nema(alternatif rock) - Ankara

NEMA nın forum içinde bahsedilen 4 cover parçası nın kayıtları tamamen NEMA tarafından 4 gün gibi kısa bi sürede kısıtlı imkanlar ile tamamen grup elemanları tarafından kayıt edilmiştir. Bunun yanısıra NEMA nın bundan sonraki süreçte cover lar ile bir ilişkisi olmamakla beraber artık çalışma alanını kendi bestelerine kaydırmıştır. Bunun bir sonucu olarakta ilk profesyonel kaydına girip Bay bye ve naftalin adlı şarkılarını internette yayınlamıştır. Özetle NEMA ile ilgili yorumları www.purevolume.com/nema adresinde ki NEMA şarkılarını dinledikten sonra negatif ya da pozitif manada NEMA ya ulaştırabilirsiniz. Teşekkürler

NEMA - Solist

yugoo demiş ki:
NEMA nın forum içinde bahsedilen 4 cover parçası nın kayıtları tamamen NEMA tarafından 4 gün gibi kısa bi sürede kısıtlı imkanlar ile tamamen grup elemanları tarafından kayıt edilmiştir.
NEMA - Solist

Benim bahsettiğim kayıdın kalitesi değil. Zaten ona bişey demedim. Çalıştığınız imkanları bilmiyorum. Ama Kaydı nerde yaparsanız yapın. O şarkıda (Yerine Sevemem) akord bozuk. Ben bunu söyledim. Besteleride dinledim. 1 ini beğendim. Beste güzel, yani akustik halini beğenmiştim. Bence daha güzel düzenleme yapılabilirdi. En azından ben daha farklı bekliyodum. Buda Naftalin için..

nası bi grup oldugunu bilmiyorum fakat
meral de dinlemistim nemayı acıkcası konser cok dandik olmustu bateristinizi cok begendim bascıyada diyecegim yok fakat diğer elemanları begenmedim ayrıca bence tam bi tarzınız yok bi kurban caldınız bi athena hem de ilk album hadi son album olsa neyse (zaten athenaya da gıcığım:))

bu arada baterist(erman'dı galiba) o bu grupta harcanıyo bence

funnyasme demiş ki:
nası bi grup oldugunu bilmiyorum fakat
meral de dinlemistim nemayı acıkcası konser cok dandik olmustu bateristinizi cok begendim bascıyada diyecegim yok fakat diğer elemanları begenmedim ayrıca bence tam bi tarzınız yok bi kurban caldınız bi athena hem de ilk album hadi son album olsa neyse (zaten athenaya da gıcığım:))

bu arada baterist(erman'dı galiba) o bu grupta harcanıyo bence

hocam eyvallah gorusune saygı duyarım. ama
1. baterist degil davulcu
2. davulcu dedigin kisi erman bu grupta harcanmıyor
3. ermanı erman yapan bu gruptur
4. bizim bir tarzımız var hangi grupları caldıgımız degil hangi tarzda caldıgımız onemli biz athena calarken ska yapmıyoruz kendi tarzıma gore yorumlayıp oyle calıyoruz.

Akort OLayi

Arkadaşlar bir de bir yanlış anlaşılmayı gidereyim eldeki imkanlardan dolayi biz kayıdın kötülüğünden bahsettik akortun yanlış olduğu iddasından değil...

Arkadaşlar herşeyden önce burada amaçlanan eleştiri olgusu öncelikli olarak ''YAPICI'' olmalı... Benim takip ettiğim kadarı ile burada yapılan yorumlar bırakın eleştiriyi kahve muhabbetlerinden farksız!! Ortada yapılan işler ve en önemlisi eleştiri yaptığını düşünen arkadaşlarla ciddi bir iletişim problemi mevcut.. Ne şanstır ki biz çok iyi(!) çalan arkadaşların sitelerinde yorumladıkları şarkılara ulaşamıyoruz.. En kısa zamanda onları dinleyip uzun zamandır dinlemediğimiz iyi bir grup(!!!) karşımızda bulmak isteriz.. En başta da söylediğim gibi temennimiz burada bizim bestelerimizle ilgili ''YAPICI'' yorumların olması......

SAYGI & SEWGİ biZden....

ceWo demiş ki:
Arkadaşlar herşeyden önce burada amaçlanan eleştiri olgusu öncelikli olarak ''YAPICI'' olmalı... Benim takip ettiğim kadarı ile burada yapılan yorumlar bırakın eleştiriyi kahve muhabbetlerinden farksız!! Ortada yapılan işler ve en önemlisi eleştiri yaptığını düşünen arkadaşlarla ciddi bir iletişim problemi mevcut.. Ne şanstır ki biz çok iyi(!) çalan arkadaşların sitelerinde yorumladıkları şarkılara ulaşamıyoruz.. En kısa zamanda onları dinleyip uzun zamandır dinlemediğimiz iyi bir grup(!!!) karşımızda bulmak isteriz.. En başta da söylediğim gibi temennimiz burada bizim bestelerimizle ilgili ''YAPICI'' yorumların olması......

SAYGI & SEWGİ biZden....
haklısn ama her turlu elestiriye acık olmak lazım hiç canlı dinleme sansım olmadı ama cok fazla tanıyan arkadasım var grubunuzu iyi bi grup olarak biliniyorsunuz yıkıcı elestiri yaptıgını sananlara cevap vererek sevindiriyorsunuz gulup gecin bence ns naftalin parcasını begendim ama bay bye sarkısı için aynısını söyleyemicem ns arkadaslar basarılar

General Coordinator of NEMA voavv.Şekilde yapmışız:DGüzel olmuş da arkadaşım burda lafın bize geldiği bariz bir olay.Biz kendimize iyi demedik ki hiç bir zaman.Ve sitemize de yeni kayıtlarla beraber eskilerde eklencek.O zaman dinleyip karar verirsiniz.
Kendisine iyi diyen tek grup NEMA dır.Cunkü yarı-profesyönel olayı var.Sen yeni kordinator(türkcesi) oldun herhalde bilmiyosun.Bizim yuklenmemizin sebebide budur.Ne mantıkdır ki?? yarı profesyonel grup 4 gunde 4 kayıt yapıyor.Yani 1 gunde 1 kayıt.Ama butun gun ugrasıp eve gelip kaydını dinleyince akorun bozuk olduğunu farkediyor(sa)..Bu nasıl profesyonellik örneği.
Ve gercekten merak ediyorum General Coordinator of NEMA nın gorevi nedir??

Zaten hertürlü ''YAPICI'' eleştiriye açığız... Amacımız bunların ışığında daha iyi işler yapabilmek. Bu arada ben ve arkadaşlarım adına tşk ederim..

Saygıdeğer arkadaşım!!! ''General Coordinator'' bir espridir.. Profesyonel gruplar kurban,mor ve ötesi,duman vb.. gruplardır. Amatör gruplar ise lise gruplarıdır. Yarı-prof. grup ise bu iki kavramın arasında olan bir olgudur. Bizim kendimize ''iyi'' gibi bir misyon yüklemeye hakkımız olmadığını düşünüyoruz. Buna bizi dinleyen arkadaşların karar vermesi doğru olandır..

CENIRIL KOORDINEYTIR!!!!!

Burada önemli olan her grubun kendini tanıtması ve de öneri alması...Biz de kimsenin formunun kapanmasını istemeyiz yine de teşekkür ederiz önerilerin için...Size başarılar dilerim NEMA sevgiyle kucaklar!!!

Başarılarınızın devamını diliyoruz.. Kayıtlarda bi sıkıntı çekerseniz elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırız 51 PROMIL grubu olarak.. *Bizi herkes tanır amatör - hatta ve hatta yarı profosyonel - gruplara destek vermek ilk vazifemiz..*

Neyse ya b.kunu çıkarmamak gerek.. Başarılar..

"*" : Alıntı..

Sizin şarkılarınızla büyüyen insanlar da var.. Napın edin bu işi ciddiye alın kutsal bir vazifeniz var.. İlk hedef akdeniz, ileri..

E hayde kolay gelsin..

Aneifkenoib demiş ki:

quote]

evet bu iş bitsin ama ben hala anlamadım su yarı profesyonel olayını.Bizim grubun yarısı yarısı liseli yarısı bitirdi liseyi.Şimdi sorarım size yarı-yarı profesyonel mi oluyoruz :D :D Bence böyle iki kavramın arasına sıkışmak olamaz ki bu forumda da amator gruplardan başka bi forum yok.Bide albümü olan profesyonel gruplar mevcut.Bu arada bizim ev kayıtları harbi fena değil.Parasıda yok.Gercekten müziğimizi paylaşabiliriz.kötü anlamayın.başarılar

Aneifkenoib demiş ki:
Başarılarınızın devamını diliyoruz.. Kayıtlarda bi sıkıntı çekerseniz elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırız 51 PROMIL grubu olarak.. *Bizi herkes tanır amatör - hatta ve hatta yarı profosyonel - gruplara destek vermek ilk vazifemiz..*

Sizin şarkılarınızla büyüyen insanlar da var.. Napın edin bu işi ciddiye alın kutsal bir vazifeniz var.. İlk hedef akdeniz, ileri..

E hayde kolay gelsin..

Tşk ederiz başarı dileklerin için...

Geri