Osiris (Alternative - Rock) - Ankara

Yaa snrm insanlar yada neyse bn kendi adıma soliim! Eet bnde maresalx ın dediiği gibi vokali eleştricek potansiyele sahip diilim ..ancak bnce gitar tonlarıyla vokal in tonu uymamış!!vokal tonu gayette ince..Ancak Adil'in tonlarına bakarsak vokale göre sert gelmiş! tek sırıtan nokta burası bnce.. onun dısında guzel bi kayıt olmus!! ..

bidee..

geçen sayflaarda vokal Yamaç die geçmekte .. Noldu değiştimi vokal?!

yamaçla bi süre çalıştık kendisine teşekkür ederiz zaten idareten yardımcı oluyordu bize kendisine de başarılar dilerm buradan :) gitar tonlarım kasıtlı sert bu arada benm sevdiğim tonlar ama dediğim gibi kafamdaki gibi tonlayamadm ilk kaydım sonuçta ilerde güzel tonlamalar yapabilirim umarım ilgilenen herkese teşekkürler 11 haziran if te görüşrüz

Amatör Grupların Tanıtımını Yapıyoruz

Merhaba therezistans.com adında amatör grupların biografilerini , fotoğraflarını , varsa yada tarafımızdan çekilen video görüntülerini ve demolarını yayımlayıp tanıtımlarını ücretszi olarak gerçekleştirdiğimiz bir web sayfası oluşturduk.

Sitemizde yer almak için bizimle sitemiz üzerinden ya da [email protected] adresine bilgi göndererek ulaşabilirsiniz.

msn : [email protected]

therezistans İzmir Rock Portal Takımı

demoyu dinledim sizide dinledim canlı olarak demoyu yapmışsınız ama bilgisayardan yazılan davullar ile yani en önemli seylerden biri yok ve yazdıgınız davul u akustik davulda nasıl çalacaksınız onu merak ediyorum onu hiç düşündünüz mü acaba ? davullar bilgisayarda yazarken kolay oluyor ama akustik davulda sizin davulcunuzun bunu yapa bilecegine imkan vermiyorum eger bu demo böle kalacak ise orjinal canlı kaydınız nasıl olacak onuda dinlemek isterim vokalde enstürmanlar ile ayrı kulvarlarda koşturuyor neden vokal e uymadınız yani sen sert gitar tonları seviyorsun diye (gitarcı arkadaş) demo gümbürtüyede gitmiş yada sert seviosan sert söleye bilen bir vokal ile çalışın ! Ama canlı davul kullanın ki kaliteniz anlaşılsın ... BAŞARILAR

osiris kardeş grubumuz hepsi çok yeteneklidir ve daha çok gençler alternatif müziğin türkiyedeki yeni sembolü olcaklar bence adilcan bi ara bizle de çalışmıştı ve grubun en verimli dönemlerinden biri olmuştu yeteneğine hayranım başarılar diliyorum

gerçek davul olayına ben de katılıyorum ancak onun için daha profosyonel olmak lazım. bu yaşlarda hiçbir davulcunun kanal kayda girebilecek kadar profosyonel olduğunu sanmıyorum
zaten yaygın bir olay grup sexendört bile drum machine kullanıyomuş yani :)

re-arranger demiş ki:
gerçek davul olayına ben de katılıyorum ancak onun için daha profosyonel olmak lazım. bu yaşlarda hiçbir davulcunun kanal kayda girebilecek kadar profosyonel olduğunu sanmıyorum
zaten yaygın bir olay grup sexendört bile drum machine kullanıyomuş yani :)

ztn ruhsalatası _ nın anlatmaya çalıştığı olay da o!! O davulu calacak kadar profesyonel diilsen, o davulu bilgisayarda ole yazma diyor! .. Kii burdada sen haklısın bunu çalabilmek için gerçekten profesyonel olmak gerekir.!! Ayrca Adilde demiş artık sert ton seviyorum bilerek ole oldu die amaa oda tonlarda hata olduğunu kabul etmiş..! bi dakine dikkat edilir olur biter.. Ama cidden VOKALLE uyumu sağlamak çok önemli!

ben öyle ağır birşey dememişdim ya :D
o davul konserde çok da güzel çalınır ama davulun kanal kaydı zordur çok kusursuz olması gerekir, tekrar tekrar denenir çok zaman ve para yer, onun için bence sakıncası yok. bir demo için yüzmilyonlar dökmeye gerek yok diye düşünüyorum ki piyasadaki demoların büyük bir kısmında gerçek davul yok zaten. en profosyonel gruplar bile bunu kullanıyor, onlara da aynı eleştiriyi getirmek lazım o zaman.

ben zaten 84 ü grup olarak kabul etmiyorum kişilik olarakta adam degiller ! onlar ne yaparsa yapsınlar ama siz şuan ki demodaki davullardan daha ii bir davul atarsanız canlı olarak helal olsun derim demek istedigimi anlamadınız galiba demo yapıyorsunuz tamam gusel hoş ama bunu biraz gercege yakın yapın yani davullarını baya bi uçmuş kick vuruşları falan bunları normalde yapmak zordur onun için diyorumki bilgisayardanda yazsanız davulları sade olsun daha gusel olacagına inanıyorum ...

ne demek istediğimi anlamadınız demişsin ben grup üyesi değilim yanlış anlaşılmalar olmasın.
kick vuruşları falan da güzel bence. gerçekte yapılıyor mu yapılmıyor mu bilmiyorum ama sırf yapamıyoruz diye yaratıcılığı sınırlandırmamak lazım. şimdi yapılmaz 1 sene sonra yapılır vb.
guitar pro da yazdığı süper soloları atamayan adamlar tanırım :D

teşekkürler yorumlarınız için.. yanlız burda lütfen 84 ü yada herhangi grubu tartısmayın..
demoda ayrıca gercekten basarılı oldugunu düsünüyoruz. vokal cure u cure gibi sölemek zorunda degildir. eger bi kere tori amos dinlerseniz bunu anlamanız kolaylasıcaktır.

davullara gelince hepsini kendi istegimle yazdım.. 11 haziranda ife hepinizi beklerim.. ayrıca bence daha dikkatli dinleyin o kayıtta kick vuruslarından cok daha zor seyler var ;)

saygılar

p_Absolution_q demiş ki:
teşekkürler yorumlarınız için.. yanlız burda lütfen 84 ü yada herhangi grubu tartısmayın..
demoda ayrıca gercekten basarılı oldugunu düsünüyoruz. vokal cure u cure gibi sölemek zorunda degildir. eger bi kere tori amos dinlerseniz bunu anlamanız kolaylasıcaktır.

davullara gelince hepsini kendi istegimle yazdım.. 11 haziranda ife hepinizi beklerim.. ayrıca bence daha dikkatli dinleyin o kayıtta kick vuruslarından cok daha zor seyler var ;)

saygılar

ben seni dinledim ve davuldan da anlıyorum ama ben bunu yaparım falan diye övünmüyorum o demoda cok zor vuruşlar var kulaga hoş geliyor ama sen yapamazsın o vuruşları senle iddaasına bile girerim o kadar eminim ...

ruhsalatasiWM demiş ki:
demoyu dinledim sizide dinledim canlı olarak demoyu yapmışsınız ama bilgisayardan yazılan davullar ile yani en önemli seylerden biri yok ve yazdıgınız davul u akustik davulda nasıl çalacaksınız onu merak ediyorum onu hiç düşündünüz mü acaba ? davullar bilgisayarda yazarken kolay oluyor ama akustik davulda sizin davulcunuzun bunu yapa bilecegine imkan vermiyorum eger bu demo böle kalacak ise orjinal canlı kaydınız nasıl olacak onuda dinlemek isterim vokalde enstürmanlar ile ayrı kulvarlarda koşturuyor neden vokal e uymadınız yani sen sert gitar tonları seviyorsun diye (gitarcı arkadaş) demo gümbürtüyede gitmiş yada sert seviosan sert söleye bilen bir vokal ile çalışın ! Ama canlı davul kullanın ki kaliteniz anlaşılsın ... BAŞARILAR

davulda çalınamayacak 2 tane unsur var şuanda ve onlar dışında çalınmayacak başka bişeyde yok ki illa orjinalinin aynısını yapmamızda gerekmiyor şarkıyı biz böyle yorumluyoruz. Demonun güme gittiğinide kıskançlığına veriyorum. Ayrıca artık albüm vs şeklinde bir durum olmadıkça demoları evde yapacağız. 2. nokta bu demolardaki amacımızı nasıl çaldığımızı göstermek değil öyle olsaydı gitar sololarıyla doldurabilirdim biz sadece vokalistin sesini öne çıkarıyoruz ve ortaya dinlenebilecek kalitede bir demo oluşturmaya çalışıyoruz. Kimin nasıl çaldığınıda herkes biliyor merak edende konserde gelir dinler bu kadar basit...

bu konuda başka yazıları kaale almayacağım forum kirliliğinden başka bişey değil...

ayrıca illa neler yapabileceğimi görmek isterseniz http://rapidshare.de/files/21624285/Fas-on_ensturmental.mp3.html tabi yanlış anlaşılmasın daha öğreneceğim çok şey var...

bu kayda laf edenlerin eminimki tek derdi bu kaydı kıskanmalarıdır. dinledigim en kaliteli ev kaydıdır. daha iyisi oldugunu düşünen varsa msnden yollasın. arkadaslar hepinizi tebrik ediyorum. ayrıca vokalde eşsiz bir ses ve yorum kalitesine sahip.

bostonwine demiş ki:
bu kayda laf edenlerin eminimki tek derdi bu kaydı kıskanmalarıdır. dinledigim en kaliteli ev kaydıdır. daha iyisi oldugunu düşünen varsa msnden yollasın. arkadaslar hepinizi tebrik ediyorum. ayrıca vokalde eşsiz bir ses ve yorum kalitesine sahip.

Evet arkadaşlar kayıt ı kıskandıgımız için böle yapıoruz msn den degil sana burdan yolluyorum herkes dinlesin ve canlı davul nasıl calınırmış görsün konserdede aynı davulları dinleye bilirsiniz eger bişey yapacaksanız gercege yakın olsun yani kısaca sizin olsun

http://www.hemenpaylas.com/download/641397/ruh_salatasi_emsalsiz_takip_mp3.mp3.html

http://www.hemenpaylas.com/download/641546/RUH_SALATASI-zor_yol.mp3.html

http://www.hemenpaylas.com/download/641648/RUH_SALATASI-hayat_sen_ve_ben.mp3.html

3 tane kanal kayıt yapa bilen varsa yapsın ... Davullar akustik ve metronom ile çalınmış tır bu arada dip not olarak yazalım kıskanılma olmasın ...
kıskanmak cocukca birsey ve sizden de bu yorum beklenirdi dinleyince forum a yorum yazarsanız seviniriz ...

şimdi bu gönderdiğin kayıtlardan daha kalitelisini biz yapabiliriz ama siz evde sadece bilgisayarı kullanarak böyle birşey oluşturabilecekmisinz merak ediyorum. Bence düşük imkanlara göre gayet kaliteli oldu...

zorknemesis demiş ki:
şimdi bu gönderdiğin kayıtlardan daha kalitelisini biz yapabiliriz ama siz evde sadece bilgisayarı kullanarak böyle birşey oluşturabilecekmisinz merak ediyorum. Bence düşük imkanlara göre gayet kaliteli oldu...

tamam o zaman sen bana kanal kayıt a gir bir demo yolla bende sana bilgisayarda yapılan bir kayıtımızı yollayayım !

Daha iyisini yaparsan da ellerinden öperim başka da hiç bir laf etmem ...

Geri