Gitarist Setup' ları..

ayrı ayrı gitaristlerin setuplarını arayıp sormaktansa bu topic te toplamak istedim..

benim öğrenmek istediğim gitar ve amfi değil sadece pedallar.

örneğin joe satriani 'nin setup'ı aşağıdaki linkte çok güzel görülüyo.

http://guitargeek.com/rigs/img/s/satriani_joe_2000.gif

ama adamda drive olarak sadece ds-1 var. acaba başka bişeylermi kullanıyo.??

ayrıca serdar öztop,,
"haluk levent türkiye turnesi"ndeki Göktuğ ŞENKAL ın setup'ı..bunu daha çok merak ediyorum.

saygılar...

Elbette saygımız büyük ama bu işi hakkaten bilen istediğim setupı nasıl kendimin yapacağını anlatan bi site, kitap,dergi,ansiklopedi,... varmı.

Van Hallen in öyle abartı bir setupı yok naaptınız? Multifx processor kullanan birinin pedalında daha çok efekt vardır eğer öyle düşünecekseniz.

Wah, noise gate, speaker simulator, overdrive, octave, phaser, flanger ve harmoniser...
Ee delay ve reverb için de ayrı üniteler. Bunlara herkesin ihtiyacı olabilir abartı bir setupı yok adamın. Ona az bile.

ya arkadaşlar """booster"" nedir? sesde nasıl bi değişiklik yapar? ben hiç kullanmadım. clean ve drive da sesi nasıl etkiler. kesin gerekmidir. yazarsanız sevinirim..

bide sesini dinleyebileceğim demo link yazarsanız sevinirim.

booster gitarın sinyalini arttırır burda amaç amfiye giren sinyali overdrive etmek

transparan boosterlar var mesela bunlar gitarın karakteristik soundunu bozmadan sinyali yükseltiyor
bazıları boost ederken sese kendine göre bir renk katar (bu tercih edilen yada edilmeyen bir durum olabilir)

mesela keeleyin boosterları var
özellikle yeni çıkan george lynch signature time machine booster var
www.robertkeeley.com sanırım net adresi ses örnekleri vardı (300 dolar da fiyatı var :) )

yalnız şöyle bir olay var bunların asıl faydasını lambalı amfilerde yüksek volumelerde görebilirsin
zaten böyle bir disclaimer da var net adresinde
ev ortamı için kullanışlı değil mesela

Geri