Emrah Ablak

emrah ablak şu an penguen,kemik,lombak,hbr vb dergilerdeki çizimleriyle tanınmakta,zonguldak doğumlu,sanırım 35 yaşında falan...
neyse karikatüristi en iyi çizimleri anlatır,ve bizlerde az çok tanıyoruz kendisini,ki bildiğim birçok farklı yanını yazmak isterim...
ilkin kendisi penguen dergisinde yumurtalarla sorumlu olan biri,ve onlara elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyor,bende bundan bir iki ay önce istanbula,penguen dergisine gittim ve kendisini görme ve tanıma fırsatı buldum,(ersin karabulutu'da ziyaret ettim),gelen yumurtalara ilk sorduğu şey''kaç yılında doğdun,burcun ne?''biraz garip geliyor bu soru başta,çünkü ''allah allah lan ne alaka burç murç''diyorsunuz,lakin sonradan burç takıntısı olduğunu öğreniyorsunuz,dahasında çizimleriniz güzelce,sıkılmadan inceleniyor,ve insanlar kırılmamaya çalışılıyor,hakkaten yüce gönüllü bir insan kendisi...
emrah ablak'ın ve diğer mizahçıların kötü tarafıysa biraz düzensiz olmaları,dergide kimseyi bulamıyorsunuz,son iki haftadır ablak abimiz yumurtalara gelmemiş mesela(sanırım tatil yapıyor,zaten bizede bembeyazım lan diyerek bunu belli etmişti)

"abi senin burç ne" diye banada sormuştu, hakkaten bir burç takıntısı var galiba.:)D)Bunun yanında "dünya bi yerime,minare öbür yerime" gibisinden biri gibi.Hiç öyle ben çizerim,üst tebaya mensubum gibilerinden bir havası da yoktu.Makina Mühendisliğinden gelme karikatüristti sanırım ama "Tübitak" ve "Bayram" çizim ve konu olarak her zaman orjinal.

ya ben de hastasıyım bu adamın,hatta dün gece rüyamda bile gördüm sözde benim odadan bi kapı açılıyodu emrah abimizin evine,hayırdır işşallaaaah

Emrah Ablak...Soyadına uygun çene yapısıyla her zaman gönlümüzde yeri vardır..Özellikle lombaktaki 'Tubitak' bölümüyle beni gülme krizlerine sokmuş bi çizer...

Eve kesinlikle burçlara takık...
İleti...

21.12.2004 18:41:45 emrah (tu) Yersiz Yurtsuz hangi özlem
21.12.2004 18:42:05 (tu) Yersiz Yurtsuz emrah penguen okuyan bi özlem
21.12.2004 18:42:19 emrah (tu) Yersiz Yurtsuz orrayt ozaman
21.12.2004 18:44:24 (tu) Yersiz Yurtsuz emrah yani
22.12.2004 13:24:44 emrah (tu) Yersiz Yurtsuz ne burcusun özlem
....devamı çok özel... Süper bir insan o... Formdaki diğer arkadaşların dediği gibi kırıcı olmayan üslübu ile çok sempatik bir çizer..

Vatandaşa Sorduk köşesi ile her hafta gülmekten yarılıyorum... Kırık bir karakter ve tatlıya bayılıyor..kendi deyimiyle 33 yaşında... :D:D bana 34 gibi geldi doğum tarihinden ama neyse... :arrow:

DipKöşeNot: Emrah seni seviyoruz...

hayatımda bıkmadan okudugum karakterlerden bırı(ıkısı) MURAT ILE IZZET ne şaaneydıler yaa bayılırdım ben onlara..hatta onlara gulerken altıma bıle ısemıstım.. :oops:

benim hastalığımdır bu adam her ay tübitakı okuyamazsam rahat edemem.tübitak cildine gözüm gibi bakarım bi ara gidip tanışmayı düşünüyorum kendisiyle ve orda bulabileceğim dergi eşrafıyla

saygı duyduğumuz ama köşesinin karşısında saygıyla duramayıp aksine yarıldığımız şahane insan.bu ara bi çıkmaza girdi galiba penguen'de biraz kendini tekrar ediyor.eski formuna kavuşması dileğiyle

moruk diyişine bittiğim kişi...
fotoraf çektirirken bi baktım dağ gibi adam...bende 'ooo abi neymişsin yaw sen'dedim...

o da 'ne sandın moruk' demişti..ama adam deli sohbet edilesi kişi...

bence emrah ablak, insanın kendine yakışanı giymesidir :)
yazıları da, çizimleri de çok iyi kendisinin. penguen i açtığınızda sizi karşılayan hoş bi köşeye sahip :)

metalt demiş ki:
benim hastalığımdır bu adam her ay tübitakı okuyamazsam rahat edemem.tübitak cildine gözüm gibi bakarım bi ara gidip tanışmayı düşünüyorum kendisiyle ve orda bulabileceğim dergi eşrafıyla

bence tübitak süper saçma bir hikaye..olaylar hep aynı ben okurken sıkılıyorum vala..azmi cankuş deney yapıo bayram deney odasından cıkıyo uranyumu elinde tutuyo..sonra kavga ediyolar bayram ali emminin yanına gidiyo fln fln..hep aynı şeyler..şahsen ben okurken çok sıkılıyorum..bilimsel bişeyler bildiğini göstermeye mi çalişiyo??..

neden bilimsel bilgisini ispatlamaya çalışsın ki..madalya mı vereceğiz.. :D
tübitak sürekli aynıçizgiyi izlese de ben bunun eksikliğini hiç hissetmedim,her bölümde güldürüyor adam..monoton değil.

Geri