Özlem Tekin

79959652__1_.jpg

Özlem Tekin yeni albümü Bana Bi'şey Olmaz'ın ilk konserini 18 Şubat Cuma günü Jolly Joker Balans'ta verdi!!
Konsere ilgi büyüktü.
Özlem Tekin yeni ve eski parçalarını seslendirerek sevenlerine unutulmaz bir gece yaşattı...

begenmedigim bir grup şarkıları çok etkili degil kaba gürültü şarkıları var ona yakışmıyor birilerine özenmeye çalışıyor

Kadının Kendi ayrı güzel sesi ayrı güzel. Eski şarkıları bence daha güzeldi ama "rocker" geçinen ve bi sürü albümü olan bi insanın bi tanemi şarkısında güzel, ruhlu yada yardıran bi gitar solo olmaz yahu? Rock müzik yapıyosun ama Sound pek öyle demiyo.bide çıkıp Saçma sapan isimlere bi ton para verdiğini söylüyo kayıtlarda çalması için. Bir tane parçasını bana versin buna solo yaz diye eğer beğenmezse üstüne ben para vericem.
Ben onu dans görmek isteriz! :love:

hmmm ... may be I should record this in Turkish :whistle:

Valla bence Özlem Tekin çok da iyi bir şarkıcı değil. Ciddi ses tekniği problemleri var. Nefes tekniği yetersiz olduğu için hep çığlık veya falsetto ya kaçıyor şarkı söylerken. Sesinde de, sesi güzel gösterecek vibrato da zaten yok. Canlı performanslarında da sesini iyi kullanamadığı için detone ve sürtone kalıyor. Şef. Orhan Şallıel ile bir senfoni orkestralı konserde sesinde olmayan bu özellikler yüzünden oldukça kötü bir performans göstermişti. Tabi hatalı repertuar seçimi de büyük etken. Bu tür sesler ajilitee dediğimiz uzun notalar olmayan hızlı parçaları daha kolay söyleyebilir. Ayrıca "LesPaul64" güzel demiş. Hiç bir parçasında gitar solosu yok. Eğer gerçekten iyi bir ses kimdir derseniz, bence hem teknik, hem yorum hemde ses güzelliği olarak Şebnem Ferah'ı tek geçerim. Bir de bir program da Türkiye'deki birçok rock grupları için "hep aşk üzerine söz yazıyorlar, böyle rockcı olunmaz" filan gibi bir cümleler kurmuştu. Bende çok kıl olmuştum kendisine.. Geçmişinde "Aşk her şeyi affeder mi" veya "Yar bana varmadı, benimle olmadı" gibi popüler pop müzik parçaları bulunan birisinin tekelinde mi olmuş nasıl rockçı olunacağı?

Geri