Nova System'i Direk Miksere Girmek ?

Başlık yeterince açık sanırım , nova system wah ikilisini direct pa sinyal yollamak istiyorum , aletin kabin simulasyonu var fakat preampi yok ne yapmam gerek ? pre amp pedalı alsam ? bir de diabox ? yardımcı olabilecek olanlar ?

Bence düzgün sonuç alırsın bir dibox -> preamp -> nova 3'lüsüyle direk mixere. Ancak şunu da belirtmek isterim 0 amt + dibox'a para verileceğine 50w tranzistörlü bir amfi alıp mikrofonlamak daha iyi olabilir.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bence düzgün sonuç alırsın bir dibox -> preamp -> nova 3'lüsüyle direk mixere. Ancak şunu da belirtmek isterim 0 amt + dibox'a para verileceğine 50w tranzistörlü bir amfi alıp mikrofonlamak daha iyi olabilir.

Amfi taşımak istemiyorum işte peki amt ye muadil olarak önerebileceğin düzgün sonuç alabileceğim bir pre amp var mı ?
Tabiki hiçbirşey amfi yerini tutmaz ama ,
Output Select diye bir seçenek olmalı, ordan Line/Phones'u seçmelisin..
Erdem abi peki aletin preamp ı olmadığı için problem yaşamaz mıyım ? Herhangi bir amfi simulasyonu yok içinde bildiğin gibi

Nova Systemi direk mixere girersen sonuç hüsran olucaktır, Preamp olmasa da üstünde kabin simülasyonu olan bir di-box olabilir ama bunu da çok önermiyorum..

Amacın canlı performans ise işin zor. Nova Systemin oldukça problemli bir konsepti var bu açıdan. Cihaz bence amfiye bağlamak için tasarlanmış. Digitech-Vox vs amfi modelleyici cihazlar ile çok daha iyi sonuçlar alırsın. Artık amfi modelleyicilerin direk miksere ve amfiye ayrı ayrı sinyal yollayan çıkışları var standart olarak ve ikinci elde oldukça hesaplılar.

Eğer düz mantık Nova Systemi AMT F1'e bağlayıp onu miksere girersen sonuç garip olabilir. Çünkü bu durumda AMT bütün sinyaline kendi rengini verecektir. İyi sonuç da alınabilir, ama ideal bir sinyal yolu olmaz.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Nova Systemi direk mixere girersen sonuç hüsran olucaktır, Preamp olmasa da üstünde kabin simülasyonu olan bir di-box olabilir ama bunu da çok önermiyorum..
Peki direk mikser'da en stabil sonucu alabileceğim setup için önerin nedir abi ? 57 Reissue kullanıyorum , çok higain modern tonlarla işim yok. Prossesör dışında direct pa sinyal alabileceğim hiçbir çözüm yolu yok mudur ? amt yi ya da herhangi bir preamp pedalını nova nın fx return den bağlasam ve novanın kabin simulasyonu ile çıkış alsam ? hatta onu da dibox ile girsem sisteme ? anlamsız mı olur ? novayı dandik transistörlü bir amfiye bağlasam yine sonuç alamayacağım hani küçük ebatlı birşey alıp gitsem ? yok mudur bir fikir ya :/
Amacın canlı performans ise işin zor. Nova Systemin oldukça problemli bir konsepti var bu açıdan. Cihaz bence amfiye bağlamak için tasarlanmış. Digitech-Vox vs amfi modelleyici cihazlar ile çok daha iyi sonuçlar alırsın. Artık amfi modelleyicilerin direk miksere ve amfiye ayrı ayrı sinyal yollayan çıkışları var standart olarak ve ikinci elde oldukça hesaplılar.

Eğer düz mantık Nova Systemi AMT F1'e bağlayıp onu miksere girersen sonuç garip olabilir. Çünkü bu durumda AMT bütün sinyaline kendi rengini verecektir. İyi sonuç da alınabilir, ama ideal bir sinyal yolu olmaz.

çok teşekkür ederim öncelikle yorum için , önerebileceğin bir pedal var mıdır ? Nova sahibiyim gerçekten hüsran direk mikser işi. Yani bu konuyu çözme şansım yoksa , analog bir setup ı en stabil performansla nasıl girebilirim sisteme ? peki amt yi nova nın fx return den bağlasam ve kabin simulasyonlu çıkış alsam ? anlamsız mı olur ? Phase , chorus , tremolo vs modulasyon efektleri ikinci plan olarak alırsak , delay , drive , compressor öncelikli kullandıgım efektler bunlara yönelik mikser de sonuç alabileceğim bir setup önerisi ? hatta ben başlığı değiştireyim de bu konu çok konuşuluyor başka arkadaşlar da faydalansın

usa strat -> nova system -> dibox -> mixer
olarak canlı canlı dinledim ben. Şöyle söyleyeyim programı götürdü ama tonlar için güzel diyemeyeceğim ne yazıkki.
tranzistörlü bir fender amfiyle cio vai nickli cihan kullanıyor şimdi memnun olduğunu söyledi geçen gün konuştuk.

Ben düzgün bir preamp + dibox ile sıkıntı olmayacağını düşünüyorum.

Eğer dijital modelleyici veya prosesör kullanmadan tamamen analog bir çözüm istiyorsan, benim önerim aşağıdaki gibi minimal bir set up olur:

AMT'nin son derece kompakt yapıda ve kaliteli pedal preamfileri var (SS-20, SS-11, SS-30 Bulava). Bazıları lambalı. SS-20 dışındakilerin crunch kanalının ayrıca volüm potu da var. Resmen 3 ayrı kanal cihazlar. Ben SS-20 kullanıyorum, memnunum. Sessiz, çok yüksek gaine de ulaşan ve son derece portatif cihazlar.
Bunların effects loopuna delay + chorus ekleyip, AMT'nin direk miksere çıkışını kullanabilirsin. Tabi effects loopa Nova'yı da bağlayabilirsin. Ama sadece modülasyon efektlerini kullanmanı tavsiye ederim. Böylece wah + AMT + 2-3 efekt pedalı (veya Nova) şeklinde son derece kompakt bir setin olur.

Ancak bu şekilde iken preamfi tonunu AMT üzerinden şekillendirip, efektleri ayrıca açıp kapatman gerekir. Eğer 2-3 farklı ton (temiz, crunch, solo..) ile yetinen biriysen ve efekt ayarların çok değişmiyorsa bu pratik bir set up. Ama çok farklı kombinasyonlarda efektler kullanıyorsan elbette bahsettiğim sistem işine yaramaz. Sahnede pedal dansı yapman gerekebilir:)

Aklımdan bu tarz bir düşünce de geçti , çok fazla efekt kullanmıyorum dediğin gibi temiz crunch solo diyebilirim. Novayı da girebilirim hepsi geçti kafamdan fakat Fiyat çok fazla ya , 2 .el satan da yok .. Satmayı düşünür müsün :D Başka bir alternatifi de yok .. Acaba Tubeman mi alsam ? Bi tanıdıgım 600e bırakırım demişti . O da aynı mantıkla çalışan bir ürün. Hatta evet evet ben tubeman i ciddi anlamda bir düşüneyim.

Başlık yeterince açık sanırım , nova system wah ikilisini direct pa sinyal yollamak istiyorum , aletin kabin simulasyonu var fakat preampi yok ne yapmam gerek ? pre amp pedalı alsam ? bir de diabox ? yardımcı olabilecek olanlar ?
Nova systemde insert girişin varmı?
Eğer ınsert girişin varsa amt yı sadece preamplayıp novanın looplarına nova drıve yada baska bır drıve pedalı takıp amfisiz mıkserle cok ıyı sonuc alırsın.
Şahsen aynı yoldan bende geçtim debelene debelene sormadıgım ınsan kalmamıstır.Herkesın bır tuzu oldu sağolsunlar
Benım son durumum şöyle.
g system ınsertıne amt ın outu bağlıyorum.
g systemın loop 1 e drıve pedallarımı takıp mıksere gırıyorum.
Gelde tonu duy kafayı yersın :)

Sevgiler.

Selam. Amacım bilgisayar ve yazılım kullanmadan, Zoom R8 ile kayıt.( ve mikrofonlama yapmadan )

Ancak Nova'yı direk Zoom R8'e bağlarsam iyi bir sonuç alamam öyle mi ? Okuduklarımdan anladığım kadarıyla Nova'yla Zoom R8 ( ya da herhangi bir kayıt aleti ) arasına Sans Amp ya da Amt gibi birşey koymak gerekiyor. Nova'nın da kabin simülatörü olduğunu ancak çok başarılı olmadığı söyleniyor. Bu durumda Linepod HD daha mantıklı mı olur ?

Kısacası gitar - nova - sans amp - zoom r8 mi yoksa
gitar - Line 6 Pod HD - Zoom R8 mi ?
Ya da diğer önerileriniz.
Teşekkürler.

Son düzenleme:
dostum bende nova system kullanıyorum hatta direk miksere giriyorum.. ama novadan önce sansamp gt2 ekliyorum hem kuru kuru sistemin clean tonlarını kullanmak zorunda kalmıyorum hemde kabin similasyonu kullanmış oluyorum böylece dı-box kullanmama da gerek kalmıyor sansamp sayesinde ve aldığım sonuç beni tatmin ediyor.. sana da ya sansamp yada bahsettiğin gibi amt kullanmanı tavsiye ederim . Bunları kullanırsan dı-box 'a ihtiyacın kalmaz

dostum bende nova system kullanıyorum hatta direk miksere giriyorum.. ama novadan önce sansamp gt2 ekliyorum hem kuru kuru sistemin clean tonlarını kullanmak zorunda kalmıyorum hemde kabin similasyonu kullanmış oluyorum böylece dı-box kullanmama da gerek kalmıyor sansamp sayesinde ve aldığım sonuç beni tatmin ediyor.. sana da ya sansamp yada bahsettiğin gibi amt kullanmanı tavsiye ederim . Bunları kullanırsan dı-box 'a ihtiyacın kalmaz
Oki thanks. ya bir de aklıma yeni geldi. Bende Blacstar HT 1R var kulllanmaya kullanmaya unutmuşum. Gitar - Nova - Blackstar'ın emulated outputu - Zoom R8 de cayır cayır olur di mi ?

Geri