MindCrime (Power Thrash) - Ankara

bişe yazan yokmu leynn..Sarkı süper olmus.riffler davul vokal dicek bişe yok sadece dinleyin.Ama taylana ekstra bi bravo demek ıstedım o ne vokal lan boru gbi testament havası misss ohh ferahladım gece gece=)
Helal size rebellionu beklıoruz.

wallahi daş gibi be sarkı ben de onura extra bi bravo diyim bari ne lan o mis gbi oyun havası ohh mis kendime geldim gece gece =D

o deil de bu sizin son 2beste cok pis skertecek ortalıgı , mindcrime geliyor hulayn

esen kalın efendim

The Unholy Crusade grubun henüz ikinci kaydı olmasına karşın ilk besteye oranla arada farklılıkların olduğu kesin. Öncelikle yeni beste, geçen yaz kaydedilen A Blind Understanding'in orta denebilecek temposundan daha üst seviye ve kalitede. Gelecek seneye kadar tamamlanmasını kişisel olarak beklediğim demo ya da albümün genel temposu da yeni beste kıvamında olacak gibi; en azından The Unholy Crusade ile beraber kaydedilen üçüncü besteyi de dinleyerek bunu söyleyebilirim. Bir de "ühü" kıvamında parça atıldı mı araya oluşacak ürünün tadından yenmeyeceği su götürmez bir gerçek.

Şarkı, dinleyiciyi ritm tutmak suretiyle alenen kafa sallamaya iten bir riffle giriyor ve aynı tempoda sürüyor. Daha sonra devreye giren Taylan ise vokal biçimiyle tarza biraz daha şekil veriyor gibi. Sizler ne düşündünüz bilmem ama ben, "eyes are gazing sky for black clouds to appear" sözlerini duyar duymaz Pentagram'ın Trail Blazer'ına hayat veren isimlerden Ogün Sanlısoy'u duyar gibi oldum; rahmetliyi de buradan analım. Bu ne benzerliktir bre!.. Hatta işin içine gökkuşağındaki renk geçişlerini andıran clean-brutal geçişlerini de katarsak vokalin oldukça doyurucu olduğu ortaya çıkıyor ama bu kadar yeter, zira bu kadar lafı ben duysam benim çapım bile tavana vururdu.

Bir değinmek istediğim nokta da nakarata arkadan ayarı veren gitar tonu ve melodisi. Olmuş o olmuş.. Daha fazlasıyla olan ise, değişen rifflerin üstünde gaymah gibin kayıp giden solo. Biraz Skolnick'cilik, biraz Artillery'cilik, biraz da Dota oynamış Caner o esnada. Çözerim böyle işin sırrını işte ben, solonun içinden Allah yazısı bile çıkarırım icabında.

Dinleyin, dinletin...
Zira bu besteyi dinlemeyen ya da beğenmeyen adam soğan yemiyordur!

şarkı süper, myspace'e yazdım yorumlarımı, açıp okuyun orayı da.
vokal biraz daha öne alınsaymış tadından yenmezmiş, bir de ilk soloda gitar da arkada kalmış gibi. ya da benim hoparlorumde, ses ayarlarımda bi sorun var.

yollayın ulan bunu plak şirketlerine, albüm yapmanız lazım artık, dandik dandik gruplar bile albüm yapmaya başladı, siz onlardan 5 gömlek üstünsünüz halbuki

Şarkı çok güzel olmuş oolm :) Elleriniz dert görmesin , tek söylemek istedigim bazı yerlerde gitarların volume artmış sanki.Özellikle de ayarlanmış da olabilir , bana öyle geldi gerisine karışılacak hiçbirşey yok.Bir de Sercan dikkat et kendine buradan da yazayım tekrar geçmiş olsun ;)

Bronx demiş ki:
Şarkı çok güzel olmuş oolm :) Elleriniz dert görmesin , tek söylemek istedigim bazı yerlerde gitarların volume artmış sanki.Özellikle de ayarlanmış da olabilir , bana öyle geldi gerisine karışılacak hiçbirşey yok.Bir de Sercan dikkat et kendine buradan da yazayım tekrar geçmiş olsun ;)

yüzünüzü gören cennetlik efendim. :)
msnde de gözükmüyorsunuz :)

Ben Sercan'la buluşuyorum dışarılarda ortamlara akıyoruz :D Bırakın olm boş işler bunlar , msn'de kız düşmüyor gelin beraber takılalım :D:D fjdkshafjkdl kirletmeyin forumu lan

Geri