WAshburn "A" serisi hakkındaki görüşleriniz?

washburna20v3oz.jpg

WASHBURN A20v 1982 COLLECTOR

guitwashcol0pq.jpg

WASHBURN A20 1982 COLLECTOR.

NEdendir bilmiyorum ama son günlerde bu gitara merak sarmış durumdayım,fakat bu "a" serisinin çeşit çeşit modelleri farklı farklı özellikler var,eski modeller olması nedeniylede net bilgi bulmak zor deneyeniniz,kullanmış olanınız varsa yorumlarınızı rica edeyim...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
YA sorma,adamlarda a serisinin A-5, A-10v,A-20v,A-20k diye bir ton modeli var,herbirinin tremolosuydu manyetikleriydi şusu busu değişik ne iştir çözemedim...

BAzı modellerde kahler tremolo diyor bazılarında başka bişey,özellikle tremolosu çok değişik bir şey 11 yıllık gitar tecrübemde ilk defa böyle bir şey görüyorum :LOL:

Ben pek sevemem boyle "Explorer, Kelly" gibi kasaları ama bunlar benim de ilgimi çekiyor. Hatta Washburn'u Washburn yapan gitarlar bunlar...
Hiç denemedim, hatta göremedim de ama gitar resmen konusuyor. Özellikle senin gönderdiklerinden mavi olanı...
20v'lerde herşey "match" olmus. Yazılar, inlayler, knob yazıları, manyetik yazıları, bindingler. Herşey turuncu.
peaveywashburn.jpg

En sağdaki nasıl?
Ya da şu?
67_1_b.JPG
ebay'de satılıyordu geçenlerde...
Tremolo çok değişik birşey. Wonderbar diye birşey...
Gitar sahiplerinden birisi demiş ki:
"The Wonderbar trem was a technological marvel when it debuted in 1984. Instead of springs, it utilizes a torsion bar. However, by 1987 it was long forgotten.
"
Ama bazılarında da Washburn 2000, Washburn 2001 falan kullanılmış... Bazılarında da Kahler Flyer olduğu söyleniyor ama galiba Kahler'in en kötü tremololarından birisiymiş.
Bu gitarlar da Japon üretimi oluyormuş. Ama Amerikan'ları da varmış...
Bu gitardan denemeyi çok isterim. Ama hiç görmek kısmet olmadı...
Umarım sen sahip olursun bir gün... Koaly gelsin...

rastansaga demiş ki:
Bak ebay da buldum bir tane:
http://cgi.ebay.ca/Washburn-A20V-w-...itemZ7340517169QQcategoryZ33048QQcmdZViewItem

Gitarın orjinalind EMG 89 var sanırım iki adet. En azından senin gönderdiğin resimdekiler öyle gibi geldi.

Gitarın şu fretboard unu görünce ben de merak sardım.
washburn2.gif

Adam çok çaldığı için ağaç mı erimiş yoksa orjinali mi böyle anlamadım. İlk defa görüyorum.

Yok kullanmaktan erime değil, orjinali böyle, Malmsteen'de bu tip klavye kullanıyor birkaç gitarında, arkadaşta konser VCD'lerini izlerken göstermişti.

rastansaga demiş ki:
Bak ebay da buldum bir tane:
http://cgi.ebay.ca/Washburn-A20V-w-...itemZ7340517169QQcategoryZ33048QQcmdZViewItem

Gitar?n orjinalind EMG 89 var san?r?m iki adet. En az?ndan senin gönderdi?in resimdekiler öyle gibi geldi.

Gitar?n ?u fretboard unu görünce ben de merak sard?m.
washburn2.gif

Adam çok çald??? için a?aç m? erimi? yoksa orjinali mi böyle anlamad?m. ?lk defa görüyorum.

Bunlara scalloped klavye denir ve al???p da art?k normal klavyeden nefret eden adamlar biliyorum.Bendleri falan inan?lmaz kolayla?t?r?r.Benim ho?uma gitmedi denedi?imde ama ya çok seversin-ya nefret edersin durumu söz konusu.

Bu gitarlar?n belli bir standard? yok galiba,kimisi Amerikan üretimi kimisi japon...

Benim genelde süperstratlar?n d???nda hiç bir gitar ilgimi çekmez (Les Paul hariç) ama bu gitar nedense ilgimi çekti...

Baz?lar?ndaiEMG designed baz?lar?nda Washburn baz?lar?ndada seymour manyetikler var ,yani çe?it çe?it malzeme kullan?lm?? neden böyle anlayamad?m?...

San?r?m her türe cevap versin diye bol bol model yapm??lar. Bir de çok eski olduklar?ndan yap?lmad?k modifiye kalmam??. Birisi Wonderbar söküp Floyd Rose Original takm?? falan. Ama güzel bir?ey. ?stedi?in türde olan?n? bulabiliyorsun...

tünelde kırmızı vardı bitane bu model 250 dolar civarıydı
mazhar alanson + cem yılmazın herşey güzel olacak filminin klibinde mazhar bu gitardan çalıyordu gene kırmızı

Geri