Pulp Fiction

Ya devam filmi hakkında bilgisi olan var mı noldu acaba mullakta mı kaldı?

Yönetici Uyarısı: Mesajınız düzeltilmiştir. Kasıtlı olarak Türkçe'yi yanlış kullanmayınız.

Film manyağı olduğumu fark ettikten sonra ikinci fark ettiğim şey, bir filmi ABARTI beğenebilmem için diyaloglarının başarılı ve komik olması gerektiğiydi. Öyle yazılacak ki, durduk yere OHAHAHA diye güldürecek. Aynı zamanda olaylar birbirine mükemmel bağlanınca, müzikler tam dozunda ve yerinde kullanılınca, o film kült olarak karşımıza çıkıyor. Pulp Fiction'ı sevenler Guy Ritchie filmlerini de çok sevecektir bu arada. Snatch. ve Lock, Stock & Two Smoking Barrels kaçırılmaması gereken filmlerdendir.

uma thurman döktürmüştür bu fılmde o kahkullu ırenc kesım sacları bıle karızma olmasına yetmıstır daha ne denır bunun uzerıne bılmem kı.
en ıyı soundtrack e sahip fılmlerden bırıdır. ;)

çeşitli detaylarına da bakarsak tam anlamıyla baştan aşşağı bir quentin tarantino filmi,

uzun ve manidar diyaloglar,
filmdeki tüm saatlerin 4.20 yi göstermesi gibi ne alaka durumlar.
uma turman ve ayakları
bazı sahnelerin her karakterlerin gözünden tekrar tekrar oynanması
gibi...

hala izlemeyen arkadaşınız varsa dvdleri kafasına fırlatın ne bileyim bilgisayarını kırın falan, ceza olsun.

filmin biraz uzun olması ve amerikan şövenizminin olduğu sahneler çıkarılırsa müthiş filmdir ki hep uyuz olmuşumdur o sahnelere-vietnamlılar için pirinç yiyen cüceler denmesi bir kaç küçük sahne daha vardı hatırlayamadım- 10 den fazla izledim halada bazı sahnelerini izlerim.bağımsız sinemacılıkda böyle bir film bir daha yapılamaz herhal bir kere olur onuda tarantino yapmış.mafyanın bu kadar alaşağı edilmesi görülür bir şey değildir.
ozamanlar mafya filmleri revaçta iken...
ayrıca:
girl you’ll be a woman soon şarkısıyla uma trumanın dans ettiği sahne çok güzeldi

bu filim hakkında yazmak o kadar zor ki!Filmi izlememiş veya izleyipte benim dikkat ettiğim yerleri gözden kaçırmışsanız muhtemelen iletişim güçlüğü çekeceğiz.Filmi tavsiye ederim mutlaka izleyin.

film 94 yapımı ve aradan geçen 15 yıl boyunca tartışılan anlaşılmaya çalışılan yerleri var.ben şunu fark ettim ki özellikle bu filimde ve diğer tarantino filmlerinde,herkezin izlediği film ayrı.yani adam öyle bir film yapıyor ki o film ilk bakışta boş,sığı ve anlamsız oluyor fakat az da olsa çalışabilen beyinler o boşlukları doldurup yeni anlamlar yüklüyor ve böylece herkez farklı bir pulp fiction izliyor.

bu genel bir bakıştı.

özel olarak;

jules un adam öldürmden önceki söyledikleri ve kendince geliştirdiği hayat felsefesi çok etkileyiciydi.Butch un saatinin hikayesi de çok ilginçti.umma thurman ın eroini kokain diye çektiği sahnede ben;"salak karııııııı,eroini çekersen kokain diye ... beyniiin!!!" diye bağırmıştım dahanamayıp :D.ve marcellius ve butch un 2 psikopat gayin eline düştükleri sahne ve marcelliusun intikamı evlere şenlik zaten :D.butch un sevgilisinn tipi çok komik,çizgi filmden çıkmış gibi,wolf çok karizma.beyni dağılan çocuğa yazık oldu.vincent gibi tipler hep sinirimi bozmuştur.

daha çok şey yazardım da şimdi sıkıldım :D

Internet meme'si çıkartmış yegane film olması ile de ilgimizi çekebilir diye düşünmekteyim. (ENGLISH MOTHERFUCKER DO YOU SPEAK IT)

Hayır, garip bulduğum şey, filmin gerçekten de ''ucuz'' birtakım olayları konu alması ve sıradışı bir konusu olmamasıdır. Belki de basitliği ile güzeldir.

Kount demiş ki:
Internet meme'si çıkartmış yegane film olması ile de ilgimizi çekebilir diye düşünmekteyim. (ENGLISH MOTHERFUCKER DO YOU SPEAK IT)

Hayır, garip bulduğum şey, filmin gerçekten de ''ucuz'' birtakım olayları konu alması ve sıradışı bir konusu olmamasıdır. Belki de basitliği ile güzeldir.

öyle bi konu var ki yada hiç bir konu yok ki bizler kendimiz konular üretiyoruz,aslına filmi biz yazıyoruz evet aslında konular ilk bakışta sıradan gibi ama nedense biz bazı ilginçlikler türetiyoruz işte bu filmin en güzel yanı da bu.

dur sana bi sahne yazayım gozunun onunde canlandır (yaklasık 12 film dvd satan yere gittim filmii bulabilmek icin. cogunun verdigi cevap abi o dedigin agır roman olmasın )nasıl sahne ?

bana göre imdb deki yerini zerre kadar haketmeyen(ben düzenlemiş olsam o listeyi ilk 250 ye bile almam) ve zamanımı boşa harcadığım filmlerin başında gelir...tabii bana göre,zevklerin renklerin tartışılalaması mevzuu ;)

Geri