Google

Re: google.com

darthseth demiş ki:
Aşağıdaki yazı www.seyemek.ru adlı sitenin forumundan alıntılanmıştır.

1- www.google.com sayfasını açın
2- Arama motoruna "Failure" (basarisizlik, yetersizlik, basari kazanamayan kimse) yazin.
3- "Search" (Google'da ara) yerine "I'm feeling Lucky" (kendimi sansli hissediyorum)'u tiklayin
4- Gorun bakalim ne olacak!
:D Dün bu e-posta olarak gelmişti.
Tavsiyem,google bu durumu düzeltmeden elinizden geldiğince insanlara ulaştırın bunu :D

bu nasıl bir tesadüftür anlamadım ama ikinci satırda da George Push'u deli gibi eleştiren Michael Moore var...:))

hatta ilginçlikler bununla da bitmiyo Michael Moore'un sitesine girdiğinizde Yine George Push resmiyle karşılaşıyosunuz...Adam % 100 başarısız...:))

Google'ın durumdan habersiz olduğunu zannetmiyorum. Adamların dünyanın en büyük bilgi gücü olmuşken gözlerinden kaçmış bir nokta olamaz bence. Zaten "Kendimi şanslı hissediyorum" butonu olmadan da normal arama yaptığınızda karşınıza ilk çıkan link aynı. Yani herhangi bir hata veya düzmece yok. Direk Failure yazınca da aynı linki veriyor ilk sırada. Kendilerince eleştiri ya da protesto yöntemi olduğunu düşünüyorum.

abi onu bunu geçınde google manyak bı servıs bence bı dedıkoya gore gmail yahudilerınmıs ve sıldıgınız mailler dahı arşivlenıomus dıkkat etmek gerek eger terorıstsen hele :D heheh

lepistes_ozmo demiş ki:
abi onu bunu geçınde google manyak bı servıs bence bı dedıkoya gore gmail yahudilerınmıs ve sıldıgınız mailler dahı arşivlenıomus dıkkat etmek gerek eger terorıstsen hele :D heheh
Bu başka bir yerde konuşulmuştu.Gönderilen/alınan tüm e-postalar server üzerinde saklanıyor.Biz buna "güvenlik tedbiri" diyoruz.GMail başlığına bakabilirsin.

Isvec`te de adsl sirketi girdigin her sayfayi, internette yaptigin her sey, yukledigin ve dinledigin her seye kadar kaydediyor. Polisler bir hakim karari ile internet sirketini arayip neler yaptigina bakabiliyorlar. Turkiye`de de öyle mi bilmiyorum...

lepistes_ozmo demiş ki:
benım maillerım başkaları tarafından okunup saklanıo sa bu guvenlık dııl guvensızlıktır bence cok fena ya...
Kimse okunuyor demiyor.Sadece saklanıyor.Sadece yasal merciler tarafından yazı gönderildiğinde erişiliyor bu arşivlere.Ayrıca bunu yapan sadece google değil.Yahoo,Hotmail gibi birçok serviste bu durum var.

google şu büyüyen çin pazarının farkına varmış olmalı ki Çin hükümetinin belli başlı kıstlamalarına uymak kaydıyla google.cn (tam hatırlamıyorum şimdi) ismiyle hizmet verebilecekmiş. Özgürlük vs. gibi terinler arandığında direkt çin hükümetine ait sayfalar açılacakmış....
Amerikan hükümetiyle google earth görüntülerini paylaşmaya yanaşmayan google, çin hükümetinden biraz tırsmış gibi...:p

Re: google.com

darthseth demiş ki:
Aşağıdaki yazı www.seyemek.ru adlı sitenin forumundan alıntılanmıştır.

1- www.google.com sayfasını açın
2- Arama motoruna "Failure" (basarisizlik, yetersizlik, basari kazanamayan kimse) yazin.
3- "Search" (Google'da ara) yerine "I'm feeling Lucky" (kendimi sansli hissediyorum)'u tiklayin
4- Gorun bakalim ne olacak!
Olayın gerçek yüzünü PcTech (eski PC World) dergisi Şubat sayısı, 8. sayfada bulabilirsiniz.

Olayın aslı şu ki, google'nin "failure" aramasında George Bush'u bulmasının sebebi arama motorunun içeriğinde "failure" kelimesi geçen sayfaları ve "failure" olarak link verilen sayfaları bulmasıdır. Birçok sitede George Bush'un Beyaz Saray sitesindeki biyografi sayfasına "failure" adıyla link vermesi de bunun açıklamasıdır. Sanıldığı gibi politik bir durum değildir.

eXpert

Üzerine kafa yorulmasaydı, yukarıdaki açıklama yapılamaz ve Google, doğrudan Bush karşıtı bir tutum sergilemiş gibi gözükürdü. Yani kafa yormaya gerek var.

Arkadaşlar Google ile ilgili tüm yazıları tek bir başlık altında toplamamız uygun olacaktır. Diğer benzer başlıklar temizlenmiştir. Lütfen bu başlıktan devam ediniz.

Geri