Sabit Gümrük bedeli

Arkadaşlar merhaba, sizi haberdar edeyim dedim bugün amerikadan aldığım gitarım geldi ve bomba olay bunun içindeki müzik aleti değilmi demişler getirene oda evet demiş, geri götürcekmisiniz demişler hayır deyince sabit 150$ bedel almışlar yani içinde fatura olmayan bir aletten 150$ almışlar. Dikkat edin arkadaşlar küçük bir hesap hatasıyla Türkiye'den pahalıya gelebilir aldığınız ekipmanlar..

bence az almışlar 150 dolar alıcaklarsa getirmede bir soerun olmaz neden
çünkü tr den alıcağın kaliteli(tabi bulabilirsen) bir giar la usa den alacağın bir gitar arasında 150 dolardan fazla fark fark 150 dolar hiçbişiy yani 150 verip git gel şu belgeyi al bunu hazırla falan derdinden kurtuluyosan vermeye değer

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Garibime giden hiç mal ne kadar fln die sormamaları yani hediye demiş fln dinlememişler, burda kalacaksa alalım demişler ayrıca 150 az değil bence neredeyse burdaki fiyatına geldi

Saçma bence.Gitarpedaldan o kadar insan alış-veriş yaptı,ben dahil,ve böyle bir sorun çıkmadı.Sorun çıkartmaya çalışırlar fakat izin vermeyeceksin.Adam benden 80 $ lık alet için 15$ vergi (rüşvet) istedi,ama ben 2 ytl verip aldım aleti yani.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
abi aynen öle olay uçakla arkadaş getirdi amerikadan, rg2550ex su daha once konustugumuz musiciansfriend geyiginden gelen gitar... Zaten arkadasın unutkanlıgı yusunden uv1000c ye 140$ verdim içim yanıodu bu daha koydu :) Ya olay şöle oluo arkadaş havaalanından geçerken durduruolar bunun içinde gitar var diolar, geri götürcenmi diolar(keskem eft dese bi klasik gitar vercektim eline) ama düşünemio böle bişi patlıcanı hediye dio o zamanda alalım diolar gaymeleri ama 150$ iyi girdi valla bide stormcrow evini basıp o pickguardı alacam senden :)

Yurtdışından gitar vs. ekipman getirken, havaalanında sorduklarında; "Ben musizyenim, onlarda gerekli ekipmanlarım" demek gerekiyor. Bu şekilde hiç vergi alındığını görmedim, duymadım başıma da gelmedi.

Ki bir keresinde 2 arkadas(karı-koca) ellerinde 2 gitar, 3 adette baya hacimsel efektor ile gecti.

Ben de duydum müzisyenim deyip geçenleri.Hatta bu forumlarda duydum :)
Aynı aletten 3 ü geçince sorun çıkıyormuş.En iyisi 1 tane almak riske atmamak için.Müzisyenim,ticari amaçla değil kendim kullanacağım denilirse sorun kalmaz herhal.

batuj demiş ki:
abi aynen öle olay uçakla arkadaş getirdi amerikadan, rg2550ex su daha once konustugumuz musiciansfriend geyiginden gelen gitar... Zaten arkadasın unutkanlıgı yusunden uv1000c ye 140$ verdim içim yanıodu bu daha koydu :) Ya olay şöle oluo arkadaş havaalanından geçerken durduruolar bunun içinde gitar var diolar, geri götürcenmi diolar(keskem eft dese bi klasik gitar vercektim eline) ama düşünemio böle bişi patlıcanı hediye dio o zamanda alalım diolar gaymeleri ama 150$ iyi girdi valla bide stormcrow evini basıp o pickguardı alacam senden :)

yaw geri getircem dese pasaporta not yazıyorlar gitarın marka model yazarlarsa çıkışta tekrar ararlar gitarı bulamazlarsa o 150 doları gene alırlar
tabii arkadaşın bir daha çıkmayacaksa sorun olmayabilir

yaw pickguard aynalı pickguard işte ben güzel bir replacement bulsam hiç düşünmem değiştiririm tabii söküp takmak ta acayip gözümde büyümüyor da değil

hmm en güzeli arkadaşların dediği gibi müzisyenim ben kendi aletlerim demek sanırım

Adamlar kimi nasıl kazıklayacağını şaşırmış. Böyle devlet olur mu ya? Ressama da girerken "elindeki tuval senin mi yoksa geri götürecen mi?" diye mi soruyorlar yani. Ne saçma bir gümrük müktesebatıdır bu yahu? Üçüncü dünya ülkesinde, Yemen'de bile herhalde daha düzgün bir sistem vardır..

akinu demiş ki:
Adamlar kimi nasıl kazıklayacağını şaşırmış. Böyle devlet olur mu ya? Ressama da girerken "elindeki tuval senin mi yoksa geri götürecen mi?" diye mi soruyorlar yani. Ne saçma bir gümrük müktesebatıdır bu yahu? Üçüncü dünya ülkesinde, Yemen'de bile herhalde daha düzgün bir sistem vardır..

:beer

ahah
dün gazetede bir haber vardı
bayan bir film yıldızı (şimdi hatırlamıyorum kim olduğunu valla)
avusturalya'ya bir elma bir portakal soktuğu için ceza ödemiş :)
tarım sektörünü baltalama girişimi nedeniyle :)

Stormcrow demiş ki:
ahah
dün gazetede bir haber vardı
bayan bir film yıldızı (şimdi hatırlamıyorum kim olduğunu valla)
avusturalya'ya bir elma bir portakal soktuğu için ceza ödemiş :)
tarım sektörünü baltalama girişimi nedeniyle :)
E bir elmanın içinde 10,bir portakalın içinde 20 çekirdek var nerdeyse.Onları kurutacak,ekecek ağaçlar çıkacak,10 tohumun 5 i tuttu diyelim ,1 ağaç 100 meyve verse,onların tohumları falan filan........ Ohoooooooo vallaha baltalar bilalha baltalar.Tüm ekonomiye sahip olur kadın mazallah..... :roll:

Geyiğe bak. Bu gümrük işleri belli olmuyor. Tam yavşak bir kapımız var gelene gidene ayrı davranır. O yüzden belli olmaz dikkatli olun. Fazla da ödersiniz, hiç ödemeziniz de.

Geri