nema(alternatif rock) - Ankara

ozgun1907 demiş ki:
Aneifkenoib demiş ki:
Neyse ya b.kunu çıkarmamak gerek.. Başarılar..

"*" : Alıntı..

quote]

evet bu iş bitsin ama ben hala anlamadım su yarı profesyonel olayını.Bizim grubun yarısı yarısı liseli yarısı bitirdi liseyi.Şimdi sorarım size yarı-yarı profesyonel mi oluyoruz :D :D Bence böyle iki kavramın arasına sıkışmak olamaz ki bu forumda da amator gruplardan başka bi forum yok.Bide albümü olan profesyonel gruplar mevcut.Bu arada bizim ev kayıtları harbi fena değil.Parasıda yok.Gercekten müziğimizi paylaşabiliriz.kötü anlamayın.başarılar

Saygı duyarız.. Başarı dileklerin için tşk..

ninex demiş ki:
funnyasme demiş ki:
nası bi grup oldugunu bilmiyorum fakat
meral de dinlemistim nemayı acıkcası konser cok dandik olmustu bateristinizi cok begendim bascıyada diyecegim yok fakat diğer elemanları begenmedim ayrıca bence tam bi tarzınız yok bi kurban caldınız bi athena hem de ilk album hadi son album olsa neyse (zaten athenaya da gıcığım:))

bu arada baterist(erman'dı galiba) o bu grupta harcanıyo bence

hocam eyvallah gorusune saygı duyarım. ama
1. baterist degil davulcu
2. davulcu dedigin kisi erman bu grupta harcanmıyor
3. ermanı erman yapan bu gruptur
4. bizim bir tarzımız var hangi grupları caldıgımız degil hangi tarzda caldıgımız onemli biz athena calarken ska yapmıyoruz kendi tarzıma gore yorumlayıp oyle calıyoruz.

1.tamam baterist değil ramazan davulcusu sen nası istersen bu arada ikisinin arasında bi fark yok
2.ben sadece kendi fikrimi söledim
3.bence ermenı bu grup yapmadı erman baskabi grupta cok PROFESYONEL bi şekilde calabilir.
4.valla siz bütün sarkıların aslını caldınız hiç bi yorum yoktu.
5.elde kısıtlı imkan olunca akort kacmaz isterseniz her sarkıda gitarı akort edebilirsiniz.

saygılar...:)

Grup hakkında bu kadar net yorum nasıl yapabiliyorsun anlamadım??!! Erman ı müziğe yonlendiren kişi DERYA dır.. Erman sıfırdan bu duruma gelmiştir. Tamamen NEMA ile çalarak kendini geliştirmiştir.. En kısa zamanda bu foruma katılacaktır ve orada kendi ile ilgili konulara cvp verecektir.. Ve su konuya bi son verelim: konserlerimizde umursadığımız tek şey MÜZİKALİTE ve dinleyenlerin gerçekten eğlenmesidir.. Biz bu işi ciddiye alıyoruz gelip geçici bir heves olarak görmüyoruz sonuç olarak bu düşünceye sahip bir grup olarak sahnede akortsuz aletlerle çalmak gibi bir durum söz konusu olamaz.. Kısıtlı ımkan konusu yapılan 4 sarkılık cover calısmasının kendı ekıpmalrımızla yaptıgımız ıcın soz konusu durumda olmasıdır.. Umarım bu konuda artık yorum yapılmaz gerekli açıklama daha once ki 10 msjda da vardır...

SAYGI & SEWGİ biZden...

kendi goruslerini belirtmene saygı duyuyoruz ama!
sen grubu sirf elestirmis olmak icin konserde akortsuzdu diyorsun. arkadasım ben onumdeki tunera mı ınanayım yoksa sana mi? eger dersen tuner yanlıs soyluyor ben biliyorum akortsuzdu o konserde gitarlar sana tapıcam harbi...

ninex demiş ki:
kendi goruslerini belirtmene saygı duyuyoruz ama!
sen grubu sirf elestirmis olmak icin konserde akortsuzdu diyorsun. arkadasım ben onumdeki tunera mı ınanayım yoksa sana mi? eger dersen tuner yanlıs soyluyor ben biliyorum akortsuzdu o konserde gitarlar sana tapıcam harbi...
akort ettikten sonra akort konser sonuna kadar kaçmaz mantığıyla gidersen tabiki yanılırsın her şarkı arasında kontrol etmek lazım ama tunerle değil kulakla.. akordun kaçınca ztn duyman lazım tunera gerek yok..

Ama canım nema hadi konseri geçtik herşey olabilir.. ama kayıt sizin zaman vererek yaptığınız birşey ve tekrar çalma şansınız da var hataları görerek.. Bi kaç kaydınızı dinledim Ama onlarda akordsuzdu yav:)

Biz genelde konserlerımızı ıkı bolum halınde duzenlıyoruz.. Sahneye cıkmadan yapılan akortlar ıkıncı bolumun basında tekrar yapılıyor.. Bu arada calınan 10 sarkıda bahsedılen kadar buyuk bır bozukluk olmasının ımkanı yok... Bıldıgım kadarıyla ANK da verdıgımız konserlerde hava +50/-10 gibi ucuk bir sıcaklıkta deıldı.. Sonuc olarak yarım saat ıcınde bu kadar buyuk bır fark olacagı dusuncesınde deılım... 4 Cover dan olusan kayıtta sadece ''Yerine sevemem'' de akort bozuktur.. Ve bunu yenıden kaydetme ımkanımız olmadıgı ıcın bu durumda kalmıstır..

saYgıLarRrrrRr...

maxmash demiş ki:
Ama canım nema hadi konseri geçtik herşey olabilir.. ama kayıt sizin zaman vererek yaptığınız birşey ve tekrar çalma şansınız da var hataları görerek.. Bi kaç kaydınızı dinledim Ama onlarda akordsuzdu yav:)
Sanırım iki şarkıdaydı:) ama anlamadıım bu kayıt yavv hemde kanla gibi niye böyle oldu yaptığınız kaydı dinlemedinizmi veya hadi oldu diyelim kayıtta bişiy varsa bence onu direk atsaydınız çoğu kişinin elinde var yok etmeniz daha doğru olurdu vak bu yüsden tartışma çıktı görüyomusun:)

Yok bundan emınım 1 tanesınde o da Yerine sevemem... Sımdı kayıt sole oluyokı bız bunu mezun oldugumuz lısenın bız orda okurken tahsıs ettıgı studyoda yaptık.. Yane bı kere butun ekıpman okulundu.. Sonucta bunlar emanettı ve belırlı bır zaman aralıgında bunları yapmamız gereklıydı.. Bız kayıtların kalıtesını farkettıgımızde kotu olan bolumlerı duzeltmek ıcın gereklı zamanımız kalmamıstı.. Bırde burda ınsanlar neden bu kadar cok kayıdın kalıtesıne takmıs anlamadım.. Ben dısardan bır dınleyıcı olsam oncelıkle bır cover cd si ise yoruma bakarım.. Eyw kayıtta onemlı ama cover deyınce benım ıcın onemlı olan o grubun nasıl yorumladıgıdır.. Hem şole bı konuda war elımızde kısıtlı ımkanlarla yapılmıs bır kayıt war.. Aynı sekılde prof. studyoda yapılmıs olan bırde beste kaydı war.. Alla aşkına cıddı anlamada yorum ve elestırı yapma taraftarı iseniz bunları dınleyın karsılastırın bızım yorumumuza,uretıcılıgımıze yorum yapın...

SAYGILArrr......

Evet bunu hiç bi artniyetimle söylemiyorum. Naftalin in eski halini biliorum. Orda çok beğenmiştim. Stüdyo kaydını dinlerken beklentim biraz daha farklıydı. Ama güzel şarkı. Tabrikler. Başarılar....

ozgur196 demiş ki:
Evet bunu hiç bi artniyetimle söylemiyorum. Naftalin in eski halini biliorum. Orda çok beğenmiştim. Stüdyo kaydını dinlerken beklentim biraz daha farklıydı. Ama güzel şarkı. Tabrikler. Başarılar....

Nafatalin i bi daha kayda girecez sanırım... Bunun için uygun zamanı bekliorz.. Naftalin garip bi calısma oldu zaten :D herkes ıcın deısık anlam ıcerıo :D Dıleklerın ıcın tşk.. yaptıgımız anlasmaya uydugun ıcın ayrıca TŞK ederım...

SAYGIYLA & SEWGIYLE kucakladık :LOL:

genel oalrak söyleyim gerçekten çok kral müzik yapıyosunuz...
abi ben zaten ayrıntılardan fazla anlamam yok akord muş yok bişiymiş...
benim elime bi arkadaştan geçmişti
yerine sevemem falan..
çok kraldı yani..
söylencek tek kelime var :
NEYİ BEKLİYOSUNUZ!!!!!!!

kaisersouze demiş ki:
genel oalrak söyleyim gerçekten çok kral müzik yapıyosunuz...
abi ben zaten ayrıntılardan fazla anlamam yok akord muş yok bişiymiş...
benim elime bi arkadaştan geçmişti
yerine sevemem falan..
çok kraldı yani..
söylencek tek kelime var :
NEYİ BEKLİYOSUNUZ!!!!!!!

Tşk ederiz... Su an beste calısmalarına yenıden basladık kadro tamamlandıgı zaman (mıllet tatılden donunce :D ) kayıtlara gırıcez umarım... ''Neyi bekliosunuz'' sorusu album ıcınse ; İst da gerekli yerlerde gorusmeler yapıldı umarız en kısa zamanda bu ısı de basarıcaz.. Tekrar tşk... :D

SAYGIYLA & SEWGIYLE kucaKladık.... :D

yaa kardeşlerim inşallah olur bekliyoruz bööle 3 5 bin kişiyle olmaz ki bu işler....
milyonlara ulaşmak lazım...
bide şu yazıları(resimlerdeki) nasıl yazıyonuz yaa???
Başarılar!

yugoo demiş ki:
yaa kardeşlerim inşallah olur bekliyoruz bööle 3 5 bin kişiyle olmaz ki bu işler....
milyonlara ulaşmak lazım...
bide şu yazıları(resimlerdeki) nasıl yazıyonuz yaa???
Başarılar!

meslek sırrı mı desek acaba?? :D abı azından baldamlıyor walla mılyonlar.... umuyorum umuyor umuyoruz... :D :D

albüm işinin o kadar kolay olacağını sanmıyorum ama bi yerden tanıdık varsa bilemem çünkü burada o kadar amatörden çıkmış grup var ki onlar bile zor ayarlayabiliyorlar ama ne diyim inşallah istediğiniz gibi olur başarılar....

canacanka-t demiş ki:
albüm işinin o kadar kolay olacağını sanmıyorum ama bi yerden tanıdık varsa bilemem çünkü burada o kadar amatörden çıkmış grup var ki onlar bile zor ayarlayabiliyorlar ama ne diyim inşallah istediğiniz gibi olur başarılar....

Album meselesı sole oluyor kı bızden mor ve otesının menecerı serkan demo ıstemıstı.. bızde yazın baslaında ist a gıttık bu konu ıcın.. Fil yapımda demoyu teslım ettık ordan bızı pasaj muzık e gonderdıler ve en son oraya ''noname'' projesı adı altında kaydımızı yaptırık demomuzu verdık.. 2006 yılının basında bı seyler olucak sanırım.. bakalım kader :D :D ahh bı torpıl olsa gercı torpıllı olanların durumu ortada tek albumluk ınsanlar bole olmamak ıcın bekledık bu zamana kadar zaten... neyse beklıoz bakalım :D :D :D

valla naftalin süper saten çok hoşuma gidiyo konserlerine de gittim gazi ve resülzade de gördüm performans olarakta ii di baya iş yaparsınız yolunuz açık olsun... :) [/b]

Geri