Can Bonomo Love Me Back (2012 Turkey Eurovision)

eurovisondan artık nefret ediyorum. children of bodom falan diyorlar inanmıyorum ama olursa sadece onu izlerim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Can BONOMO Bu yıl Eurovision da ülkemizi temsil edecekmiş.

Dinledim, eh işte. Kötünün iyisi gibi geldi bana, akılda kalıcı melodisi var. İntrosunda ki yöresel motifler etkileyici. Pentatonik Gam içeriyor olması aklıma Diriliş'i getirdi doğrusu. Müzikal bölümü kısıtlı, sözel olarak ağırlık verilmiş. Daha melodik hamleler olabilirdi.

Idam Mahkumu yilliarin aranjoru ve sektorun lideri olarak olaya noktayi koydu. Ordu gibi bir ekibin elinden cikan calismaya, bakkal Hasan abi tarzi, eksikler raporu tuttu. Helal. Sut ve yogurt da kalmamis dayi onlari da siparis gec, mahalleli isyanda.

Idam Mahkumu yilliarin aranjoru ve sektorun lideri olarak olaya noktayi koydu. Ordu gibi bir ekibin elinden cikan calismaya, bakkal Hasan abi tarzi, eksikler raporu tuttu. Helal. Sut ve yogurt da kalmamis dayi onlari da siparis gec, mahalleli isyanda.

Progressiva yılların müzik eleştirmeni gibi olaya en son noktayı koyarak eleştiri sanatındaki çıtayı Marsa fırlattı. Herkesin düşüncesi kendisini bağlar, ben beğenmedim, beğenmek zorunda da değilim. Kişisel bakış açım beni bağlar, ben beğenmedim diye şarkıyı değiştirecek halleri de yok, çok umrumda da değil zaten. Ayrıca müzik kulağım yeterince sağlamdır, iyi bir müzisyen olmayabilirim ama iyi bir dinleyiciyim dolayısıyla dinlediğim bir müzik eseri üzerinde iki kelâm edebilecek kadar edebiyatım ve nazarî bilgim vardır. Koca bir ordunun elinden çıkması eserin inanılmaz güzel olacağı anlamına gelmez, zira tek bir kişinin elinden çıkan senfoniler on yıllardır dinleniyor, icra ediliyor. Müzik görecedir, notanın standardı olamaz.

Geri