cry baby seçimi:!

Death-Lead demiş ki:
halilpazarlama demiş ki:
satriani wah olarak ne kullanıyor bilen varmı ? anladığım kadarıyla crybaby kullanıyor ama model olarak çözemedim.love thingteki wah bitiriyor beni.Şarkıyı morley bh2 ve vox ile çaldım hiç olmadı :D

bilmeyen için
http://www.youtube.com/watch?v=U5r9NP1WMj8

Joe satriani birden fazla wah kullanıyor.. Bunlardan biri standart gcb 95... Diğeride 535q.. Bide kırmızı bi dunlop u var ama onu hiç bilmiyorum :D

535q yu ilginç wah tonları dışında kullanmıyor. Genellikle gcb95 i kullanıyor..

535q yu "is there love in space" adlı parçasında dinleyebilirsiniz..
peki linkteki love thingte hangisini kullanıyor. :D

Arkadaslar bende wah alicam ama karar veremedim bir turlu simdi iki secimim var yada gidip direk bi gt8 alicam iş kolayca bitcek(wah olayı iptal olcak zaten) yada analog setupıma bir turlu begenemeyecegim bi wah alcam o yuzden size sorayim dedim cok fazla bi bilgim yok kendi terimlerime gore anlatayim :)

Simdi istedigim pedal su sekilde :

Switch olayı olmasın

Alet sıfır noktasindayken ton kaybı da olmasın ( demek istedigim diger arkadaslar farkettimi bilmiorum ama gain de nedense hep bir azalma hissediorum)

Son olarak Slash in sweet child o'mine solosundaki gibi aralık olsun

cokmu sey istiyorum bunları karsilicak bi alet yokmudur?

erathir demiş ki:
Arkadaslar bende wah alicam ama karar veremedim bir turlu simdi iki secimim var yada gidip direk bi gt8 alicam iş kolayca bitcek(wah olayı iptal olcak zaten) yada analog setupıma bir turlu begenemeyecegim bi wah alcam o yuzden size sorayim dedim cok fazla bi bilgim yok kendi terimlerime gore anlatayim :)

Switch olayı olmasın

Alet sıfır noktasindayken ton kaybı da olmasın ( demek istedigim diger arkadaslar farkettimi bilmiorum ama gain de nedense hep bir azalma hissediorum)

crybaby 95q :D

halilpazarlama demiş ki:
erathir demiş ki:

Switch olayı olmasın

crybaby 95q :D

kesinlikle 15db boost yapabiliyo alet ayağınızı pedala bastığınızda çok güzel bir özellik. böylece gain de azalma hissetmiyoruz:)

o adaptörün açıklamasında çıkışı DC zaten.Ayrıca Dc Brick ile de çalışıyor sonuçta onun çıkışıda DC..Ben zaten hayatımda bir pedal dışında Ac ile çalışan pedal görmedim.

Evet adaptörün çıkışı 9V DC 200mA.

Ben GCB95, 535Q ve Dime From Hell'i DC ile çalıştırdım. Ayrıca arkadaşım da Zakk Wylde ve Slash wahı DC ile kullandı. Yani alayı DC bunların :)

ben 95q edindim. ve hemen elimdeki rp350 nin crybaby wah modellemesiyle karşılaştırdım.
95q-->rp350-->amfi şeklinde denediğimde iki wah arasında fark olmadığını hatta rp350 nin eser miktarda daha iyi olduğunu farkedince büyük bir hayal kırıklığı yaşadım. rp350--> 95q--> amfi şeklinde bağlayınca ise 95q nun farkedilir derecede net ve kulağa hoş gelen wah efektiyle karşılaştım.(tabi bu sefer doğal oalrak driveda kötü oluyor) Aynı şekilde comp. den önce bağlayınca nedense ses kulağa kötü geliyor. ama comp dan sonra bağlanınca gayet güzel oluyor.

Eski classic wah tonları arıyorsanız eğer. Vox V847 yi tavsiye ederim. Aralığı baya geniş ve kullanmayı öğrendiğiniz zaman. Gitarı resmen bir kız gibi ağlatıp bir adam gibi homurdandırabiliyorsunuz.
yabancı forumlarda sürekli yazılan "very human like tone" geyiğini kullanınca anlıyor insan :)

Geri