7 telli solak - fikir

Celephais adlı arkadaşla irtibata geç. O USA'den alır buraya kargoyla gönderir. www.samedaymusic.com 'da da satılmakta. Music123'e güvenmiyosan ordan da alabilirsin. Samedaymusic'ten ben 1 gitar almıştım zamanında.

Ayrıca alacağın zaman bana da haber et! Ben de sağ tipini alcam 8)

Yalnız bu gitar diğer gitarlara nazaran daha uzun. 26.5" scale
Ayrıca set-neck
Kore üretim, abd montaj... (Ki fabrika çıkışı ayarlarından harmony central'da memnun olmayan görmedim)
Jeff loomis (nevermore) kullanır, ama kliplerde Hellraiser ile boy gösterir, çünkü schecter'ın jeff loomis adına çıkardığı gitar hellraiser'dır. O da iyi gitardır.
Klavye kalınlığının tam ölçülerini bilmesem de Ibanez prestige ve RG serilerine göre çok daha kalın olduğunu biliyorum.
Üzerindeki manyetikleri cümle alem bilir zaten.
Ayrıca yine internetten gözüme çarpan bi olay da schecter'ın "cort" fabrikalarında üretildiği gibi bi hurafedir. Umarım öyle değildir durum.
Hellraiser'la arasınaki fark -manyetik dışında- klavye ağacıdır. Blackjack'te klavye ağacı maple iken, hellraiser'da klavye ağacı da maundur. Böyle bir farktan dolayı fiyatları da biraz farklı bu iki gitarın.

....
..

Jeff_Loomis demiş ki:
Blackjack'te klavye ağacı maple iken, hellraiser'da klavye ağacı da maundur. Böyle bir farktan dolayı fiyatları da biraz farklı bu iki gitarın.

....
..

klavye ağacı değil sap ağacı :D

klavyeleri rosewood ikisinin de :D

bir de ben blackjack'in görünüşünü daha çok seviyorum.binding'i çok hoş duruyor:D

ya benim bi sorum olacak.
systemin son albümü olsun yada cilekesin genelde
en üst tel boş rebemol e akorlu gitarlar 6 telli olduğu halde
floyd rose lu bi gitarda bu nasıl elde edilir?
si teli takıp re bemole çeksek 90 derecelik bi eşiğimiz olur heralde :D:D:D
mi telinin en kalını ne var?

ben eski gitarımda sürekli akord değiştirdiğim için. arka kapağı açmıştım floyd rose un aşağısındaki o demir ile tahtasının arasına tam o aradaki uzunluk kadar tahta sıkıştırmıştım al sana sabit köprü 500 kere akord değiştir :D
Gülmeyin gayette işimi görmüştü yani:D

tahta block sıklıkla kullanılıyor zaten.

bu arada bu başlığı açan arkadaşın yaptığının 7 telle falan alakası yok.normal downtune yapmışsın işte.hala başka birşey bu diyorsun....

olmayacak fikirler geliyo aklıma.
Caner K7 satıyo forumda alıyım ters çeviriyim diyorum..
Artık uğraşıp duruyum köprü sorunu, sap ayarları, alt üst eşik, ters burgular, ters potanslar,üstte tremolo,ters cutawayler.
-Değer mi?
Aslında değer....

Geri