Demir Demirkanın Ekipmanı??

sitesinde bi ara boss distortion,boss delay,boss compressor,crybaby wah
kullandığı yazıyodu ama şimdi ne oldu bilmiyorum

morleyide kurban kullanıyo diye biliyorum

ben pentagramdaki hakan utangacin kullandıgı disti merk ediyorum o ne acaba mt2 kullandım onun tonu cok aradım ama bulamadım malesef

Hakan Utangaçın tondaki en büyük olay zaten kullandığı kafa+kabin Marshall yani ve elindeki Jackson Warrior(muhtemelen Usa eski bi jackson ilginç manyeitk dizilimi falan). Onun dışında belki bişey kullanmıyo bile olabilir oldukça yeterli cihazler çünkü :)

Kaish demiş ki:
acaba hangi manyetikleri kullanıyor ya okadar sitesi var adamın bi ekipmanını yazar inasn

demir demirkanın ekipmanın sormuşsun bildiğim kadarıyla yazayım...

Morleyin sinyali ikiye bölen pedalını kullanıyor model bilmiyorum
Bir adet Mesa Boogie DC-5 Dual Caliber Amfi
Bir adet Ampeq VL-503 Amfi
Distortion kanalları için.

Mesa Boogie'yi sahnede kullanır.

Ritim gitarı B'ye akordlu.

Yamaha SG 300 ritm gitar.

Clean gitarlar Fender Stratocaster ve Fender Telecaster.
Clean kayıtta Vox AC-30 Amfi.

Lead gitarlar Ibanez Rg (Di marzio) manyetikleri var ama modelini bilmiyorum.

OK?

Bildiğim kadarıyla Wah pedal morley kullanıyor ve distortion olarak her hangibir pedal kullanmıyor.Distortion olarak mesa booige amfisinin distortionu ile çalıyor ve bu amfi distortionu dimarzio manyetikli rg570 gitarı ile birleşince ortaya hayvan gibi bir saund çıkıyor :D

OnurBattal demiş ki:
Manyetikleri
Köprüde Dİmarzio x2n
Ortada Dimarzio hs3
Neck te Dimarzio paf pro kullanıyor..
Geri kalan ekipmanları arkadaşlar yazmış zaten..

eheh bunları ben jackson ps4üme uyarlasam mı diye çok düşünüyorum ama x2n çok yüksek çıkışlı bi manyetik hs-3 e geçtiğimde ya da soloda paf proya geçtiğimde sesin kısık kalması gibi bir durum muhtemel midir yoksa demir bunları zaten zamanında araştırmış birbirleriyle kısmen uyumlu manyetikleri mi almıştır :D sanırım demire güvenebiliriz

Gitarında manyetik modifiyesi dışında herhangi birşey var mı acaba?

Belki alır bir RG570, takarız aynı manyetikleri. Gerçi diğer ekipmanlar yok ama, olsun millete hava atarız, "Bak D.D.'nin gitarının aynısı" diye. :D :D

Saygılar.

Amfilerinin her iki modelide çok az bulunan kalite amfiler,Demir Demirkan ı canlı canlı dinlemiş olanlar iyi bilirler o saundu...

Ayrıyeten gördüğüm kadarıylada son günlerde LAce Sensor manyetikli bir stratta kullanıyor,müthiş bir overdrive saund u var.....

şöyle bi foto ekleyeyim, 25 kasım 2007den
dsc01838pt5.jpg

Geri