Ibanez Başlığı

rg2550 var bende 2570in pickguardsız olanı. Ağaç boşluğundan kaynaklanan çok az bi ton farkı olabilir onun dışında herşeyleri aynı zaten.

Klavye süper ince. Çalımı kolay fakat ben şu anda gitarımdan istediğim performansı alamıyorum. Gitarı satın aldıktan sonra farklı kalınlıkta tel taktım ve akord değiştirdim grubumun kullandığı akorda geçtim. Ufak bi sap ayarı gerekiyor ama mili çevirmek için gereken wrench bende yok, ankaradaki kenan usta da tatilde olduğu için şu anda gitarın actionu istediğim gibi değil. 2. 3. perdelerde bızlama oluyor fazla yaklaştıramıyorum. Ton olarak iyi diyebilirim. Single - humbucker kombinasyonları ve birazdan ton knob ile oynandığı zaman güzel clean tonlar veriyor DiMarzio/IBZ(S). Neck de tok bir ton var sololarda güzel. Bridge de tatmin ediyor. En memnun olduğum konu floyd rose şu ana kadar. Akord kaçırmıyor kesinlikle. Kenan usta dönünce bi ayar yaptırınca cillop bi gitar olacak umarım...

benim tek tereddüt ettiğim konu manyetik ve ağacı yani ne tip bi ses alacağımı merak ediyorum en kısa zamanda da denicem ama kullanan birinden memnun olduğunu duymak iyi bişey,teşekkür ederim yorum için...

size düşündüğüm gitarları söyliyim siz yorum yapın madem...Bu arada öncelikle söyliyim solo ağırlıklı çalıyorum ve metallica,dream theater tarzı distortion tonlarını seviyorum bu tarz soundları kolaylıkla karşılaması çok önemli..

-Esp Ltd MH-400
-Jackson Dkmg
-Ibanez RG2570

bu üç model arasında kalmıştım,en çok kafamı karıştıran da Ltd MH-400 gerçekten iyi gözüküyo,fiyat olarak aynı değilller ama ibanezi alırsam türkiyeden almayı düşünüyorum belli bi bölümünü taksit yaparak...

LTD'leri pek bilmiyorum ama bu üç gitar arasında ciddi karakter farkları olsa gerek. Bence ince klavyesi, güzel köprüsüyle Ibanez daha kullanışlı. Dream Theater soundunun gitara düşen kısmını karşılar kesinlikle. Metallica tonları içinde EMG manyetikler kullanırsan yine işin gitarlık kısmı tamam.

Unutma ki EMG manyetiklerle yapacağın müzik türleri çok kısıtlı olur. Clean tonda bile drivelı geliyor ses. Çok yüksek çıkışlı!
Ama hafif yüksek çıkışlı pasif manyetik ve devreye sahip bir gitarla ton yelpazen daha geniştir.
Ayrıca LTD, ESP değil malum. Bence üst model bir Ibanez (ki senin istediğin model gayet güzel) daha akıllıca ve uygun olacaktır.

aslında şu anda da gitarım ltd(düşük model)ve gitarımda emg 81-85 set var ve cleanlerinde drive yok,bunu her seferinde söylüyorum ha tabiki de pasif manyetikler kadar güzel cleanleri olamaz ama bunu çoğu insan da pek ayırt edemez diye düşünüyorum...Emgler genelde sert tonlar için kullanılıyo ama doğru ekipmanla biraz uğraşılınca her türlü ton çıkıyor, o yüzden manyetik konusunda içim rahat ama ne biliyim gidip bi ibanezi bi de benim gitarı takıp denicem bakalım ne kadar fark var...Bu arada yardımlar için de çok teşekkür ederim...

arkadaşlar ben 2.el bi ibanez aldım bikere önce sapta ibanezin üstünde rig yazıyor bu nedir?seriyse bu serinin gitarları nasıldır?bir de sanırım modeli grg270B bunu bilen varmı 300 dolar bayıldım da...ayrıca son bi soru da manyetiklerin üstünde siyah tortu gibi bi birikme var bezle az az çıkıyor ama neyle temizlemeliyiz??

abi geçen cumartesi rg370dx'i aldım. İlk gitarım o benim. abi nası desem. canavar gibi bi gitardır. Çok memnun kalırsın. rg650dx ise onun pickguardlı olanı. başka herşeyi aynı. ben olsam 350'yi almazdım. çünkü pickguard sesi azcık yutuyo.
manyetikleri değiştirmek gerek tabi her ikisinde de bi süre sonra.

melih bendede rg370dxl var hatta avatardanda görebileceğiniz şekilde left bi gitardır ben alalı 6 ay falan oldu 650 dolara almıştım sağ olanıysa 600 dolardı (400 euro) bloody sende rg 650 yazmışsın ama 350 diyecektin sanırım. ben 350 nin beyaz rengine hasta oldum ama istediğim renk siyahtı ve pickguardsız bi gitar istiyodum aradığımı buldum desem yeridir

kelime hatası yapmışım düzeltiyorum.
abi geçen cumartesi rg370dx'i aldım. İlk gitarım o benim. abi nası desem. canavar gibi bi gitardır. Çok memnun kalırsın. rg350ex ise onun pickguardlı olanı. başka herşeyi aynı. ben olsam 350'yi almazdım. çünkü pickguard sesi azcık yutuyo.
manyetikleri değiştirmek gerek tabi her ikisinde de bi süre sonra.

Selamlar arkadaşlar,
Bir kaç ay önce aldığım İbanez S 470 Dx gitarımı birde sizlere sorayım nasıl bilirsiniz bu gitarı...
İlerde bir manyetik değişimi istermi(Enstrümantal rock blues ve caz la uğraşıyorum misal Satriani Vai falan gibi))
Artıları eksileri neler bu aletin beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim...

Arkadaşlar bi soru da ben sorayım, izniniz olrursa...
Ibanez AXS32 ve Ibanez IC400 (ya da ICX Iceman) modelleri hakkında bilgi verebilir misiniz lütfen? Bi nevi karşılaştırma istiyorum sizden...

7 telli ibanez fiyatlarını bilen var mı ?
K7 var galiba bir de Universe serisi heralde. Tam bilgim yok 7 telli ibanezlerle ilgili. Yardımcı olursanız sevinirim.

Geri