Ibanez Rg1527

Geçen gün Apex2 yi denedim zuhalde.. gerçekten o para o alete verilmez.. berbat tonları vardı.. Bu fiyat aralığının en iyisi RG1527 kesinlikle.. Bi manyetik modifiyesiyle coşar bu alet

Güzel gitarmış :)

Orijinal manyetikleri pek güçlü değil ama idare eder. Manyetik değiştireceğinize düzgün pedal amp vs almayı düşünün bence :)

Ben 2.5 senedir kullanıyorum çokta memlunum
hiç bir problem çıkartmıyor alınca pişman olunacak bir
gitar değil yani ben öyle düşünüyorum kolay gelsin :)

almayı düşündüğüm tek gitar 1527 ve çok iyi bir gitar olduğunu düşünüyorum. fakat yorumlara bakınca sanki üst seviye bir gitar deilmiş gibi bahsedilmiş.üst teldeki patlama olayı hepsinde oluyomu neyle alakalı bişey?manyetiklerlemi? v7 v8 manyetikler rg1570 dekilerle aynı deilmi ki bu gitarı v7 v8 manyetikleriyle birlikte kirk hammet sahnede kullanıyodu çok tatmin edici tonu vardı.bu patlama olayı canımı sıktı ya :(

MetalikA demiş ki:
almayı düşündüğüm tek gitar 1527 ve çok iyi bir gitar olduğunu düşünüyorum. fakat yorumlara bakınca sanki üst seviye bir gitar deilmiş gibi bahsedilmiş.üst teldeki patlama olayı hepsinde oluyomu neyle alakalı bişey?manyetiklerlemi? v7 v8 manyetikler rg1570 dekilerle aynı deilmi ki bu gitarı v7 v8 manyetikleriyle birlikte kirk hammet sahnede kullanıyodu çok tatmin edici tonu vardı.bu patlama olayı canımı sıktı ya :(

Kör Hamit'in kullandığı gitar rg470 yada 480 emin olamadım şimdi. Ama si teli ve mi teli farklı gerginlik ve frekansa sahiptir.Yani aynı manyetikte mi teli sorun yaşamıyor diye si telide yaşamiyacak diye bir hadise yok. Ayrıca o adamın kullandığı sisteme sen soba borusu bağla gene bir ton alırsın. Ama gitarı kullandım çaldım. Manyetikler güçsüz ve o kadar beğenmedim açıkçası. Ama rahat ve fiyatına göre başarılı bir gitar. Tremolosu iyi çalışıyor. Patlama sorunuyla karşılaşmadım ben onu belirtmeliyim. Manyetikler değiştirildiğinde gayet güzel hadiselere sonuç verecek bir gitar.

Bir çok 7 telli gitar denedim bunlardan bazıları iyiydi bazıları berbar ötesiydi. "Bence" ibanez rg 1527 bu müzik işlerinde paranın karşılığını "tam" aldığın bir gitar.

*7.Telin patlaması olur, şöyle olur. Akor diziliminle pek oynamassan indirgersin bu sorunu ama genelde her 7 tellide olduğu gibi bundada oluyor.

*İbanez rg1527'nin diğer 7tellilere oranla sapı çok ince ve bu çok avantaj sağlamanıza yarar. Yoksa kötü bir klasik gitara dönmüş gibi olursunuz bazı 7 tellilerde:)

*Bkz prestıge serisine keyz hediye ediyorlar :) buda gözden geçirilmemesi gereken birşey(gerçi fiyatı içine dahil ama sen hediye zannediyorsun işte güzel oluyor :))

*Gitarı alın 2yıl kullanın banamısın demez sonra bir manyetik bakımından geçirin (tabi 7 telliler 6telliye nazaran biraz daha fazla bakım ister "nasıl?" demeyin alınca anlarsınız;)) sonra gitarın 2.baharında bir dimarzio takarsanız bu gitara offf diim ben size.

kısadan hisse: 7 telli düşünüyorsanız 2.bir gitar düşünmeyin bile! drek budur;)

Ben alınca ilk işim köprüye blaze takmak oldu, bir de potanslar anında dimarzio ile değişti. Potansları çok gıcık ve manyetikleri boğuk bir gitar ama sadece köprüye blaze takınca acaip deli bir alet oldu. 2. eli de aşırı düşük 2300TL fiyat var nette aletin ama 2. el 1000 civarlarına denk gelebiliyor. Alacak arkadaşın manyetik ve potans değişimi yapmasını öneririm kesinlikle.

soulwalker demiş ki:
Ben 2 yıldan beri bulamadım şu blaze'i sen nerden buldun. :) Şimdi takasa açtım aleti bakalım.

Sahibinden.comda elemanın birinden denk getirdim Bakırköyde elden aldım, önce Cort X7imde durdu 1 sene 2 ay önce de rg1527ye geçti. Bizim Barış Şahin set olarak satıyor şu aralar Nienturi galiba nicki burada ama onda Custom ve Neck var galiba emin değilim.

Geri