Billy Elliot

Dans tutkusu üzerine harika bir film;

billy.jpg

Billy 11 yaşında İngilterenin maden kasabası Durham da yaşayan bir çocuktur okul sonrası boks antremanına giden billy bir gün boks salonun yanında bale yapan kızları görünce içindeki dans etme tutkusu açığa çıkar Despot babası ve kurallara bağlı yaşıyan abisi ve büyükannesi ile yaşıyan billy ailesinden gizli bale kursuna katılır...

sizi bilmem ama benim çok sevdiğim filmlerden dir çok yorum okudum pek beyenen çıkmamış :LOL: bide sizin görüşlerinizi aliyim...

Tipik bir "başarı hikayesi" gibi gelmişti izlediğimde... İzlerken sıkan bir film değil ama... gayet keyifliydi... Ama öyle özel bir yanını görememiştim... Dediğim gibi tipik bir başarıya koşan karakter filmydi...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
alcoholicsunflower demiş ki:
ewet gerçek bir yaşam hikayesi...sinemada gitmeye karar vermiştim ama neden se iki gün içinde gitmişti...ben de trt den izlemiştim...gerçekten çok hoş bir film...

Böle filmler kalmaz zaten sinemada :evil:

Altyazılı izlemeni tavsiye ederim...

Genjuro demiş ki:
alcoholicsunflower demiş ki:
ewet gerçek bir yaşam hikayesi...sinemada gitmeye karar vermiştim ama neden se iki gün içinde gitmişti...ben de trt den izlemiştim...gerçekten çok hoş bir film...

Böle filmler kalmaz zaten sinemada :evil:

Altyazılı izlemeni tavsiye ederim...
hakl1s1n galiba....su anda da 6tane alt1n portakal alm1_ olan melek düserken filmimiz de bi iki sinemada oynuyor sadece....
(yaz1m için özür dilerim ama sorun neyse hala halledemedim)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
evet ya heryerde o film gidicem bakalım güsel bişiye benziyo Türk - Yunan ortak yapımı pazartesi gidicem sinemasına

bu arada Billy Elliot un yönetmeni Hours (Saatler) in de yönetmeniymiş
film in sountrack ıda çok güsel tam liste

1. Cosmic Dancer - T. Rex
2. Boys Play Football - Jamie Bell
3. Bang a Gong (Get It On) - T. Rex
4. Mother's Letter - Jamie Bell
5. I Believe - Stephen Gately
6. Town Called Malice - The Jam
7. Sun Will Come Out - Jamie Bell
8. I Love to Boogie - T. Rex
9. Burning Up - Eagle-Eye Cherry
10. Royal Ballet School - Jamie Bell
11. London Calling - The Clash
12. Children of the Revolution - T. Rex
13. Audition Panel - Jamie Bell
14. Shout to the Top! - The Style Council
15. Walls Come Tumbling Down! - The Style Council
16. Ride a White Swan - T. Rex
17. Cosmic Dancer (Reprise) - T. Rex

bide benim çok sevdiğim bir mektup sahnesi var

Oğlum Billy'ye.
Sevgili Billy.
Biliyorum sana uzak bir hatıra gibi gelecek,
ve bu muhtemelen iyi birşey.
Uzun bir zaman geçmiş olacak,
ve senin büyümeni görmeyi özlemiş olacağım.
Ağlamanı,gülmeni özlemiş, Gülmeni...
ve bağırmanı.ve bağırmanı.
Sana kızmayı özlemiş olacağım.
Fakat lütfen şunu bil Ben herzaman oradayım...
...seninle beraber, herşeyde.
seninle beraber, herşeyde,
ve hep olacağım.
Ve seni tanımaktan onurluyum,
ve benim olmandan onurluyum.
Herzaman kendin ol.
Seni sonsuza dek seveceğim.
Annen.

Billy nin annesinin bıraktıgı mektup :cry:

:arrow: Ne Dinliyorum? = Tool - Schism :arrow:

ben filmin başrol oyuncusunu çok başarılı buluyorum. jamie bell adı. başka bir filmde yan rollerden birindeydi (nicholas nickelby di yanılmıyorsam filmin adı) başroldeki oyunculardan daha iyiydi performansı.

shine demiş ki:
ben filmin başrol oyuncusunu çok başarılı buluyorum. jamie bell adı. başka bir filmde yan rollerden birindeydi (nicholas nickelby di yanılmıyorsam filmin adı) başroldeki oyunculardan daha iyiydi performansı.

ingliz filmlerinde başrol oynayanlar holivud da hep yan rollerde zaten bende çok başarılı buluyorum Jaime Bell i bu arada imdb den bakın Billy Elliot un tv seriside varmış :roll:

Kadroda; Russell Crowe, Hugh Grant, Goldie Hawn gibi isimler var 8O

http://www.imdb.com/title/tt0306552/

:arrow: Ne Dinliyorum? = Işın Karaca - Yetinmeyi Bilirmisin :arrow:

Super bir filmdir. Her noktasinda dusunduklerimi yazmayauseniyorum. Julie Walters her zamanki gibi cok iyi bir performans sergilemektedir ve bir kucuk cocugun hayati cidden cok guzel yansitilmistir beyaz perdeye...

CedriX demiş ki:
Super bir filmdir. Her noktasinda dusunduklerimi yazmayauseniyorum. Julie Walters her zamanki gibi cok iyi bir performans sergilemektedir ve bir kucuk cocugun hayati cidden cok guzel yansitilmistir beyaz perdeye...

Yanlış hatırlıyo olabilirim sanırım Yardımcı kadın oyuncu oscar adaylığı vardı :roll:

:arrow: Ne Dinliyorum? = Beetlejuice soundtrack - Day - O :arrow:

Küçüklükten terfi ediş çok çabuk gelişiyor bu filmde.Keşke oraları biraz uzun tutsalarmış.Filmin her karesini beğendim.Müzikleriyle beraber sosyo-politik yanıyla da önemli bir film.Dönemi çok iyi anlatıyor bence.Bir film daha vardı aklımdan hiç çıkmıyor.Başrollerinde Jake Gyllenhaal'ın oynadığı "October Sky".Bu da aynı tarz filmlerden biriydi.Türkiye'ye geldi sessiz sedasız oynadı gitti işte.

Bence de gayet güzel bir fim..O dansalara ölmüştüm. Filmin sosyal içeriğide dikkat çekici.Nwdense filmden en net aklımda kalan sonunda arkadaşının hali oldu.. Niye öyle oldu anlamadınm

enchant demiş ki:
Küçüklükten terfi ediş çok çabuk gelişiyor bu filmde.Keşke oraları biraz uzun tutsalarmış.Filmin her karesini beğendim.Müzikleriyle beraber sosyo-politik yanıyla da önemli bir film.Dönemi çok iyi anlatıyor bence.Bir film daha vardı aklımdan hiç çıkmıyor.Başrollerinde Jake Gyllenhaal'ın oynadığı "October Sky".Bu da aynı tarz filmlerden biriydi.Türkiye'ye geldi sessiz sedasız oynadı gitti işte.

pek izlenmemesi sinir bozucu yukarda da bahsettik sinemalar yer bulmuyo bulsa bile bir kaç salonda sesiz sedasız 1 hafta gibi oynuyo ve kalkıyo

geçen dvd sinden gene izledim bıkmadan ekstralları biraz eksik gibiydi ama gene güzeldi DVD si tavsiye ederim kolleksiyon yapanlara...

Hikayesiyle, oyunculuklarıyla, müzikleriyler muhteşem bir filmdi. İngiliz Sahne Yönetmeni Stephen Daldry'nin ilk sinema deneyimi imiş..İlki böyle olursa bu adam neler çeker daha (hours'u yönetmiş ama henüz başka bir film yok sanırım piyasada)...İkinci kişi de Jamie Bell'dir. O nasıl profosyonel bir oyunculuktur..umarım onu da güzel filmlerde görürüz..
Geçtiği zaman, mekan, sosyopolitik durum çok iyi anlatılmış sıradan bir başarı öyküsü değil izlediğimiz..Demir Leydi dönemi ve madencilerin grevi, babasının çaresizliği, abisinin asiliği, dönemin anarşist gruplarının müzikleri fondayken Billy'nin inanılmaz bir tutkuyla dansetmesi..
Billy'nin söylemek istediklerini dansederek dışavurumu ve umut dolu olması çok etkiliyor seyredeni..hani böyle içini kıpırtadıyor sanki sen de dansedecekmiş gibi oluyosun..Bu hissiyati veren filmler azdır heralde..Amelie'de yaşamıştım sanırım bitek..
Sonuç olarak güzel çekilmiş güzel oynanmış sağlam senaryolu bir film..İzlemeyenlerin izlesin derim..

Geri