Sahte Gitarlar

Selam. Komik gelecek belki ama piyasanib cok altina sgr marka gitar buldum. Sanmiyorum ki bunun sahtesini uretsinler. Bu konunun mesajlarina da baktim, genelde fender, gibson var.. Ne dersiniz?
Sahte sgr olmaz ama ucuza satmasının başka bir sebebi vardır mutlaka satıcının. Perdeleri erimiş olabilir, ayar tutmayan bir gitar olabilir, görünmeyen kırık-çatlak vb. olabilir, truss rod ölmüş olabilir. Bir ihtimal de satıcının gerçekten paraya ihtiyacı vardır, bilen birisine deneterek almanızı öneririm.

Nasıl anladınız sahte olduğunu acaba?
Bu şahıs genelde elden alması imkansız yerlerde ilan açıyor bi üste bakarsanız o ilandaki cümlelerin aynısını kullanmış aynı soy işimde iki kişi birbirinden çok uzakta ne tesadüf ama birde bu amfi 1400 lira gibi komik bir rakama koyulmaz :D son olarak ilan fotolarını Google'da ararsanız yabancı bir siteden alındığını görebilirsiniz.

Bu şahıs genelde elden alması imkansız yerlerde ilan açıyor bi üste bakarsanız o ilandaki cümlelerin aynısını kullanmış aynı soy işimde iki kişi birbirinden çok uzakta ne tesadüf ama birde bu amfi 1400 lira gibi komik bir rakama koyulmaz :D son olarak ilan fotolarını Google'da ararsanız yabancı bir siteden alındığını görebilirsiniz.
İyi bir amfi almak istiyordum ileriki zamanlarda. 2. Elden korkmaya başladım :D

01ArJW.png

4PO9yQ.png

İlan yayınlanmaz diyordum ama yayınladılar. Feyim bey biraz kızmıştır sanırım :)

https://www.sahibinden.com/ilan/iki...eri-fender-jazz-bass-meksika-440235334/detay/

Şu gitar icin yorum yapabilecek kimse var mı forumda ?
İlk 1200 tl den konulmustu. Mesaj attım "Gitar replika falan mı , ya da bi sıkıntısı mı var?" diye. Cevap gelmedi. 1 gün sonra fiyat 1600 olmuş ki 1600 tl bile cok cok uygun bir fiyat. Meksika fenderler 2500 den aşağı gitmiyor bildiğim kadarıyla.
Mex fenerlerin sıfırı 2400 muhabbetin iyiyse 2200 bile veriyorlar bence 2500 yazanlara bakma şarkı kurnazı onlar

1600 normal bir fiyat
Peki 2900e Meksika standard satanlar?

Satamıyorlar. Piyasada çok gitar var ama öyle çok da hareketli değil. Hele gitar piyasasını önceden beridir takip edenler sıfırı 1400'e satılan Mex Fender'lerin ikinci el fiyatlarını görünce yanaşmıyordur zaten.

Anca yeni üretimler, yakın tarihte alınmış gitarlar o paraları hakeder mevcut ekonomide ama ona da yanaşacak pek alıcı olduğunu sanmıyorum.

Büyük satıcılar(Zuhal, Do-Re vb) iş yapabiliyor mu acaba onu merak ediyorum. Ekonomi çok kötü çünkü. Ederinin çok üstüne çıktı ekipmanlar.

Bu gitar aylar önce 2000 TL civarında yayınlanmıştı. Çok net hatırlıyorum. Mesajlar duruyor olması lazım. Satan arkadaş "gitardan anlamıyorum yurtdışından arkadaş hediye getirmiş" gibisinden şeyler söylüyordu. Ya Bartın ya da Zonguldak yazıyordu ilanda.

Satamıyorlar. Piyasada çok gitar var ama öyle çok da hareketli değil. Hele gitar piyasasını önceden beridir takip edenler sıfırı 1400'e satılan Mex Fender'lerin ikinci el fiyatlarını görünce yanaşmıyordur zaten.

Anca yeni üretimler, yakın tarihte alınmış gitarlar o paraları hakeder mevcut ekonomide ama ona da yanaşacak pek alıcı olduğunu sanmıyorum.

Büyük satıcılar(Zuhal, Do-Re vb) iş yapabiliyor mu acaba onu merak ediyorum. Ekonomi çok kötü çünkü. Ederinin çok üstüne çıktı ekipmanlar.
Zuhal'de baya bir gitarda indirim var şu sıralar, geçenlerde bir göz atma fırsatım oldu. Ama satışları ne durumda ben de merak ediyorum, ayrıca Meksika Fender'lerin 2.el piyasası şu aralar baya canımı sıkıyor. Hemen hemen herkes 2.000 civarından satmaya çalışıyor elindekileri.

Geri