onları gördüğün her hoparlörlü alete bağlarsın bir sürü efekt ton da cabası.

yanlız anfilerden daha pahalı diilmi?benim alcağım anfi 175-200 dolar civarı..değer mi yani bide bunun dışında konuyla ilgili biraz daha bilgi almak istiyorum şahsen clean de çaldığımda çok tatmin olmadım tele biraz sert veya akor olarak vurduğunda çıkan cızırdamalardan dolayı..o revalver veya guitar box fx in buna bi faydası olabiir mi??

Bak şimdi paran vardır, alırsın güzel bi amfi. Dizersin analog pedalları istemediğin kadar çokton elde edersin. Yada paran yoktur ama farklı tonlar istersin alırsın processor(boss gt bilmemkaç, zoom falanfilan) veya amfi simulasyon aleti(vamp, pod, sansamp....) çalarsın paşa paşa..
ben revalverle yatıp kalkıyodum bi vamp aldım alet bence mükemmel yani ben bilgisayardan geçtiğim için çok güzel geliyo belki ama işimi görüyo tatmin oldum sonuçta çokda pahalı diil
sen bi vamp ı arat forumda

zaten şu aralar behringer v-amp2ler veya line6 pod'lar baya ucuza gidiyor. 175-200 dolara rahat alırsın. param olmasaydı kaçırmazdım 2 tane bulmuştum ikisi de satıldı hem yanında taşıması da rahat bi stüdyoya gittiğinde direk amfiye veya kolona bağlar işini görürsün. bir de revalver live da ben de düzgün bir clean tone alamadım.

yanlız ben pc ye bağladıım zaman beni bayağı götürmesini ve buna ek para harcanmamasını istiyodum..en azından anfi alana kadar..yani amacım beni çok az da götürebilcek ek bi alete ihtiyacım olmadan çalabileceğim iyi programlar bulmak nette ..zaten her hafta stüdyoya gidiyorum evde sadece kendimi tatmin etcek kadar iyi bir ses almam lazım..ki zaten o kdar iyi bir ses bekleiyorum işte sadece dediğim gibi bir müddet idare etsin ve cızırdamasın :)

skatheist,

nası yani S.B. Live 5.1 i amfi ses çıkartabilirmiyis?

distortion clean aynı tonda ama?

nerdeysemiş o KX Driver dediğin şeyler?

ya ben bu gitarı line in de soktum guitar box fx bide revalver live var hiç birinde tık yok ses gelmiyor paso cızırtı var napmak lazım audio configuraiton olarak c-media var oralardan ayar falan mı yapmak lazım bir yardım edersiniz mi?pa

50 yeni kuruşa bi küçültücü al.(gitarı ses kartına takabilmen için)ondan sonra tak.pedalın varsa bağla pedala yoksa da arkadaşların dediği programı indir.ben dandik bir ses kartında dahi çok süper olmasa da iyi perfoprmans aldım.

Geri