Emg Sette 18 Volt ?

arkadaşlar bi yerde gördüm aparatta 3 pil var 1 de switch switch bi yolu 18 volt diger yolu 9 volt emg için tasarlanmış diyeceğim o ki emg devreye 18 volt verirsek ne olur neden böyle bi sistem var haberiniz yoksa lütfen kesin yanar olmaz gibi yorum yapmayınız...

Ben ilk defa İzmir'de duydum o olayı. Zuhalde çalışan bir abi bahsetmişti. Daha verimli olacağını da söylemişti ama nasıldır ne olur ne gider bir şey diyemiyorum...

Bir ara bir müzik mağazasında çok kafa bi gitar yapımcısıyla tanışmıştım, tesadüfen aynı gitarı kullanıyormuşuz. gitara yaptığı modifiyeleri anlattı, emg hsh set takmış, laf arasında "elektronik havuzu çok düzenli 2 tane pil sığıyo 18 voltla besliyorum" demişti. o zaman duydum ben de.

Yabancı forumlarda okuduğuma göre "headroom" u artırıyormuş.Bazı insanların clean tonların daha iyi olduğuna dair iddiaları var

Burada kaliteli bir kayıt mevcut isteyenler dinleyebilirler

• Konu Sahibi Konu Sahibi
bende araştırmaya devam ediyorum yarım yamalak ingilizcemle anladğım kadarı ile cleanlerde güzel etkiye sahipmiş fakat clean e hiç ihtiyacım yok diyebilirim dist üzernde nasl bi etki yapıyor onu anlamak lazım devre çok basitmiş aslında 1 pil yerine 2 pili seri baglıyoruz bunu modlu yapıp 3 yollu switchle 9 / 18 oalrak çalıştuırıyorlar ki 1 yataga 3 tane pil demek buda :D hadi bakalım yorumlara devam
51s4Ksyc13L._SL500_AA300_.jpg
o switch te bu siwtch :D

Aslında çoğunlukla 18 v tek olarak kullanılıyor bu tip modlamada. 3 pil zaten çoğu yatağa sığmaz.Genellikle ton arayışının sonucu hepsi :) Bende Emg li bir gitar almayı düşünürken çok araştırdım. Dediğiniz gibi devreyi yapmak çok kolay. Okuduklarıma göre manyetiklerin eq sunda çok bir değişiklik yok.Belkide çok ciddi sistemler kullanılmadıkca çok büyük bir fark gözlemlemek mümkün olmayabilir.

18V modu dinamik aralık(dynamic range) denen olguyu genişletiyor. Şöyle ki, normalde EMGlerde bu aralık çok kısıtlıdır, yani deli gibi bir kompresyon vardır. Bu nedenle hem tuşe hassasiyeti(sert vs yumuşak çaldığınızda tonda oluşacak değişmeler) diğer manyetiklere göre zayıftır, hem de çok abandığınızda manyetiğin sinyali kırpıp(clipping) distortiona sokma ihtimali vardır.

18V modu dediğim gibi bu aralığı genişlettiği için daha geniş bir aralığa cevap veren manyetikleriniz oluyor. Hoş bir olay, EMG Kullanan herkese tavsiye ederim. Bunun üzerine 27V yaparsanız artık çok ufak bir fayda sağlıyor.

Peki sonuç ne kadar başarılı derseniz, neredeyse Duncan Blackoutlar kadar başarılı hale geliyor :) Pasif manyetiklerin ise halen yanına yaklaşamıyorlar bu dediğim alanlarda.

En iyi EMG, satış ilanına koyduğum EMG'dir :).

bende araştırmaya devam ediyorum yarım yamalak ingilizcemle anladğım kadarı ile cleanlerde güzel etkiye sahipmiş fakat clean e hiç ihtiyacım yok diyebilirim dist üzernde nasl bi etki yapıyor onu anlamak lazım devre çok basitmiş aslında 1 pil yerine 2 pili seri baglıyoruz bunu modlu yapıp 3 yollu switchle 9 / 18 oalrak çalıştuırıyorlar ki 1 yataga 3 tane pil demek buda :D hadi bakalım yorumlara devam
51s4Ksyc13L._SL500_AA300_.jpg
o switch te bu siwtch :D

Ben bi kere yapmıştım 18v EMG 85 için, açıkçası çok anlaşılır bir fark duymadım. Bu arada, gitarı deşip mini switch takmadan ve kaviteye iki seri bağlı pili koyarak yapabilirsin. Bu switch anladığım kadarıyla 9v/18v arasında geçiş yapmak için.

Ben bi kere yapmıştım 18v EMG 85 için, açıkçası çok anlaşılır bir fark duymadım. Bu arada, gitarı deşip mini switch takmadan ve kaviteye iki seri bağlı pili koyarak yapabilirsin. Bu switch anladığım kadarıyla 9v/18v arasında geçiş yapmak için.
aynen oyle farklı tonalr elde etmek için usttekı arkadaşın dediği gibi sağlam sistem olmadan duyulması zor sanırım

A/B kıyaslama yaparsan çok iyi bir amfi ile, bir fark duyarsın. Yine de eline gitarı alıp her çalan kişi "senin EMGlerde bir numara var, hiç böylesini duymamıştım" demez.

Yine de tavsiye ediyorum, 9V pil soketi 50 kuruş falan, iki lehimle devreye ekle geç git :). Bir zararı yok sonuçta.

benimde şüphem orada ama yüksek voltaj bobinlerde nasl bi gerilim uygulayacak teller kopmadan durabilecekmi yahut ne kadar duracak dip ses ne alemde olacak vs vs..

Geri