Boss GX700 Rackmount gitar pross...nasıl bilirsiniz

arkadaşlar bu boss gx700 rackmount gitar efekt aletini kullanan veya hakkında bilgi sahibi olan varsa yardımcı olursa sevinirim..bunu alınca pedalda almak lazım..birde distortion varmı bunda..lütfen yardımcı olun

teşekkürler

Ben preamp ile birlikte fx aleti olarak yani içindeki zaman bazlı efektleri(chorus,delay,phaser vs vs.) kullanıyorum.Evet alet aynı zamanda preamp modellemesi yapan ve içinde her tür efekti olan bir processor ,eğer canlıda eş zamanlı kullanmak istiyorsan midi foot controller alman gerekecek.

Norton_Antor demiş ki:
rack processorların getirdiği bir artı var mı?
Yo hayır,stompbox(pedal) veya herhangi başka setup ile rack arasında yumurtayı tavada veya haşlanmış yemek gibi, ikisindede yumurta yiyorsun ama bu markalara ve ekipman kalitesine görede değişen bir durum tabiki,bugun bir tc.electronic g-maj ile Boss Gx-700 bir tutulamaz tabiki.Sadece rack sistemi kullananlar kullandıkları ekipmanın rack olmasına dikkat eder,preamp,tuner,power conditioner,poweramp,eq.,compressor, vs vs.Rack olduğu/olacağı için ekstradan bir artısı olacak diye bir kaide yok.Genellikle değişen parametreler ve presetler kullanılan bir rack cihazı ise midi foot controller'a ihtiyaç duyuyosun ekipman,kablo kalabalığı daha fazla oluyo,ama seçeneklerin daha esnek ve gelişmiş olabiliyor,2 preamp kullanıp sağa ve sola ayrı ton veya delay parametreleri kullanman vs vs.gibi...

berbes demiş ki:
arkadaşlar bu boss gx700 rackmount gitar efekt aletini kullanan veya hakkında bilgi sahibi olan varsa yardımcı olursa sevinirim..bunu alınca pedalda almak lazım..birde distortion varmı bunda..lütfen yardımcı olun

teşekkürler

Zamanında uzun zaman aleti kullandım bayağıda kurcaladım, 200$ lık bir alete göre oldukça kaliteli bir alet bence. Pedal lazım tabi, ancak dilersen 2 tane exp. pedal baglıyabiliyorsun, midi foot c. alırsan dahada sağlıklı olur tabi.. Bu iş için yamaha mfc06 yı tavsiye ederim fiyatı çok çok uygun ve çok da işine yarıyacaktır. Distortionı nasıl diye soracak olursan bana göre rezalet, yani distortion undan faydalanmak için alıyorsan sakın alma. Ama yanlızca effect için kullanacaksan seni epey bir zaman sıkıntıdan kurtaracaktır..

Geri