Jackson R3 Gövdesi ve Dk-2 Sapı

ya bilmiyorum uyup uymadığını ama bi kasa için gitar almaya değmez bence

edit:alım-satım forumunda birileri yapıyordu gayet profesyonel arama ile bulabilirsin randy roads kasa falan yaz

walla rr3 ü bilmem ama van halen abimizi bilirim...adamın hiçbi gitarı orjinal değil...adam rahatsız gitarların saplarını değiştirmeden yapamıyo herif... fenderlerin saplarını sökmüş kramerlerin saplarını takmış...wardır bi bildiii bu adamın...

Re: RR3 body + DK2 neck >> ?

VICTOR_LEVI demiş ki:
İkinci el bir rr3 olmadı ps3t alıp dk2 sap takmayı düşünüyorum.Böyle bir şey mümkün mü acaba uyum sağlarmı,cuk diye oturur mu? Deneyen var mı? :roll:

Tam olarak uymaları biraz zor, ama neck-pocket'ta ufak bir modifikasyonla o işi halledebilirsin bir ara bir ke-3 body + dk2 neck kombinasyonu görmüştüm bir yerlerde, hatta bulursam resmini koyarım :)

Esas problem şu ki Rr3ler 22 fret dk-2 neck'i ise 24 fret :) Yani 24 perde olan bir rr'un kasasını bulursan yapman çook daha kolay olacaktır :)

Şahsi fikrimi sorarsan, hiç bulaşma kendine bir dk-2 al. Çünkü neck fiyatları gerçekten baya pahalı. Bir yerde okudum birisi ke-3'ünün sapını ayırıp gitarı aldığı fiyatın "50" dolar aşşağısına satmış, sonra da hardware'i 75 dolara satmış ve herifin elinde 25$ + gövde kalmış :D Ayrıca Dk-2'deki h-s-s konfigürasyon da süper bence. Yerinde olsam dk-2 alırdım şöyle güzel bir flame top'ı olan ya da mümkünse graphic deseni olan bir tane, en iyisi...

EDIT:
davebudman.jpg

yukarda bi arkadaş van halen şunu takıp bunu çıkarıyo filan demiş ----- evet yapılabilir fakat gitar sapları arsında çok farklılıklar var nerden biliyorsun derseniz az zaman ayırmamıştım bu işe.ebayden bir gövde almıştım zamanında ona sap buluncaya kadar canım çıkmıştı

hayır hayır desen dediğim renkleri desen lafı biraz yanlış olmuş farketmemiştim yani çok güzel bir uyum yakalamışlar jackson bence bu konuda bir numara

Re: RR3 body + DK2 neck >> ?

Tam olarak uymaları biraz zor, ama neck-pocket'ta ufak bir modifikasyonla o işi halledebilirsin bir ara bir ke-3 body + dk2 neck kombinasyonu görmüştüm bir yerlerde, hatta bulursam resmini koyarım :)

Esas problem şu ki Rr3ler 22 fret dk-2 neck'i ise 24 fret :) Yani 24 perde olan bir rr'un kasasını bulursan yapman çook daha kolay olacaktır :)

Asıl niyetim 24 perde rr3 zaten ama olmicak galiba :D.

Darestan demiş ki:
bence o kellynin kasası jackson yapımı değil =)
özel üretim falan.çok belli zaten rengi olsun QM olsun.

Bu gitarı yapan adam emin ol senden benden daha iyi biliyor Jackson'ın ne olduğunu :) Ke-3 diyorsa öyledir eminim. kaldı ki bence de çook bariz bir şekilde Jackson. Hiç bir farkı yok. Burda 150 dolara yapılan Kelly kasalar mesela kendilerini direk belli ediyorlar bunda ise herşey direk yerinde...

Geri