The War of The Worlds

Evet arkadaslar..sanırım bu topic acılmamıstı.(baya baktım ama acılmamıs heralde)..

ilk treaserda pek bişey yoktu aslında..fakat steven spielberg ve tom cruise ikilisinin olması direk dikkatimi cekti..zaten ikilinin birlikte olduğu zaman harikalar yarattığını biliyorus(bakınız azınlık raporu tabi bana gore)..herneyse asıl anlatmak istediğim fragman..naparsanız yapın o fragmanı bulup yukleyin ne demek istediğimi anlıyacaksınız.. benim fragmandan gorduklerim: dunyada hayat monoton bi şekilde devam ederken bi anda değişik olaylar gelişmeye baslar.. gokten çeşitli şeyler iner(kar gibi garip bişi-ayrıca tas tarzı bişey iniyo sonra butun karayolu yarıyo)..sonra insanlar anlarki artık o sehirde kalmak tehlikerlidir ve o sehirden ayrılmaya baslarlar..sonra bi kaos yasanır (kaos derken tom cruse bi arabada emanet bi kız cocuuyla kaçarken arkadan evler havalara ucuyor.kopruler barçalanıyo tankerler evleri parçalıyor..)sonra ki goruntulerde ise bi vapur gibi biyerde insanlar hayatta kalmaya calısıyolardı(arkalarındada devasa bir uzay aracı gibisinden bişi vardıda tam cıkaramadımçç)

aklımda kalanlar bunlar bide ..film dunyadaki en buyuk butceli film olma unvanına sahip

Gelmis gecmis en pahali film oldu. Bakalim merak ediyorum sahsen nasil olacak. Iicimden bir ses ya mukemmel olacak ya da cok berbat bir sey cikacak diyor ama bakalim...

Filmle ilgili şöyle bir şey var galiba.Büyük bir olayın içinde aynı zamanda hayatın içinde var olan küçük parçacıkları da yansıtan bir film..Genellikle büyük bütçeli felaket filmlerinde bu pek olmaz ve ya iyi yansıtılmaz ama umarım bu filmde olur bu.Zaten Spielberg de ikisinin de üstünden gelecek bir adam.İyi bir dramada yaratabilir,büyük bütçeye gereksinim duyan,görselliğini ancak böyle sağlayabilecek filmleri de.

Gelmiş geçmiş en pahalı film olmasının dışında, fragman görüntülerinden beni en çok meraklandıran film de olmuştur aynı zamanda. Zaten Spielberg' de hep bunu düşünüyordu; ''Ulan acaba Days'i meraklandırabilecekmiyim?'' diye... :D

Sabırsızlanıyorum; ama büyük beklentiler çoğu zaman kasar, bunun da bilincinde olmak zorunda hissediyorum kendimi. Çünkü sonradan hayal kırıklığı yaşayanda ben oluyorum...

fragmanı izledim ama bana öyle şahane gibi bişey gözükmedi ama umarım şahanedir bu ikili iyi iş çıkarıyor independece day gibi bişey çıkıcak muhtemelen ama bakalım.....

bu filmin orjinali 1953 yapımı ve hayatımda seyrettiğim ilk bilim kurgu filmiydi. çok harika ve zamanın şartlarına göre harika efektler kullanmışlar. zaten efekt dalında oscar almıştı. yeşil uzay gemileri vardı. bi adam ve bi kadın bi evin içine saklanıyordu. sonra yeşil uzay gemisi eve yaklaşıyor ve geminin içinden ucunda kırmızı göze benzer bi boru çıkıyordu. insanlar bütün silahlarını kullanıyorlar fakat uzaylılara hiçbişey olmuyordu. sonunda kendiliğinden gemiler düşmeye, yaratıklar ölmeye başladı. nedenide uzaylıların dünya atmosferinden bir süre sonra zehirlenmeleri. yanlız filmin arka planları çok muhteşemdi. şimdiki film nasıl olur merakla bekliyorum. çok ümit beslediğim söylenemez ama.

Benim de tercihim o yönde... Seslendireceklerse de Okan Bayülgen, Toprak Sergen yada aklıma gelmeyen diğer ''kaliteli'' sesler tarafından seslendirseler iyi olur...

Film ve fragmanları hakkında pek bir bilgim yok. Ama film ünlü İngiliz yazar H.G Wells'in aynı isimli romanından uyarlanmış.Romanı okuyan biri olarak Filmi merak ediyorum, bakalım bir gelsin.

butcesiyle cok pahalI bir filmmis gercekten merak ediyorum ama bu film eski bir filmin yeni versiyonuymus..

bu filmi heycanla bekliyorum dün filmin ilk uzun fragmanını izledim ve harikaydı ama ben tom cruise u pek sevmediğimden nasıl olur bilemem gerçi rain man gibi filmlerde iyiydi gözü tamamen kapa lı da falan ama böyle filmlerde pek olmuyo

Filmi ilzeyipte yorum yapan yok mu? ben mi göremiyorum?? :S yada başka bi başlık mı var?

filmle ilgili anlamadığım şey, neden 1953te çekilen asıl filmin yeni versiyonunu yaptıkları. Bu yuzden senaryoya bağlı kaldılar ve filmde saçma sapan şeyler boy gösterdi. Görsel açıdan harika dedirten bi film olduğu şüphesiz. Keşke küflenmiş bi filme yeni versiyon yapmak yerine adamakıllı bi senaryo yazıp öyle çekilseydi harcanan paralara yazık olmazdı hiç değilse.

Geri