Malena

Yönetmen:
Giuseppe Tornatore

Oyuncular:
Monica Bellucci , Giuseppe Sulfaro, Luciano Federico...

Tür: Romantik Drama

Süre: 92 Dk.

Yapım Yılı: 2000

İtalyan yönetmen Giuseppe Tornatore 'Malena' ile eski bir aşk, cesaret ve kaybetme öyküsünü filme çekmiş.

1941'in Sicilyasında geçen film, bir asker eşi olan Malena'ya aşık 13 yaşındaki bir çocuğu anlatıyor. Renato Amoroso (Giuseppe Sulfaro) yeni gelen bu çarpıcı bayanın güzelliği ile mest olmuş, kasabadan kurtulmayı planlayan bir hayalperesttir. Hayatında ilk defa bu duyguları yaşayan genç, romantizmin büyüsüne kendini kaptırmış, kasabanın eski taş yollarında Malena'nın peşinden ayrılmadan kendini hayatın gerçeklerinden soyutlamıştır.

Fakat savaşın getirdiği sertliği içlerinde yaşayan kasabanın kadınları bu yabancıyı eleştirmekte gecikmezler. Malena zamanla kasabanın arzu ve kıskançlık konularında odak noktası olmuştur.

Tornatore'nin çok büyük alkış toplamış filmi 'Cinema Paradiso'da olduğu gibi film masalsı bir duygusallık ve şiirsel bir anlatım içeriyor.

yener demiş ki:
Yönetmen:
Giuseppe Tornatore

Oyuncular:
Monica Bellucci , Giuseppe Sulfaro, Luciano Federico...

Tür: Romantik Drama

Süre: 92 Dk.

Yapım Yılı: 2000

İtalyan yönetmen Giuseppe Tornatore 'Malena' ile eski bir aşk, cesaret ve kaybetme öyküsünü filme çekmiş.

1941'in Sicilyasında geçen film, bir asker eşi olan Malena'ya aşık 13 yaşındaki bir çocuğu anlatıyor. Renato Amoroso (Giuseppe Sulfaro) yeni gelen bu çarpıcı bayanın güzelliği ile mest olmuş, kasabadan kurtulmayı planlayan bir hayalperesttir. Hayatında ilk defa bu duyguları yaşayan genç, romantizmin büyüsüne kendini kaptırmış, kasabanın eski taş yollarında Malena'nın peşinden ayrılmadan kendini hayatın gerçeklerinden soyutlamıştır.

Fakat savaşın getirdiği sertliği içlerinde yaşayan kasabanın kadınları bu yabancıyı eleştirmekte gecikmezler. Malena zamanla kasabanın arzu ve kıskançlık konularında odak noktası olmuştur.

Tornatore'nin çok büyük alkış toplamış filmi 'Cinema Paradiso'da olduğu gibi film masalsı bir duygusallık ve şiirsel bir anlatım içeriyor.

en sevdiğim Film Cinema Paradiso en sevdiğim yönetmen Guseppe Tornatore bu adamın çocuklugu cok merak ediyorum ediyorum Malena yı en kısa zamanda izlicem bir çok kez elimde vardı fakat fırsat olmadıgından izleyemedim yönetmenin çok güsel bir sinema üslübü var bide muzikleri Cinema Paradiso tadın daysa yemede yanında yat durumu

hakkaten monica bellucinin guzelliği bu filmde de ispat edilmiş.ama film de bence gayet guzeldi.hele italyancanın akıcılıgıyla izlenince daha bir güzel oluyor film...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
esgi demiş ki:
hakkaten monica bellucinin guzelliği bu filmde de ispat edilmiş.ama film de bence gayet guzeldi.hele italyancanın akıcılıgıyla izlenince daha bir güzel oluyor film...

kesinlikle,ben bu filmi izledikten sonra monica manyağı oldum :) bir gün aşık olursam onun gibi bir kadına aşık olmak isterdim.

yener demiş ki:
esgi demiş ki:

kesinlikle,ben bu filmi izledikten sonra monica manyağı oldum :) bir gün aşık olursam onun gibi bir kadına aşık olmak isterdim.

Şansına küs Monicca Belluci evlendi çocugu bile oldu ama hala güsel :D

:arrow: Ne Dinliyorum? = Tool - Forty-Six and 2 :arrow:

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Genjuro demiş ki:
yener demiş ki:
esgi demiş ki:

Şansına küs Monicca Belluci evlendi çocugu bile oldu ama hala güsel :D

:arrow: Ne Dinliyorum? = Tool - Forty-Six and 2 :arrow:

zaten onun gibi bir kadına dedim,monica'ya demedim ;)

Yönetici Uyarısı: Mesaj içeriği yazım ve anlatım hatalarına sahip olduğundan yönetim tarafından silinmiştir. Kasıtlı olarak Türkçe'yi yanlış kullanmaya devam etmeniz durumunda siteden atılacaksınız. Lütfen Forum Kurallarını okuyunuz.

monika belluci bu filmde 13 yaşında bir çocukla sevişmiştir ki bu marjinal durum filmin kült olmasını sağlamıştır.(en azından bana göre:)

cnbc-e de izlemiştim.Geçenlerde tnt dublajlı ve baya sansürlü verdi.Uncut versiyonu iyidir. Avukatın monicaya musallat olması tam bizlik bir durum gibi. Akdeniz insanı benziyor birbirine. :)

Geri