Charvel / Jackson Başlığı

Arkadaşlar bir şey soracağım. Bu RR3'ler V şeklinde olan güzel hardcase ile mi satılıyor yoksa bildiğin dikdörtgenler prizması şeklinde olan klasik hardcase ile mi?

şu an elimde u.s.a. custom shop jackson sl2h-chl var. jackson'ı hiç sevmeyen biri olarak bu gitara hayran kaldım. harika bir klavyesi var, işçiliği mükemmel, manyetikler de seymour duncan olsa dört dörtlük olurdur. sabit köprü olması çok rahat bişey, sustaine de büyük etkisi var. ama gitarı satmak için takas yoluyla aldım, eğer ilgilenen olursa; http://turkrock.com/threads/ist-aci...n-sl2t-chl-limited-edition-fiyat-düştü.20339/

DSC00227.JPG

Jackson gitarın japon üretimleri, dünyadaki en takoz gitarlardır.

Tamamiyle katiliyorum. Bu Caponlarin herseyin en takozunu yapmakta ustlerine yok. Sony takoz, NEC takoz, Toyota, takoz, Honda desen zaten takoz, Jackson takoz, ESP takoz, Navigator takoz. Oooo, saymakla bitmez.

Hayatinda muhtemelen hic birsey yapamamis adamlarin tutup da dunyanin muhtemelen en caliskan toplumuna laf atmalari da ancak bizimki gibi 3. dunya ulkerinde olur.

Tek cumlede butun bir markayi batirmak yerine soyle adam gibi madde madde nesini sevdigini, nesini sevmedigini yazsan, biz de ona gore cevaplar versek nasil olur?

Tamamiyle katiliyorum. Bu Caponlarin herseyin en takozunu yapmakta ustlerine yok. Sony takoz, NEC takoz, Toyota, takoz, Honda desen zaten takoz, Jackson takoz, ESP takoz, Navigator takoz. Oooo, saymakla bitmez.

Hayatinda muhtemelen hic birsey yapamamis adamlarin tutup da dunyanin muhtemelen en caliskan toplumuna laf atmalari da ancak bizimki gibi 3. dunya ulkerinde olur.

Tek cumlede butun bir markayi batirmak yerine soyle adam gibi madde madde nesini sevdigini, nesini sevmedigini yazsan, biz de ona gore cevaplar versek nasil olur?

özet geçtim =)

ESP mi takoz?

Jackson yeni bir seri çıkardı - x - adı altında , sanırım hindistanda üretiliyor - neck-through , saplar bindingli - emg li gitarlar / jacksonseverler incelesin derim.

Selamlar

Bu js32 modellerini biraz ayrıntılı bir şekilde anlatabilirmisiniz? Nasıl gitarlardır ? Tercih edilmelimidir? + ve - leri nelerdir

Teşekkürler.
aman hocam hindistan vs.. malı jackson lara pek yaklaşmayın derim 2.el bi japon jackson alın onun yerine. bende 2002 öncesi bi jackson dk2 eds var çok memnunum manyetikler duncan design olduğu için para oldukça tek tek değiştiriyorum klavyesi aşırı rahat tabi hayalimizde hep amerikan bi jackson sahibi olmak var ama usa alamıyosanızda japondan şaşmayın diğerleri yaramaz bence şahsi fikrimdir.

Bu arada bu 2002 öncesi üretim jackson ların üretim yılını nasıl öğrenebiliriz kimisi seri numarasının ilk iki rakamı üretim yılıdır diyor kimisi sapı sök falan diyor nası anlıycaz tam olarak hangi yıla ait olduğunu sapı gövdeden ayırsak neresinde yazar sapın? gitarı bozmaktan korkuyorum açıkçası :)

aman hocam hindistan vs.. malı jackson lara pek yaklaşmayın derim 2.el bi japon jackson alın onun yerine. bende 2002 öncesi bi jackson dk2 eds var çok memnunum manyetikler duncan design olduğu için para oldukça tek tek değiştiriyorum klavyesi aşırı rahat tabi hayalimizde hep amerikan bi jackson sahibi olmak var ama usa alamıyosanızda japondan şaşmayın diğerleri yaramaz bence şahsi fikrimdir.

Bu arada bu 2002 öncesi üretim jackson ların üretim yılını nasıl öğrenebiliriz kimisi seri numarasının ilk iki rakamı üretim yılıdır diyor kimisi sapı sök falan diyor nası anlıycaz tam olarak hangi yıla ait olduğunu sapı gövdeden ayırsak neresinde yazar sapın? gitarı bozmaktan korkuyorum açıkçası :)

Jackson/Charvel forumuna uye olup gitarin seri numarasini (ve resmini vs) verirsen kisa surede cevabini alirsin. Hatta forumda bir ara bir baslikta seri numarasindan anlamaya yardim eden bir sistem falan yazmisti birileri yanlis hatirlamiyorsam.
Uye olup "Import Jackson" kisminda sor sorunu:
http://www.jcfonline.com/forums/8-Import-Jackson-Guitars

Seri numarasından birşey anlayamazsın. Sapla gövdenin birleştiği yerde yazar genelde. Gitarı bozmazsın merak etme.;) Ama ayarları bozulabilir.
sap ve entonasyon ayarında problem yok onları yaparımda merak ettiğim sapı tutan vidaları çıkarınca sap hemen ayrılırmı ayrıca bi tutkal vs.. ile yapışıkmıdır eğer kolayca vidaları söküp çıkarabileceksem bi tel değişiminde çıkarır bakarım o yüzden soruyorum

Ayrılır merak etme. Sapı yapıştırma gibi bir durum yok.
Vidalayıp yapıştırma olayını yapsak yapsak biz yaparız.:D
:) aynen doğru diyosun :) biraz araştırma yaptım gitar neck plate teki serial no 7 rakamsa 2000li yıllar oluyo ve benimki gibi (9692432) bi seri numarası varsa 2002-2003 oluyor. bilginiz olsun tahminimce bendeki 2003 dk2 eds zaten eerie dess swirl modelide dk2 de 2002den itibaren varmış. ama yinede sapı sökücem çok merak ettim :) sonucu tekrar yazarım buraya

Sapı söktüm evet tahmin ettiğim gibi 2003 yapımıymış merak edenler sap ve gövde bağlantısındaki vidaları söküp öğrenebilir zor bişey değilmiş korkmuştum başta ama bişey yokmuş :)

Geri