Can Güney

Ayna grubunun gitaristi Can Güney,Ayna ile birlikte ve solo olarak çalışmalarına devam ediyor. Ayrıca Can Güney ve Adaşlar adlı grubuyla Vur adlı albüme imza atmıştı hatırlarsanız (2001). Peki ne düşünüyorsunuz sanatçı hakkında...?

can güneyi bi kaç kez kadıköy okenos barda dinledim gerçekten çok iyi.. Ama Ayna ve BY ERHAN GÜLERYÜZ bu adamı kullanmıo veya kullanamıo.. İşte oyüzden Ayna'nın rock yapıp yapmadığı tartışılıo.. Bana göre kesinlikle yapmıo (hele son 2 albümdür akdeniz havasında seyredio)
ama can güneyi kullanmak BİRİLERİNİN aklına gelirse bi çok şey değişir.. (Adam dişleriyle gitara hükmedio bee, bu adamı kullanamamak en büyük...Neyse... )

Bence Can Güney Anadolurock ın en asağlam seslerinden... Sahnede gitara hükmedişi mükemmel...
Hele hele soloları insanı kendinden geçiriyor...
Ayna ile birlikte daha birçok başarılara imza atması temennisiyle...

Can Güney olağanüstü.Gitarların efendisi.Bana göre AYNA grubunda yeterince önemli bi konumda.AYNA'dan ''Aşık Oldum Anne'' parçasındaki gitar şovu dinlenmeye değer arkadaşlar.Mutlaka tavsiye ederim...

28.12.2005 de yani dün bi kanalda sevgili can güneyle mini bir röportaj yayınlandı ve çok güzeldi. Müjdeler verdiler bize teşekkür ederiz. Dört gözle bekliyoruz. Hem sizi hem de Ayna Grubunu çok seviyoruz....

Can Güney evet çok sağlamdır zaten 2 sene onceydı sağlam bi ankette de Serdar Öztop'u falan gecip 1.olmustu en iyi gitarist dalında.Çok sağlam soloları var ve Cemil'in gruptan gitmesiyle ön plana çıkmıştır bu da gerekiyordu zaten,

Ayna bitti diyenlere yanıt:
Ayna hiç bir zaman bitmemiştir, bu forumda kilitlenen konularda okudum,popüler kültür ürünü denilen gruba bakın, neden Tvlerde göremiyoruz peki? ben biliyorum Erhan Güleryüz'e de bir yığın saçma sapan yarısma pogramından teklif geliyor jüri üyeliği için.Efes'ten reklam anlaşması geldi onu da geri çevirdi.Çünkü adamların bir duruşu var,

VE ERHAN GÜLERYÜZ'ÜN BİZZAT KENDİSİ SÖYLEMİŞTİR, BENİM SATMAK GİBİ BİR DERDİM YOK, İÇİMDEKİLERİ AKTARIYORUM PAYLAŞAN PAYLAŞIYO PAYLAŞMAYAN PAYLAŞMIYOR ZATEN.

yazık arkadaslar cok yazık bu adam böyle yapılmaz, bu kadar saçma sapan suçlanılmaz.NEFES adlı 2006 Haziranda çıkan albümü dinlediniz mi?

-Kış günü ayrılık şarkısını
-Ay değil mevsim değil'i
-Günler Geçiyor'u
-Seninle Ben'i
-Gözlerinde Samanyolu'yu

şunu da bilin ki 5 sene önce çıkan DOÐUM GÜNÜ adlı solo albümü zerre reklam yapılmamasına ragmen hala Seyhan Müzik'ten yenileri basılıp basılıp satılıyor.Yeni fiyatı 10 ytl , ilk çıktıgında ise 6.75 idi.

valla ayna beni artık kesmesede yinede albümlerinin hepsi var .eskiden çok dinlerdim ortaokul zamanında falan ama yine album cıkarsa alırım.gercekten kaliteli müzik yapıo erhan güleryüz.zaten o şiir okuyuşuna hastayım.ama keske bu akdenız havasına burunmeden birazda o ilk albümdeki havasını korusalardı.ki CAN GÜNEYLEDE zaten bu yapılır .o adamı kullansalar daha super işler çuıkacak .konserde şizlemek lazım .super çalıoyo yaw..

Geri