Etkileyici Düşünceler ve Güzel Sözler

amacımız;bireysel olarak etkilendiğimiz aforizmaları,kelimeleri veya günlük yaşamımızda düşünmeye sevk eden cümlecikleri,'hoşuma gitti'cümlesini kullanabileceklerimizi paylaşmak,

Umut,bulamamakta ortaya çıkar,arayısların olusumunda bir bakteridir. Sen bildigini sanırsın birilerinin oldugu su zincirli dünyada fakat arayısın,
zincirlerin üstünde yürüyen diger insanı bulmaktır benim savım.

kendimden birşeylerle başlayayım dedim :p

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Uçurumları sevenin kanatları olmalı...

ikimiz için açtık herhalde burayı,dershanede kimse gelmediğnde 3-4 kişi des yaptığımız zamn ki duruma düştü,onada özel ders derdik:)

Bu başlık böyle giderse başlık kapanıyor demektir.

Şaka tabi... bilemem kapanır mı kapanmaz mı. Bence kapanılacak gibi bir durumu yok.. :)

Bardağın yarısının boş ya da dolu olması önemli değil; dolu olan tarafı neyle dolmuş ona bakmak gerek.

Yalnızlığın Karanlığı
Dipteki acı derinlerde
Yağmurun sesi gibi değil artık
Herşey hiç...
Kalan yok boşluktayız artık
Bilinmeyenlerde,ötelerde...
Deriiin bir karanlık..
Yalnızlık ama..
Sewilmeyen birliktelik
Kalabalığın karanlığı
O derin karanlığın içine çökmek
Çökmek,çökmek ve çökmek
Anlaşılamamak , yalnız kalmak
Yalnızlığın karanlığında buldum aydınlığı ben !

ÖLÜM YAKLAŞIRSA..
Üşümek,bazen hissetmek o karanlığı derinlerde,istemek ama yapamamak.Aydınlığı görüp de görememek..
Soğuk bir beden....
Geriye kalan çok..anlaşılmaz,bilinmez,boşluk,bir hiç.Ağlamak ama gözyaşın yok.Soruişaretleryle dost olmayı bırakıp artık bir noktaya ulaşmak,artık noktada olmak.dipte..artık sonda olmak.acıyı hissetmektense,..hissetmemeyi istmektense acı olmak.....

Yine birkaç söz dizdim etrafına.Kalbimin derinliklerinde bitmiş, farkedilmedenaçılıwermiş ufuklara.Buluşmuş insanlşarla.Bakmış,konuşmuş ama farkına waramamış.Elde ettiği birşey olamamış.Yalnızlığı bulmuş kalptekiler onların içinde.Hep karanlıklara mahkummuşl.Soru işaretlerinin yargıçlık yaptığı bir mahkemede zanlıymış kalptekiler hep.Karanlıklar,yalnuzlıklar,hiçler,boşlar,bilinmeyenler ve hep kötü hep olumsuz..hepsinn içindeki hiç olmuşlar.Kalptekler pişman olmuş,kalptekiler anlamış,onlar bulmuş sonucu olmayan sorunun çözümünü vee..geri dönmüşler.Karanlığı,yalnızlığı bir yana bırakıp usul usul girmişler o ılık yuwalarına yine,kalbe...

Güzellik ve Çirkinlik bir gün bir nehir kenarında karşılaştılar. Birlikte üzerlerini çıkarıp nehre daldlar ve yüzmeye koyuldular. Önce Çirlinlik çıktı nehirden ve farkına varmadan Güzeliğin giysilerine büründü ve gitti. sonradan kıyıya çıkan Güzellik baktı ki kendi giysileri yok mecbur kaldı ve Çikinliğin elbiselerine büründü. İşte o zamandan beri nice Güzellikler Çirkinlik kıyafetleri içinde ve nice Çirkinlikler Güzellik kıyafetleri içinde dolanır yeryüzünde.

Çizmedin ki,kesesin.
(Çin Atasözü) :D

"Küçük insanlar;insanları,ortanca insanlar;olayları,büyük insanlar;fikirleri konuşur."
Kim veya hangi uyruktan birisi söylemiş bilmiyorum ama ben,şahsen,kendim,bizzat bu sözü çok beğenerek birçok yerde tekrarlıyorum.

Hiçbir şey bilmeyen hiçbir şeyi sevmez. Hiçbir şey yapamayan, hiçbir şey anlamaz. Hiçbir şey anlamayan değersizdir. Oysa anlayan kişi aynı zamanda sever, farkına varır, görür. Birşeyin aslında, ne kadar bilgi varsa daha fazla sevgi vardır...
Paracelsus

Yumuşak olma ezilirsin, sert olma kırılırsın.
Victor Hugo

Yiğitlik intikam almak değil, tahammül göstermektir.
Shakespeare

Bilginin efendisi olmak için çalışmanın uşağı olmak şarttır.
Balzac

Layık olmayanlara edilen iyilik, kötülük sayılır.
Ennius

Ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol!
Mevlana

Unutma insanlar bilgi değil, avuntu isterler..
Gorki

Ne denli yükselirsek, uçmak bilmeyenlere o denli küçük görünürüz..
Nietzsche

Ey Kör! Bu yer, bu gök, bu yıldızlar boştur boş!
Bırak onu bunu da gönlünü hoş tut hoş!
Şu durmadan kurulup dağılan evrende,
Bir nefestir alacağın, o da boştur boş!
Ömer Hayyam

iyi yaşamak değil,yaşamayı iyi bilmek gerçek mutluluktur.(Aeskhylos)
yalnızlığın azabı her işkenceden beter,yalnız bu kahır insani tahrib için yeter(yahya kemal)
cesurlar bir kere ölür,korkaklar bin kere(hint atasözü)
şefkat öyle bir dildir ki,sağır da işitebilir kör de görebilir(mark twton)
üstesinden gelinmesi gereken zorluklar olmasaydı,insanoğlu en büyük zenginliği olan başarılarından tad alma duygusunu yitirirdi.derin ve karanlık vadiler olmasaydı,dağların dorukları o kadar güzel olmazdı(helen keller)

Halinden memnun bir domuz olmaktansa,halinden memnun olmayan bir insan olmak,bahtiyar bir budala olmaktansa,muzdarip bir sokrates olmak daha iyidir..Eğer budala ve domuz başka fikirde isler bu onların ancak meselelerin bir tarafını bilmelerindendir...
j.s.mill

-şeyler dünyasının değer artışı , insanların dünyasının değersizleşmesiyle doğru orantılıdır.
-insan tanrıya ne kadar çok şey katarsa, kendisinde o kadar az şey kalır.

Karl MARX

Geri