Ingiltere'den Uygun Fiyata Alınabilecek Amfi

Arkadaşlar yakında ingiltere'ye gideceğim. Malum bir çok ingiliz malı amfinin anavatanına yolculuk ederken ne nerden ne kadar uygun fiyata alınabilir araştırması aşamasındayım. Henüz elimde somut birşey yok bazı sitelere baktığımda Türkiyeden cok bariz fiyat farkı ile karşılaşmadım. Marshall Laney Orange bildiğim tanınmış markalar dışında pek bilgimde yok açıkçası. Ayrıca amfi olarak da lambalı kafa amplisi getirmeyi düşünüyorum. Limit şu aşamada çok önemli değil. Tarz olarak da şu an için Marshall karakteri benim için ön planda ama sonuçta hepsini deneyerek karar vereceğim. Bu konuda tecrübe yaşamış forumda elbet arkadaşlar olmuştur. Sizlerin bu konuda yardımına ihtiyacım olacak. Şimdiden Teşekkür ediyorum...

İngiliz deyince herkesin aklına ilk gelen Marshall tabi. Ama ben olsam ilk deneyeceğim amfiler Blackstar Series One olurdu. Sakın Blackstar HT serisi ile falan karıştırılmasın, bunlar öyle ucuz yollu amfiler filan değil. Türkiye fiyatları el yakıyor. İngiltere'den elbette hesaplı gelir. Benim alacağım 45 W combo olurdu (en küçüğü bu, toplamda 6 lamba var...), ama ayrı ayrı kafa modelleri de var. 100 W olan kafalardan bir tanesi 4 kanal...
Serinin en küçüğü olan 45 W olan S1 amfinin bile Türkiye fiyatı sanırım 4000 TL civarında...

http://www.blackstaramps.co.uk/products/seriesone/

Bence bir gününü dükkanları gezmeye ayır, ne var ne yok, sor soruştur derim. Bir de fiyatların içinde VAT denilen %20'lik bir vergi vardır. Ama Avrupa ve AB üyesi ülke vatandaşı olmadığın için sana işlemez, amfiyi kafadan yaklaşık %18-20 indirimle alırsın.

Bence bir gününü dükkanları gezmeye ayır, ne var ne yok, sor soruştur derim. Bir de fiyatların içinde VAT denilen %20'lik bir vergi vardır. Ama Avrupa ve AB üyesi ülke vatandaşı olmadığın için sana işlemez, amfiyi kafadan yaklaşık %18-20 indirimle alırsın.
Aynen öyle git aldığın yerden bir de tax free fişi isteyip doldur. Tax free ofisine gidip vergi iadeni alırsın.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
O halde vergi iadesini ingilteredeki havaalanından alıyorum yanlıs anlamadıysam. Linkteki amfide güzelmiş youtube'da baktımda hakikaten iyimiş bakmak lazım...

Bu arada gitarda getirsem mi diye düşünmüyo değilim :) İngiltere'de çok pahalı bi memleketmiş yahu gibsonlar fenderler de tr ile hemen hemen aynı fiyata ucuz birşey satmaz mı bu adamlar...

Tax Refund için alış-veriş yaptığınız dükkanı bilgilendirin. Ona göre size bir form ve faturanızı verecekler. Sonra o belgelerle birlikte havaalanında paranızı geri alabilirsiniz.

Sanıyorum %19'unu geri alabiliyorsunuz ama %6 kesinti yapılıyor, %13'ü size kalıyor. Değişmiş olabilir ama 6 ay önce Almanya dönüşünde ben bu şekilde bir uygulamayla karşılaştım.

Konu 2 sene öncesine ait. :) güya amfi alıp dönecektim. Ama gitar alıp göndüm. İngiliz malı amfilerin fiyatları Türkiye fiyatları ile nerdeyse aynı. Hiç macera aramaya gerek yok.

Arkadaşım southhampton a gitti bugun. 2 gün sonra gelecek orda amfi bulabilir mi acaba, bursa bursa çalışır mı diye hortlattım:) bakabileceği bir yer var mı orda bildiğiniz

Geri